Автор Тема: Луксозните германки в Социалистическа България...  (Прочетена 38341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2013, 17:38:48
Отговор #60

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами те всичките сомове 6,9 са серийно на въздушни балони.
И като има пробив, или при по дълго седене, колата ляга долу.
Всъщност този кафявия дето съм го снимал по горе, дълги години беше с пр****но окачване, и сложени нормални пружини.
Ама Сашо Истината като го взе, го конвертира обратно на сфери, сега си е оригинален.

Всъщност въздушното окачване дебютира в модела перка 300 СЕЛ и 300се купе конските глави.

Бившия на дядо ми купе конска глава 300се, беше с такова еър-окачване.
И като се пр***а съвсем през 80-те, а частите му бяха няколко хиляди Дойтч марки, тогава да се прави, баща ми го конвертира на няква смес от пружини за табакера отпред, и пружини за Лада комби отзад. :))
И макар да седеше малко висока, както се вижда на едни снимки постнати там в темата с моите бивши германки, това позволи колата въобще да се движи.

Иначе това окачване по-принцип е просто конструктивно.
То е тотален Цитрон ремикс, ама все още е трудно и скъпо за ремонтиране. :)

А тая черната 6,9 е на един колега от американския Форум, дето пише.
Аз мисля, че за нея съм чувал слухове, че екс-сладкаря Лучано я купил в началото на 90-те от УБО, направо така с преебан мотор.
И вместо да го прави, го продал на някви типове да се мъчат да го слагат в една конска глава, и да я правят на 6,3 модел. Ама може това да са само неточни слухове.

А сомове с дизели има.
За 2-3 години в САЩ са продавани 300 СД сомове с 5 цил турбо дизел от комбито 300 ТД в123. ;)
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 10:08:11 от Speeder »

Януари 04, 2013, 16:36:48
Отговор #61

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 50




Бай Тошо имаше 1-лифт 500, и после 2 лифт гладка лайстна 500, и двете тъмносини, и бронирани. Караше ги за ежедневни коли.


Тази с втория лифт в последствие возеше Никола Филчев и Боби Цанков.Това е било през 2004-та.Търсих й снимки в нета,обаче чичо Гугъл няма нищо по въпроса...Помня,че в едно предаване по Нова телевизия направиха скрита камера на един нотариус,като го накараха да прехвърли нея и колите на президента на частно лице.Беше станал скандал някакъв,това е било през 2005-та или 2006-та...

Януари 04, 2013, 19:26:04
Отговор #62

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да горе-долу е така, ама аз съм сигурен, че бронирания 500 дето возеше Филчев, беше набраздената лайстна по-старата Тошова 500.
Преди да я дадат на Филчев, возеше Иван Костов, още преди Костов да стане премиер, като беше още само лидер на СДС.
Сигурен съм за версията, защото Филчев съм го виждал много пъти до Съдебната палата в тази кола, която беше със старите Фухс 14 цола джанти и по-старите сиви набраздени лайстни.

А Цанков коя от двете версии го е возела не знам.  :-\
Ако той е казвал, че била на Филчев колата, значи е старата набраздена лайстна.

Честно казано, по-новия 500 на Тошо, аз след 1989 година, никъде не съм го виждал по София.
Или е продадена на търг през 90-те години, или може още да седи още НСО.
По новата изглеждаше стандартно извън бронировката, беше с ориг 15 цолови по нови тип- канален капак джанти.  :)

Януари 10, 2013, 13:32:27
Отговор #63

Неактивен Abarth

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Колеги черната "бивша" 6.9-ка е на мой приятел,окачване всичко и работи и бих казал е доста запазена,но се намира в Пловдив,ще го поканя да се регистрира във форума и да пише в темата.

Януари 26, 2013, 21:08:39
Отговор #64

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А бившата 6.9 на прокурора Лиутов, беше с такув цвиат точно.
Нешто като бордо, ама с леко кермениден отенук.
Интересно дали ниакаде седи оште ѕдрава в страната. :)