Общи форуми > Общ технически

Дренажни отвори

(1/1)

hydrometalique:
Колеги, имам един такъв въпрос - на една от колите при смяната на праговете не ми останаха оригиналните отвори за дренаж на конденза, които са принципно щанцовани и са лоски - около 1 мм и продълговати. Въпросът ми е мога ли да си направя отвори за дренаж на конденза и как да ги защитя тия отвори, за да не стане обратния ефект - оттам постоянно да ми се навира гмеж и да гние ?

опел фен:
колега според мен  е по добре да няма отвори  заштото   ще влиза повече вода и кал  от колкото да излиза  ако си ги заштитил праговете от вътре добре не би трябвало да има проблем

hydrometalique:
Ами ще му пръсна парафин отвътре, преди да го затворя окончателно съм пръскал където мога с антикор спрей, но не е стигнал навсякъде. Аз също си мислех това - дали така направените отвори няма да отварят повече беля , отколкото да помагат, затова питам. Иначе ковденза е страшно нещо, може да скаме желязото за 1 година като стой та гледай.

немо:
Направи си отвори и обработи хубаво с парафин прага от вътре.Затопли парафина да е по течлив,и след 24 часа напръскай повторно.Прави тая обработка 1 път годишно(лятото) и нямаш грижи......като разбира се проверяваш дренажните отвори да не се запушат.....

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия