Автор Тема: Дренажни отвори  (Прочетена 4251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2011, 11:49:51
Прочетена 4251 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги, имам един такъв въпрос - на една от колите при смяната на праговете не ми останаха оригиналните отвори за дренаж на конденза, които са принципно щанцовани и са лоски - около 1 мм и продълговати. Въпросът ми е мога ли да си направя отвори за дренаж на конденза и как да ги защитя тия отвори, за да не стане обратния ефект - оттам постоянно да ми се навира гмеж и да гние ?

Декември 27, 2011, 17:27:31
Отговор #1

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
колега според мен  е по добре да няма отвори  заштото   ще влиза повече вода и кал  от колкото да излиза  ако си ги заштитил праговете от вътре добре не би трябвало да има проблем
[/url]

Декември 27, 2011, 18:06:09
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами ще му пръсна парафин отвътре, преди да го затворя окончателно съм пръскал където мога с антикор спрей, но не е стигнал навсякъде. Аз също си мислех това - дали така направените отвори няма да отварят повече беля , отколкото да помагат, затова питам. Иначе ковденза е страшно нещо, може да скаме желязото за 1 година като стой та гледай.

Декември 27, 2011, 19:16:08
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Направи си отвори и обработи хубаво с парафин прага от вътре.Затопли парафина да е по течлив,и след 24 часа напръскай повторно.Прави тая обработка 1 път годишно(лятото) и нямаш грижи......като разбира се проверяваш дренажните отвори да не се запушат.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001