Автор Тема: Още един Pontiac Trans Am 301 V8 1979  (Прочетена 42937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2012, 13:19:17
Отговор #40

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Всеки път когато разгледам темата и сърцето ми забива лудо а още не съм имал късмета да вида колата на живо тогава не знам как ще е  >:D >:D >:D

Classic Cars

Август 14, 2012, 15:12:08
Отговор #41

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Пешо, има ли развитие?
Как върви освежаването?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 17, 2012, 23:48:08
Отговор #42

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Абе напредваме, но много бавно. Те хубавите неща бавно стават :)
И когато трябва да станат като хората стават още по бавно :)
« Последна редакция: Август 17, 2012, 23:53:48 от peter 1978 »

Август 18, 2012, 01:19:27
Отговор #43

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колко си саркастичен  :D Знаем ние ама искаме по някой снимка там да плакнем очи  >:D

Август 18, 2012, 09:52:33
Отговор #44

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Пешо ти друга кола ли правиш или говорите за понтиака?

Август 18, 2012, 13:40:58
Отговор #45

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
за понтиака става въпрос

Август 23, 2012, 12:07:24
Отговор #46

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Хайде малко повече инфо и за моята кола.
За съжаление хич не е хубаво за мен ама това е положението. Старите коли, особено тези прекарали повече време в България имат своите изненади.
Та след мероприятието в Драгоман вече бях сигурен че нещата с иначе добре работещия мотор (без чукане и тракане и без пушене) не са наред. До Драгоман и обратно - тоест за около 100-тина км изгълта литър и половина охладителна течност и при скорост над 100 км час въпреки че беше горещо и бяхме 4 човека температурата започваше да се качва над 90 градуса.
И маслото беше смесено.
Хайде помислих си наредихме се на опашка за гарнитури на главите. Ами здраве да е имам ги ще ги сменяме с V8 от форума.
Та колата отиде при него свалихме главите - закарахме ги на проверка и на шлайф гнезда на клапани и т.н. Всичко ОК.
Гледаме и гарнитурите - абе не личи по тях да има теч, пробивани с дрелка нещо, за да се отворят още някакви канали на охлаждане ама изглеждат добре.
Вече ще събираме пак мотора, но викам давай да сваляме за всеки случай да проверим и блока, за да няма пропуски.
Проверихме блока и честито - спукан. Да са живи и здрави тези дето са го карали с вода и са го забравили.
Ми ще го правим блока какво да правим - давай при един майстор - не пожела да го прави, давай при друг и той казва - няма проблеми ще го оправим - 35 годишен опит има човека - правиме го веднага. Две седмици заваря и после на проверка - тече, пак заваря - пак тече, трети път заваря и третия път тече. Оказа се че блока е много сцепен - цяла пукнатина под три от цилиндрите и още една по-малка на друго място, тече и от една от резбите, където блока се захваща за картера. Да сменим майстора ама вече е късно другите казват - щом са го работили колеги не го искаме.
Та дойде следващата дилема - да търсим блок или да сменяме мотора - с какъв, от къде?
Горе долу една седмица ми беше достатъчна, за да разбера, че от България няма вариант ни за блок ни за двигател.
И сега вече ровя из американските сайтове. Там мотори има и блокове има - ама на каква цифра ще дойдат до тук, просто нямам думи.
Ама в моя случай връщане назад няма. Ще се прави като хората и това е.
Поздрави


Август 23, 2012, 12:20:43
Отговор #47

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Нали ти каѕах, пробвај акто последен вариант с Американски шев.  ;)
Ште е много по ѕдраво от псевдоѕаварки, и много по евтино от нов мотор.
То дали ште купуваш в САШт блок или мотор е все тиа почти на цена, и все едно като докарване и обмитиаване.

Август 23, 2012, 12:24:42
Отговор #48

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Пепи, много лошата новина. За съжаление това е реалността в Бг. Олдса затова няма двигател, същата причина – забравен с вода и обикалял страната по майстори. Христо Кискинов имаше същия проблем с неговия V8 от 1937. Едната глава и блока бяха спукани. Айде глава взехме, че мястото нямаше как да се завари. Но блока уж го направиха и всичко беше наред. Събра го, запали го и айде воден удар. Пак всичко наново. Този път изкара един сезон и пак протече. На края взехме един цял двигател за 800 долара барабар с кутията и готово. От стария стана прекрасна маса за двора. Със стъклен плот.  :D Като идваш насам ще те заведа да я видиш.  ;)

Август 23, 2012, 15:11:35
Отговор #49

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
то явно и моя мотор на маса ще става :D