Автор Тема: Луксозните германки в Социалистическа България...  (Прочетена 38347 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2012, 21:50:08
Отговор #40

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз пък да попитам. Толкова ли е важно, пурата да е от УБО ?  Кое е по-добрият вариянт ? Пура от УБО, карана крадена в продължение на 100 години или такава внесена от чужбина ?  Ако трябва да избирам, не бих взел с нито един от изброените мотори.  Бих купил такава с 380 мотор.  Гори по-малко от 6-цилиндровите 260SE/280/280SE/300 SE, а върви доста по-добре от тях. И е осмак. И почти ги няма тук.  Пък и 3,8 литровия осмак е с по-различен темперамент.  Идеално пасва на млади пенсионери, все още не петролни магнати.  :-[
Геца . искаш ли да те метна във филм с 8 - цилиндрова екс - УБО пура? ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2012, 17:07:50
Отговор #41

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Искам! Въпреки, че сега целта ми е друга, все пак се интересувам от W126. Особено с държавно, комунистическо минало.  :)


Просто ми беше интересно, коя кола ще е по-читава. Юрканата държавна или вносната частна. М, добре знам на какво бяха подложени Волгите. Уви, те не издържаха много. На Волгите, като им попилеят двигателите и предниците от каране, директно им ги сменяха с чисто нови. Което не е лошо, ако човек търси хубава такава и има връзки тук-там да проучи.  Аз поне нямам информация, някой в този държавен апарат да е разпаднал от каране 126-ца. А, не е като да не са се опитвали да ги счупят.  Разказвай за Пурата.





Декември 26, 2012, 19:11:54
Отговор #42

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Искам! Въпреки, че сега целта ми е друга, все пак се интересувам от W126. Особено с държавно, комунистическо минало.  :)


Просто ми беше интересно, коя кола ще е по-читава. Юрканата държавна или вносната частна. М, добре знам на какво бяха подложени Волгите. Уви, те не издържаха много. На Волгите, като им попилеят двигателите и предниците от каране, директно им ги сменяха с чисто нови. Което не е лошо, ако човек търси хубава такава и има връзки тук-там да проучи.  Аз поне нямам информация, някой в този държавен апарат да е разпаднал от каране 126-ца. А, не е като да не са се опитвали да ги счупят.  Разказвай за Пурата.
Очаквам да я пуснат на търг както и контакт с организатора на търга -  , тъмносива , тонирани стъкла естествено , мотора не го помня дали беше 4, 5 или 6 литров .Автоматична ZF скоростна кутия с налични проблеми. :-\, горивната система естествено е К - Джетроник.
« Последна редакция: Декември 26, 2012, 19:14:46 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2012, 20:42:15
Отговор #43

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз пък да попитам. Толкова ли е важно, пурата да е от УБО ?  Кое е по-добрият вариянт ? Пура от УБО, карана крадена в продължение на 100 години или такава внесена от чужбина ?  Ако трябва да избирам, не бих взел с нито един от изброените мотори.  Бих купил такава с 380 мотор.  Гори по-малко от 6-цилиндровите 260SE/280/280SE/300 SE, а върви доста по-добре от тях. И е осмак. И почти ги няма тук.  Пък и 3,8 литровия осмак е с по-различен темперамент.  Идеално пасва на млади пенсионери, все още не петролни магнати.  :-[

Хохо, въобще не гори малко 380 мотора.
Поне не този който е преди 1982-83 фуел ефишънси скопените и със само вече по 200 и малко коня 3,8 осмаци.
Преди години карах на един приятел една 380, беше от 1980 или 1981 модел.
 Тоест с първия 3,8 литра с 217 или нещо такова коне.
Харчеше на ръчки в градско твърдо 22-23/100.  ::)
Като съпоставимост с 6 цил пура инжекция според мен щеше да е по зле тази.
Казвам го от опит, защото в средата на 90-те, тогава карах на един приятел 280 инжекция в123, а аз имах тогава имах японка в123 купе 280 карбурация.
 Та помня нещата като разход и съм ги съпоставял.
Всъщност за разходите на бившите ми приоритетно 6 цил, и някои 8 цил. Мерцедеси, дето съм имал, съм писал подробно в темата ми с Германските ми бивши коли.

Та, тая инжекцията 280 даваше към 17-18 градско, а моята карбурация кръгло 20.
Ама чак разхода на тоя 380 не стигаха.  ;)

Сега, тия всичките коли съм ги карал на Кик-дауни, и вероятно на по-леко каране щяха да дават по малко всичките на разход.
Това което помня е че и 380 харчи повече и от всики версии на 500.
Пак по онова време, имах за отн. по-кратко време, и имах един 500 р107.
И той при сходна маса с пурите, ми вадеше на леко каране 17-18 градско, а на газ яко, пак трудно минаваше 20.
Така че 380 не го броя за удачен мотор. :-\
 Върви по-слабо от 500, а харчи колкото или повече от него реално.
Защото е по-оборотен, и вероятно е с по къс диф. или скорости /Ремарк- всички осмаци мотори в пурите и техните деривати, са само с автомат скорости/.

Иначе по темата, е то не мисля, че каквато и да е 6 цил. бита пура от УбО би имала сантиментална или реално по висока пазарна стойност, поне не за мен.
Но разбира се, осмаците пури са друго нещо, защото малко функционери по соц. време ги имаха за служебни.

Така като се замисля, всичките пури с осмаци в УБО, доколкото едно време ги виждах по улиците в София, бяха под 10 броя.
Бай Тошо имаше 1-лифт 500, и после 2 лифт гладка лайстна 500, и двете тъмносини, и бронирани. Караше ги за ежедневни коли.
Председателя на Ловно-рибарския съюз, някъв генерал еди кой си,  :)) имаше една бронзова или светлокафяв металик 500, набраздена лайстна, седеше на Витошка пред централата на Ловджиите.
Пак 500, ама не помня какъв цвят, караше председателя на БЗНС тогава.
Седеше тая кола пред Операта на Раковски, там беше централата на БЗНС.
И пак 500, черна, набраздена лайстна, возеше Тано Цолов.
Който беше ординерен член на Политбюро, ама някак си имаше власт и авторитет почти на нивото на 2-ри или 3-ти човек след бай Тошо в йерархията.
Много е възможно и Милко Балев, макар и формално прост шеф на кабинета на бай Тошо, да са го возили в осмак пура.
И кво остана, да, Иван Славков караше сребриста 1-ви лифт 500.  :)
Та това май бяха пурите с осмаци през 80-те в София.

Главния прокурор по Соц. време, го возеха май точно на мишосива Пура 500, като тая дето обсъждате з апродаване сега от ЪБО>
Ама не помня какъв лифт е била.
Всъщнсот Главния прокурор го метнаха на Пура реално много след редовите министри с техните 6 цил 280 пури.
Той прокурора до 1986 или 87 год. го возеха в един страхотен бордо металик 450 СЕЛ 6,9-ка.
Дето изчезна след промените като кола от полезрението ми.
Ама не беше с кожа, а с някъв златист плюш тоя 7 литров сом.
Та е възможно след Сома, директно на прокурора /Константин Лютов се казваше/, да са му внесли и дали вече гладка лайстна 500.

Е, едни от малкото примерно частни пури с осмаци, тогава намиращи се у нас, бяха купето 500 сек на Фатик, и служебната фирмена кола на тогавашния псевдо соц. бизнесмен- Боби Божилов от КОМКО.
Той имаше всъщност 2 фирмени пури- една черна 560 СЕЛ гладка лайстна, която той караше, и една резервна, или там за другите директори в Комко, по-стара версия набраздена лайстна, тъмнозелен металик, със зелена кожа, 500 СЕЛ.
На тая последната по-старата, в началото на 90-те, по разни стечения на обстоятелствата, съм имал честта яко да и давам газ редовно, и то на аванта /та не знам колко е харчела на пари или на литри/, за мои си разходки насам-натам.  :))
Интересно къде ли е отишла сега тази тъмнозелена 500?
Сигурно отдавна е скрофена и умряла.
Което е жалко, зашото беше с нетрадиционен цвят за пура.

Е, аз лично сантимент към пурите на УБО нямам, поне не към 6 цил. такива на министрите.
Ама ако разбира се по-новата Тошова синята гладка лайстна, сега от УБО /ако още седи в тях де/, ми я подарят, няма да я върна.  ;D
И едиств. друга пура която харесвам, е тая на Батето.
За нея, ако някъде седи в добро състояние, и я дават за умерени пари, бих кандидатствал.  :)
Щото Батето хем си беше плейбой,  :)) пък и тя беше с яка цветова гама, щото сребърна, а с тъмносин салон.  ;D
Затова неговата си я харесвах още от хлапе.
Доколкото я помня, имаше лепенки по нея, с останал Швейцарски преглед до 1983 година, и беше с ваденка от някъв Бенц-салон от  СН Кантон-Тургау, или нещо такова.  O:-)

Декември 27, 2012, 03:24:15
Отговор #44

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Люси, радвам се че си покарал/притежавал доста различни и разнообразни такива Бенцове.  Обаче, не съм сигурен, че ,,280 " във 123 и ,,280" във 126 е едно и също на динамика  и разход.
Били те инжекторни или карбураторни, автоматици или не.  Като нови, сигурно карбураторен 280 е по-евтиният вариянт. Но, дали по-удачния ? Не си мисли, че под мен има Швейцарска банка. То и да има, пак няма да взема карбураторен Бенц.


На ръчка с Пежото, мога да правя и 25л.+/100 в града.  И това е нормално.  Ако това е критерии за разход при ръчкане. Не е там въпроса.  Няма да споря, не ми беше това мисълта. :)  В крайна сметка, каквато излезе - такава.  Стига да е читава.

 На мен за каране ми допада и като идея цялата кола. Става за града, нищо че е дълъг и широк. Лесно се кара, лесно се маневрира и е повратлив.  Винаги ми е бил удобен и самодостатъчен ( какъв егоистски израз - самодостатъчен)МВ. Става за дълги пътувания. Подобно на 123 е също толкова ремонтнопригоден.   Преслушал съм поне 20бр. 126-ци, както преди време над 25-30 123-ки, докато излезнаха 2-3 експоната.   Сигурно и със 126 ще стане така.   

В прочем, убеден съм и че някой от тези ,,300Е" мотори, сгъстен с още 1 степен и нов, преизчислен всм. колектор+ел. газови инжектори, няма да върви по-зле от фабричния Джетроник на бензин. Дори ще има много по-добър риспонс от допотопния  Троник. Особено със запалване, чието предварение може да се регулира/програмира. И предвид качеството на всичките ни бензини.  На хубава Лада и Пежо 505 Т, не бих сложил АГУ никога. Те са за паради и събития.  Но, на запазен Мерцедес - веднага.  Не знам някой, някога да си е правил труда да направи тази работа.   Ако Мерцедесаджия прочете - ще ме линчува, ама на мен не ми дреме.  По-скоро те са за линчуване някои, за дето си унищожиха работещи Джетроници с тия плочки. :))  Не само дъртите 200Е, ами и големи 500Е-560Е.  Плоча и изпарител с дебит да захрани отоплението на държавната администрация в условия на руска зима.

В същност, ще видим каква кола ще изрови бачо Киро. Може и да е хубава.  Автоматичната му кутия, не е толкова голям проблем. Стига да не е пък нарочно повредена. Но и тогава, пак се ремонтира. И не е трудно, и не е скъпа.  За своят клас, 126-цата изобщо не е скъп автомобил от към поддръжка. Трудното е да се намери читава. Има Бенцове на по 200 000 км., които са тотални развалини и брак. Има други на по 300-400 хил., които въобще не може човек да проумее, че са на толкова.


Декември 27, 2012, 22:55:45
Отговор #45

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
АА, то аз изобщо не съветвам към вземане на екс-минитерски карбурация в126 280.  ::)
Дори и моята бивша карб 280 в123, дето беше малко по-лека на маса от 126, с тоя Солекс СД1, харчеше за световно, а я нямаше много на динамика.  :-\
Между другото, аз съм голям фен и на Пури лифтингови с 260 и 300 мотори.
Доколкото съм се возил в такива на познати, с тия 6 цил мотори снабдени, доста са култивирани, а за каране в град ще харчат по малко доста от осмаците версии.

Декември 28, 2012, 11:30:10
Отговор #46

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И по темата, за който знае немски, едно леко есе, за както им викат в Швабско: Бонцен-Бенцовете! Тоест, Меркове за партийни Бонси.  :))

http://www.focus.de/auto/fahrberichte/tid-7005/mercedes-450-sel-6-9_aid_68466.html?fb_action_ids=4878601890075&fb_action_types=og.recommends&fb_ref=Artikelende&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366

А това е един от малкото бройки оригинални УБО 6,9-ки, дето е имало у нас.
Мисля че аз или някой друг колега, сме пускали снимки по Форума на тази кола.
Тя е сега в Сашо истината, а преди беше няколко години собственост на един мой познат юрист. Юриста я купи пък от известния мотокрос състезател и Тунинг майстор-  :)) Сижо.
Сижо пък я беше купил май в далечната 1992 на търг от УБО.

Като първи и основен, ако не собственик, то ползвател, от нов в БГ, баш на тоя кафяв металик с бежав плюш 6,9-тка, е разбира се, бай Тошо.  :))
Сега колата е в прилично оригинален вид, вкл и тапицерията.
Пребоядисвана е веднъж, както и е ремонтиран автоматика и сменени Ситроенските сфери.  :D
Иначе е както се казва: тайм-капсула.




« Последна редакция: Декември 28, 2012, 11:40:26 от USfan »

Декември 29, 2012, 23:23:13
Отговор #47

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
уникален автомобил! красота!

Декември 30, 2012, 00:47:15
Отговор #48

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website

Мисля че аз или някой друг колега, сме пускали снимки по Форума на тази кола.



Тая снимка конкретно, я бяха направили мои приятели, които са наясно колко съм болен на тема 116-ки.  :))  Доколкото разбрах, колата изглеждала абсолютно изрядно на външен вид.

Декември 30, 2012, 13:24:06
Отговор #49

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами наскоро я видях при нашия приятел и ретрофен Владо, там дето си държи колите на 4-ти км.
Ама беше покрита със сняг, та не я снимах.
Да, седи още с хубава боя, а на предната шофйорска седалка иначе велура по нея е по захабен.
Иначе тя е от 1-те 6,9-тки, По регситрация е от 1976 год, още от моделите без АБС.
Иначе е поръчана базова, с ръчен климатик е, няма кожа, и няма задна електр, нито предни електр. седалки.
В това отношение, другата идентично кафява 6,9 по София, тази на Фатик, беше по-интересна.
Тя беше с кожа, задна ел седалка, климатроник, и АБС.
И поне по копието на немския и талон дето видях с нея през 90-те години, като я внасяха в БГ, колата е била от посл. произведени 6,9-тки.
 Била е направена през септември 1979 година.

Та тая моите кафеви очи, хахах,  :)) екс-Фатиковата дълго време вися по заложни и автокущи, и накрая я продадоха без пари, през 2004 година.
Беше отишла при един Пепи с малко византийки прякор, хахах.
А сега къде е тая кафявата не знам.  :-\
Всъщност този Пепи в богатите години беше събрал 2 броя 6,9-ки.
Освен кафявата, имаше една хубава сребриста, пак бивша на Фатик.

Все още по София се крият иначе 2 позбушени 6.9-тки и двете еднакви сини металици.
Едната беше на Фатик, а другата на Бай Тошо.
За подробности за екстрите им и историите,ако някой се интересува, мога да се напрегна да се сетя.