Автор Тема: Луксозните германки в Социалистическа България...  (Прочетена 38342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2012, 22:12:54
Отговор #20

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 50
синята табакера от първите редици ме накара да постна снимката тук  :)

Октомври 23, 2012, 13:54:02
Отговор #21

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колеги,US Fan,нашият приятел Люси е невероятна енциклопедия.Всички колекционери в БГ твърдят,че не е имало в България Мерцедес SL 300 Гълвинг от 50-те год.Аз лично видях такъв през 1997год. в Русе.Колата беше бежов цвят със софииска регистрация.След това и сложиха номера ХХ сини и колата замина някъде в Европа.Люси пише за тази кола.Аз знам в момента такъв Гълвинг в Германия,който е в безобразно състояние и се продава за 50000 евра.Не е на обява,а при мои познати.Тоя,който беше в България го помня като прекрасен.Дано са му взели добри пари,защото обикновено българина продава за стотинки.

Благодаря за комплимента!  :))
Е, радвам се че не съм сбъркал в преценката си още като дете, като го видях на живо преди точно или почти 30 години.
И жалко че са го изнесли, но щеше да е учудващо, да не беше станало така баш през тия инфлационни години.  ;D

Иначе да, на снимката от паркинга на тогавашния хотел Балкан, дето си постнал, освен всичко друго, се вижда и един двуврат Мерцедес 250 С или СЕ, баш като моя синия бившия.
Само че на снимката по скоро цвета го определям като светлосин металик- Щалблау.
А моя беше средносин неметалик- Кйонигслблау.
Пък и моя го купих в края на 1992 год, и беше нов внос за тогава, не седял в България от нов.

Иначе по соц време, имаше един хубава 250 С или СЕ в114 двуврата табакера в София.
Беше ориг. бордо цвят, с вишнева кожа или МБ-текс на салон вътре.
Чак до края на 80-те тази кола беше доста запазена, интересно къде ли е отишла сега?
Докато я караха по София, седеше паркирана по редовно до 6 РПУ в красно село.

А като стана въпрос за колите на Евгения Живкова, едната от тях беше също готин бордо цвят.  :)
А именно, втората и кола- Голфа кабрио.
Някъде през 1987 или 1988 и го докараха, и беше по-старата дотогавашна версия с тесните черни брони.
Имаше надпис ГЛИ кабриолет отзад, ако не ме лъже паметта. кето щев рече че е била с 1,8 ГТИ мотор.
Тоя Голф тя го караше някъде до 1991-92 година.
Носеха се слухове, че след това подкарала един 560 СЕК Бенц, ма аз лично не съм я виждал с такава кола.

А първата и кола, не беше нищо особено- бяла дизелова 190-тка, без някакви особени екстри.
Караше го някъде още от 1985 година.
Иначе 190-тки по соц време имаше отн много и по София и провинцията.
Разни Номенклатури, или хора с роднини по чужбина си ги купуваха отн масово, защото хем на Пловдивския панаир докарваха винаги по  2-3 бройки, хем все пак това беше най евтиния вариант да караш нов Мерцедес тогава.

Иначе моя първи мерцедес 250 СЕ-то табакера.
Още си е жив, и го карат по Варна.
Ето му една снимка от това лято.
 Но не бих казал, че е възстановен добре.
Претапицирали са го с гаден бял винил салон, а каросерията е отн неравно и лошо боядисана, и за съжаление, ориг. 6 цил. мотор са го сменили с базов 200 4 цил такъв.  :-\

Иначе, тук на силното слънце на тия снимки ориг. цвят не изглежда както би трябвало.
По принцип седи по-млечен, както на 4-тата подред снимка, дето съм качил, с една кола на сянка, на УС-версия на в114 СЕ.


















Октомври 24, 2012, 00:59:05
Отговор #22

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 50
Човек,ти верно си енциклопедия  :) Аз постнах цитата за внесените от УБО автомобили и ми беше интересно да разбера нещо повече от тези сухи данни и ти сега ме изненада  :) Интересно ми е Тодор Славков какво Ауди 90 е имал-Б3 (яйце) или Б2 (запъртък) и на Иван Славков пурата с какъв мотор е била ? Адмираций за информацията която си постнал  :)

Октомври 24, 2012, 18:56:49
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, мерси!  :)
Ами по стечение на обстоятелствата, от средата до края на 80-те, чат-пат съм се виждал с малкия Тошо по разни поводи, и му помня добре возилата.
Поводите бяха малко встрани от колите де.
Всъщност аз по онова време тренирах активно клеездене, ама понеже не бях някакъв особено надарен в този спорт, нито пък голям връзкар,  :)) и ми зачисляваха все дървени бегачи,  O:-)  в клуба, дето тренирах.
Та по тоя повод някой ми беше казал, че Иван Славков, има известен брой оригинални Пух и Бианки бегачи, и някой от тях ще са за продаване.
Ентусиазирах се, ако мога да събера пари за някое такова по-добро колело, щото в БГ тогава топ рейсъри за свободно продаване имаше само Старт-шосе съветски, ама те бяха доста тежки на маса.
Та като ходих до тях да ги гледам колелата, се запознах и с малкия Тодор.
 
Как да, е колело от тях не взех за съжаление, че нямах толкова пари. :D
Всъщност Батето имаше 1-2 бройки австрийски Пух ориг. бегачи, както и 2 Бианкита.
Едното Бианки беше стандартен рейсър с Колумбус тръби, ама по-хубавото дето имаха в къщи, им беше една лимитирана серия Бианки, модел Чентенарио, правено през 1985 по случай 100 годишния юбилей на Бианки.
И мисля беше подарено на Батето от завода, в качеството му на председател на БОК.

Тогава тоя точно модел колело струваше ново около 10000 марки.
И технологично вероятно беше най съвършения, правен някога от конвенционални материали бегач.  :D
Беше с титанова топ механика от Кампанйоло, и други разни материлани по него бяха от магнезии нагоре. ;)

Та покрай тия колела и тия контакти, добих и впечаления от колите им.
Та значи някъде от средата, та до края на 80-те, Славков имаше една лична Бенц японка двувратка, в123 280це модел.
Само не помня светлосиня или светлозелен металик беше, нещо такова.
А служебната пура дето караше като председател на БОК, беше сребриста 500 СЕЛ от първия лифт с набраздените лайстни.
Колата си беше голяма красавица, с тъмно син кожен салон беше, това го помня добре.
Интерссно че личната японка двувратка Батето рядко я караше, тя им седеше паркирана в някъв гараж в блока им на бул. Васил Левски.
А пурата домуваше на улицата, и яко се търкаляше.  :))

Иначе на малкия му купиха през лятото на 1989 година, едно сребристо Ауди 80 яйце турбодизел, с 1,6 стария ТД мотор.
Беше така с доста екстри за яйце, сребрист металик, със зелени стъкла, велурен салон, и май климатик.
Не Беше Б4, а Б3, първия лифт на новото яйце, дето излезе 1987 модел.

То тогава на Тошко яко му купуваха разни нови машини, което си беше и тотално глезене, разбира се.
Още през 1986 помня, малкия тогава нямаше 16 години, му подариха една нова Ямаха Фейзър 250. която  с почти 50 коня мощност беше яка машина за начинаещо хлапе моторист.
А през 1987, му подари баща му нов Хонда ЦБР 1000 Ф.
Който с цели 130 коня, определено беше силен мотор за тогава, че и за сега.
А Тошко нямаше 18 години тогава.
С ЦБР-а помня нещо се удари, ама май само с някъв счупен крак мина тогава.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 18:59:10 от USfan »

Октомври 24, 2012, 23:09:04
Отговор #24

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 50
Аз да си призная не че съм някакъв адски фен на онези времена или на тоталитарния строй,но съм чел двете автобиографични книги на Иван Славков.Та в тях пишеше,че Батето е подарил на Тошко още докато нямал книжка даже някакъв "голям мотор",който той се е мъчил да кара на паркинга на Шератон или Японския,абе някой от старите тузарски хотели.Някакво левашко падане било,даже не е и със скорост и затова после Батето върнал мотора.

Октомври 25, 2012, 11:54:06
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз да си призная не че съм някакъв адски фен на онези времена или на тоталитарния строй,но съм чел двете автобиографични книги на Иван Славков.Та в тях пишеше,че Батето е подарил на Тошко още докато нямал книжка даже някакъв "голям мотор",който той се е мъчил да кара на паркинга на Шератон или Японския,абе някой от старите тузарски хотели.Някакво левашко падане било,даже не е и със скорост и затова после Батето върнал мотора.
Хе, то и аз нес ъм фен чак толкова на миналото, ама ми се въртят в паметта отн детайлни случки и неща.
Ами не Тошо, ЦБР-а го караше активно, не мисля че тезата с връщането в чужбина е сериозна въобще, ама Батето обичаше да говори глупости, за по забавно, ли просто ей така.  :))

Хм, ами може и Батето и просто да бърка нещата от дистаннцията на времето, или пък да умаловажава бройката на возилата, дето е давал на малкия.
Всъщност падането на Тошо беше в съприкосновение с едно друго момче, дето караше тогава голям мотор за малък келеш на години, нещо се надбягваха, и се жулнаха и двамата странично и паднаха, ама не мисля да е било на паркинг.

Онова момче беше нещо като внук или племенник на известния емигрант и бивш фабрикант отпреди 9-ти- Рекаров.
По принцип по соц време уж не харесаваха старите бегълци или емигранти, ама по случай 1300 годишнината на БГ имаше амнистия, и тия от тях, дори и съдените за бягство, и дето особено бяха по богати, с отворени ръце ги посрещаха обратно в БГ, и им даваха входни визи, и доста ВИП права за по онова време, без да са БГ граждани.

Та, даже съм му забравил името на малкия, дето се удари с Тошо,. и тоя случай нашумя тогава.
Май Чочо или Чавдар му викаха, той имаше и единствената тогава в БГ чисто нова М3-ка БМВ, Е30 модел.
Даже помня че Чочо ми викаше, доколкото и него го познавах бегло, че баща му в Швейцария, дето основно живееха, имал нова Тестароса.

А иначе сега се сетих, Аудито яйце на Токо беше 90-ка.
С боядисаните брони и хром лайстните.
странно че не беше примерно 5 цил бензинова, ама тогава беше модно да се купуват дизелови коли, дори и от по заможните, заради огромната разлика в цената на горивото.
Е и то и Голфа кабрио и 90-тката може да не са поръчвани тенденциозно нови и и с определеа спецификация, а просто на далавера нещо да са изпаднали в митницата примерно, или някоя друга институция, и така тяхната фамилия да са ги придобили.  ;)

Октомври 25, 2012, 12:06:37
Отговор #26

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Иначе по повод тезата на уж тогавашните БГ колекционери, че не знаели да има 300 СЛ в Бг, направо ме разсмива тяхното отн невежество в конкретния, и не само този с паперудата случаи.  O:-)
Тогава в БГ нямаше обща компютърна система за регистрации на коли в БГ, или пък такава ра регистриране на кли при влизане или преминаване през граници, така че наистина почти невъзможно да се каже със сигурност имало ли е или не в Бг дадена рядка кола, и дфали е била регистрирана на БГ номера.

Например още по соц време седеше хвърлен в един двор в едно Софийско село, известното ви тук Масерати Гибли.
За което някои наши колеги казваха, че колата имала БГ номера, и били показвани от собственика.
Но аз лично, при поне 2-3 мои опита за проверки на база данни, свързани с добри лични контакти в базата данни на МВР, по отн. на регистрирани преди 1989 год. Масератита, успях да намеря само две коли с тази марка.
А именно, два броя Инди-та, внесени по разл. поводи и в различни години, и двете карани със Софийски регсирации.

Но 3-то Масерати, хеле пък Гибли, нямаше вписано в регистрациите на КАТ за по соц време, нито в тези свалени от отчет.
То и в много случаи, за по-редки  коли, модели не се вписваха тогава, пишеше само в данните на двете Индита- автомобил лек- марка- Масерати.  ;)
И нищо повече като по-конкретни означения.

Та такива работи, понякога търсенето и намирането на дадени коли, или документалното им състояние, не може да излезе от сферата на догадките и хипотезите.  :D

Октомври 27, 2012, 08:57:13
Отговор #27

Неактивен bobi67

  • Публикации: 32
Люси,Гълвинг-а аз го видях в Русе и беше със софииски номера.Може да са били фалшиви-не знам.След това го видях със сини XX,след което колата се изнесе.  Относно Мазерати-то Гибли-лично аз заведох Веско и той го купи от селото.Плати го скъпо.Колата никога не е била регистрирана в България.Преди това братята меки китки Мутафчиеви са ходили да го купят за смешни пари.Веско е коректен мъж и оцени достойно колата.Това Гибли може да се реставрира.Навремето богат италианец влиза в България заради наша кучка и катастрофира на околовръстното на София.Изоставя колата и си заминава.Митницата я продава на търг и така това Гибли се озовава тук.  По същият начин през 1990г. аз си счупих Манта-та заради една студентка.Ей,много сме прости мъжете!

Октомври 27, 2012, 13:11:43
Отговор #28

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
     Да, доколкото го помня по София от началото на 80-те пеперудата беше с Софийски номера.
Хех, па нали помниш, заедно го намерихме с теб Гиблито, дето ходихме тогава 3-ма души, аз , ти и с един приятел, и едвам се бяхме събрали в Алфата спидер.  :))
А аз после ходих и да го търся човека собственик, на адраса в Подене, или куде там беше, дето ни упътиха там родата на двете бабки, дето се държеше колата.
Ама на цена той беше много културен, искаше му само 600 марки, това през 1998, след като я намерихме с теб.

По едно време, на следв година- 1999, даже ми го даваше стария собственик за 400 марки, и направо бях тръгнал е с една пътна помощ да го взимам, ама не знам що се отказах.
После се намесиха някви други роднини, и цената стана двойна- 1200 марки.  O:-)

Така че твоя човек не го е взел много скъпо така или иначе, да не ти разправя глупости.  ;)
Но можеше да се пазари да му свалят още цената де, на фона на гроба дето беше возилото.
Най ме е яд, че той я реално я доокепази и гробяса, така че не ми го хвали колко я е оценил твоя човек. 
Искал е да намаже тънката далавера, ама реално колата засега намаза дебелото доскрофване.
Вместо да я прибере някъде в гараж, той я хвърли при него в тоя гаден влажен двор, даже по гаден и от двора в Локорско, дето седеше преди при бабките.
Така че това Масерати е бягала кауза, става само за евентуални части.
А и на запад хубаво Гибли може да се намери за по 100 бона в евро, реставрацията на това просто не би си струвала икономически, ако се прави като хората и с оригинални части.

А историята, ако се вярва на мои приятели бивши милиционери, наблюдавали италианеца, и по съвместителство и колата по онова време, е по пикантна.  ;D
Всъщност италианеца, той уж бил някъв граф или друг аристократ, наистина е имал у нас е имал любовница, но тя е била източногерманка.  O:-)
С нея се виждал редовно у нас в БГ, заради това, че нея не са я пускали извън соц. лагера.
И при едно от идванията му, се изтряскал с колата.
Учудваме ме между другото, че не си я взел в Италия, защото удара не е много силен, а колата не е била и много стара тогава.
Пътната помощ е щяла да му излезе не много скъпо до Италия.
Но вероятно е биул як баровец, или пък е имало някакви други неща свързани с колата и удара, които май никога няма да разберем.  :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 13:22:38 от USfan »

Октомври 28, 2012, 13:30:09
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
       Като стана въпрос за по-интересни германки с 2 врати от соц. време у на,с вкл и не токова луксозни такива, все сзе сещам за множеството налични даже до средата на 90-те у нас, Фолцове Тип 3, от разни версии, лифтове и задници.
Аз съм им фен от малък, защото, както писах по нагоре, баща ми имаше такъв базов Тип 3 1500, от 1-я лифт, с тънките хром брони.
И вероятно и това беше причината, да се заглеждам по улиците по подобни модели.  :)

Особено ми харесваха, така наречените- Ланге назе, или дълъг нос, следлифтова версия с големите брони и по-масивни стопове, както тук червения и синия на на тази рекламната снимка.
Поне по София имаше доста такива и комбита, и фастбеци, и обикн 2-врати седани, с този лифт.



Чудя се някой от вас дали знае някъде да се пази или пък да седи хвърлен, Фолц Тип 3 с този лифт?

А като страничен ремарк е интересно това, че пък повечето Карман джии купета, пак поне по София, бяха преди налични в БГ, от версията с по-старите лифтове.
У нас нито една Карманка не съм виждал с тези дебелите, пост 1968 год брони, като на снимката този кралско синя на цвят.  :-\