Автор Тема: Луксозните германки в Социалистическа България...  (Прочетена 38344 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2012, 13:41:03
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето малко снимки на мен,  :)) с някои ретро-Бенцове в БГ, вкл и и снимки на 6,9-ката, дето беше в моя приятел, а сега е е в Сашо Истината.
На една от долните снимки, дето съм го снимал в гараж, Бенца е току що излязъл от боя.
Някъде през 2004 год. беше боядисан, преди да го вземе Сашо.

А на Спасовден снимките на площада на Ал Невски, са от 2002 година.
Тогава си ударихме един драг рейс между Датсуна ми 280 зет, и 6,9-ката.
Направо ме разцепи на ускорение.  :))
Хем Датсуна ми си вървеше добре, а Бенца даже беше каран тогава на газ.  O:-)





Декември 30, 2012, 20:29:38
Отговор #51

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колата на бай Тошо.  :))   

 Представям си, какъв смут е всявала в годините на своята чисто новост и властност. Как се е носил от Бояна към центъра, бавно на места по инерция. А, на връщане по нагорнището - с пълна газ, колкото може.  Чудя се, дали по баирите нагоре, шофьорите са се изкушавали да му дадат пълна газ. И как е реагирал Първия. Хванал се за дръжката на тавана, а с другата ръка стиснал плюшената седалка от холова гарнитура на хотел 5 звезди. Очилата му накривени и потънал в канапето от тягата, мърморейки под носа си.   И както е потънал назад, шофьора му да вземе да ползва, пълния спирачен потенциал на Мерцедеса, а Тато без колан......чудо.
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 20:41:59 от Тодор Живков »

Декември 30, 2012, 23:18:28
Отговор #52

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Геца  ей , че си колоритен! :)
Люси , разпрвави нещо за сребристия W 112 американско изпълнение! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 31, 2012, 16:26:55
Отговор #53

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Люси, трябва да го видим на живо този Мерцедсес, Живковия. Някой път. Продават ли го ? Да го разгледаме, ще вземем и Митко за ентусиазъм до нас.   В същност, ако трябва да погледна сериозно на този автомобил, вероятно е бил най-запазеният Мерцедес в цяла България.   Вероятно и не е каран, като краден за разлика от 126-ците и W140.  Хубавото е, че още неразрушен са го продали и хората после не са го карали много. Поне така мисля. То и някак си е нереално ежедневната кола да е 6,9 литра, да гори 20/100 бензин и всичко да е наред в семейството.  :)) 

Един бял Сом, киснеше в един двор до Плодвив дълго време.  Беше 2800, като единствената екстра беше автоматични скорости - нищо друго. Спартански. Преместиха го, но като се оправя ще го потърся да го снимам.

Тия Мерцедеси, 6,9-ките. Само да им е изряден автоматът и да са със нови задни гуми- от място вдигат 100 за  ~7 секунди, като се има в предвид  размерът на колата, тонажът и автоматичните скорости. С тоя литраж и 560 Н.м., номрално е да отвее някоя-друга спортна или висок клас кола от негови времена, че и от наши. O:-)





Януари 01, 2013, 22:19:59
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хе, да Гецата описа живописно пътуванията на адаша Правешки велможа.  ;D
Всъщност доколкото помня едно време редовните минавания на бай Тошо по София, обикн двете коли с които пътуваше се движеха бързо, но отн плавно.
Най вече резки и неадекватни завои и ускорения правеше пилотната му кола, която по избор беше или гърчава 190-ка, или 7 серия 728, или Ланча Гама, всичките тъмносини на цвят.  :)

Но, надали шофйорите са го тормозели Тошето с кавалерийски стартове, а и не се е налагало да спират рязко никъде, понеже движенето се отцепваше, и пускаха зелени вълни на мини кортежа.

Да, по заводски данни колата правеше към 7,2 сек до 100, ама в независими тестове обикн. съм чел да им правят време до 100 за 7,8 до 8,2 сек на 6,9-ката.

Иначе, сега на някви интервали време, отн редовно се виждам с един мой стар приятел, дето през 70-те и 80-те работеше в БОДК, и по негови спомени, мога да споделя някои неща за екс държавните коли от него.
Та според неговите спомени, по онова време, той ми е казвал, че 3-4 години карал няква резеда 6,9-ка, дето била посланическа кола на някво афро посолство.
Твърдеше, че е била доста бърза на ускорение.
Според него се набирала по-яко от по новия и по-лек наследник 500 се пурата.
И то най вече над 160, правила яки ластици на ускорения.
Ама на разход ми казваше, че давала градско 26-27/100, а на магистрала 16-17/100.
Години по-късно, тоя друг мой приятел юриста, дето караше тая кафявата, спомена за идентичен разход, ама на ГАЗ, защото и беше присадил АГУ.  :))

Ами тая кафвата седи сега при Владо Топалвов на 4-ти км.
Като си по София, звънкай ми, и ще му отидем на гости на Владо /той също има яка 450, ама СЛ/, да те запозная, и да видиш 6,9-ката. :)

Иначе за онова конската глава купе в112.  :D
То беше внесено от УСА, заедно с Аденауера на СамиМ и Мечето с люка от снимките, преди години от Влади от Р и М боите.

Оригинално е 3,5 купе с осмак, и някъде май през 2006-2007 година, Влади през Мутафчиеви, го продаде за отн умерените за модела- 16 или 18000 лв, нещо такова.
Което за не много гнило 280 се купе, че и с осмак, беше отн. ниска цена.
Разбира се, модела беше американски, а и Влади накуп взе доста Мерцедеси от Америка с него.
Ако тази кола беше купена в Европа, би ттябвало да се вземе на 2 ли 3 пъти повече пари на това състояние.

Януари 01, 2013, 22:31:47
Отговор #55

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, трябва да го видим на живо този Мерцедсес, Живковия. Някой път. Продават ли го ? Да го разгледаме, ще вземем и Митко за ентусиазъм до нас.   В същност, ако трябва да погледна сериозно на този автомобил, вероятно е бил най-запазеният Мерцедес в цяла България.   Вероятно и не е каран, като краден за разлика от 126-ците и W140.  Хубавото е, че още неразрушен са го продали и хората после не са го карали много. Поне така мисля. То и някак си е нереално ежедневната кола да е 6,9 литра, да гори 20/100 бензин и всичко да е наред в семейството.  :)) 

Един бял Сом, киснеше в един двор до Пловдив дълго време.  Беше 2800, като единствената екстра беше автоматични скорости - нищо друго. Спартански. Преместиха го, но като се оправя ще го потърся да го снимам.
Тия Мерцедеси, 6,9-ките. Само да им е изряден автоматът и да са със нови задни гуми- от място вдигат 100 за  ~7 секунди, като се има в предвид  размерът на колата, тонажът и автоматичните скорости. С тоя литраж и 560 Н.м., нормално е да отвее някоя-друга спортна или висок клас кола от негови времена, че и от наши. O:-)

Хм ами за запазеността на Сомовете 6,9 в БГ, поне преди 5-6 години, бяха по различни нещата.
Тогава бих счел, че са по-малко карани от тази горната, и са по-здрави, кафявата на Фатик с кожата, и другата пак на Фатик, една синя със синя кожа.
Но кафявата с кожа изчезна, а синята с кожа, /макар и да чувам слухове че са я постегнали след като седя над 5 години със счупен автомат, и била сега с нова боя/, не знам на салон и на общо състояние вече сега, дали не се е спекла яко, от няколкото години седене на слънце пред един сервиз, докато чакаше някой да даде пари за правене на автомата.  :))

А следващата и мисля последна Тошова 6,9-ка, една синя, която пак беше с плюш, последно я мярках преди 10 години леко позахабена, ама оригинална по центъра на София понякога.
Но къде отиде тази кола сега, не знам.

Иначе най-реставрираната от всичките в БГ 6,9-ки, беше една  сребриста с черна кожа салон, пак Фатикова.
Но тя беше баданосвана и шита в Турция,  :)) с неоригинални тертипи салон, а и нямаше бивша соц. история, та нея за това не я броя за много интересна.
Ама и тя някъде изчезна след смъртта на Фатик.
Може и да е изнесена в Европа.

Януари 02, 2013, 02:20:18
Отговор #56

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Благодаря за разясненията.  Люси, по-лошите стойности са в следствие на лошия бензин в България. Някои хора от завист, нарочно нещо правят на Мерцедеса, за да го изкарат недостоен.  Има начин да се покажат реално по-лоши от заводските данни.  Един от начините е при самият тест, наистина да се тества. Това някак си е умишлено претоварване на трансмисията, но не се брои. Мхм, лесно е. Мотора е огромен, купето е масивно и е много лесно. Само заради това е възможно да се покажат резултати със цяла 1 секунда по-лоши от заводските. Респективно влияе и на разходът на гориво, който пък може да се получи доста над заводския. Ти, поне автомати си карал много и знаеш тези неща.  Както и да е, съжалявам, че повдигнах този въпрос точно тук.   O:-) 



 






















Януари 02, 2013, 16:55:11
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, няма лошо от повдигането на въпроси и разясняването на детайли.  :)
Все пак, според мен една от причните да си пишем по този Форум, е възможността за взаимно дообогатяване на нашите познания, който каквито интереси към ретроколи има.

Ами за тестовете на ускорения, всъщност аз имах предвид публикувани официални данни от сериозни тестове, извършени навремето от водещи немски списания, като АМС и Спорт Ауто.
Тия данни за под/над 8 сек до 100, ги цитирам по памет от там.

А ако не се лъжа /щото старческата деменция напредва, хахаха/, в моя архив трябва още да имам запазени от 1976-77 години на издаване, разни броеве на АМС, Спорт-Ауто, и Ауто-Цайтунг, с тестове техни баш на 6,9.
Ама наистина ще ми коства усилия да ги намеря конкретните списания.
Намеря ли ги, ще постна квито намеря тестове на това 7-литрово чудо.  :))

Иначе за бензина ремарка, съмнявам се баш в Германия през 70-те, да е имало липса на хубав супербензин, хахах, или пък тестерите от немските медии, да не са слагалли хубав такъв и по нормата отговарящ бензин.
А и по принцип е редно една кола в обикн. условия да си прави заводските данни, а не на режисирани представления с някви тест-пилоти звезди, с пистови гуми, и с облепени фуги по капаците оборудвана.  ^-^

В това отношение, големия Швабски съсед и конкурент на Бенц- Порше, са по за пример.  ;D
Понеже те тогава, през 70-те и 80-те, винаги даваха заводско малко по-консеративни данни, отколкото после автопресата успяваше да постигне на тестове.

Иначе да, 6,9-ката за разлика от болшинството други автомат Мрцедеси тогава, е с 3, а не с 4 скоростна кутия, и това в няква степен е влошавало динамиката и.  :)

Всъщност в онези години, според мен наистина Мерцедес имат навика да преекспонират данните им заводските за динамиката на някои техни топ модели.  ;)
Например на предшественика- 300 сел 6,3, който е по-лек на маса от сома 6,9, Бенц му дават 6,5 сек на ускорение до 100.
А по независими списания съм чел тестове с ускорения от порядъка на минимум 7 и малко секунди до 100, да прави тая ултимативна конска глава.  :D

Друга лъжа, в която мисля, че бихме хванали Бенц /ама аз поне не съм попадал на такива тестове в медиите, за да знаем дали това е така/, е публикуваната от тях динамика на модела 600 къса база.
От Бенц му дават заводски 9-9,5 сек до 100, и 205 км на макс. скорост.
Честно казано, предвид на масата от 2 тона и половина сухата на късата база 600, и на аеродинамиката наподобяваща замък,  :)) , вкл. и наличието на наистина огромна за лека кола челна площ, тия данни ми се струват прееспонирани.
Особено като се има предвид, че оригиналния модел 600 с 6,2 литровия блок, е със само 250 коня по ДИН.

Та така за Бенцовете-мечти, и някои мини и макси диктатори, дето са ги карали...  O:-)

« Последна редакция: Януари 02, 2013, 16:58:36 от USfan »

Януари 03, 2013, 00:46:04
Отговор #58

Неактивен Abarth

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Колеги поздравления за темата,страшно интересна е и я изчетох на един дъх.И аз съм голям фен като вас на ретро колите и много харесвам модела W116.Един приятел от Пловдив има такъв черен w116 450SEL 6.9,но за съжаление му е извадено най-важното-сърцето и му е сложен дизелов двигател  :-\ Но той е мераклия да го реставрира,интересно ми е дали знаете историята на тази кола,очудих се колко интересни факти се разискват в тази тема  :D Попаднал е при него по някаква родствена връзка преди години така и не можа да ми обясни.Колата в момента стои в гараж,ето малко нейни снимки,поздрави  :)



Януари 03, 2013, 12:02:14
Отговор #59

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Еиий, този ще да е с ,,активно" окачване.  Не се шегувам, има такива Пури и Сомове, древен Airmatic. Дори зад скоростният лост има една врътка с която се регулира ръчно на височина.    И са далеч по-прости и здрави от френските си аналози.  Дайте да видим колата.  Отиваме на място, ще я снимаме подробно, ще я покажем тук.  Искам да се запозная със собственика.  Спокойно, няма да го вербувам.   

Бензиновия двигател или е повреден, което ме съмнява - или просто е горял твърде много за всекидневна кола.  Ако го пазят някъде и го имат в наличност, с удоволствие бих се заел да го възстановя и най-вече инжекциона.  Дано не са го продали.  Макар, че нищо не пречи да се сложи мотор ,,300" от 126/124, въпреки че оригинално такива Сомове няма. Имат 280, обаче.  Ама не е много разумен вариянт.

Както и да е.  Поканете човека да се регистрира тук. После го уведомете, че ще му отидем на гости.   :)