Автор Тема: Луксозните американки в Социалистическа България.  (Прочетена 5628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2011, 23:26:08
Прочетена 5628 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тук предлагам да постваме снимки, на само по премиумни американски марки и модели, и то оборудвани само с осмаци мотори, внасяни по соц време.
И намиращи се сега, по възможност, в добро състояние.
Почвамкакто е редно, с 2 Кадилака.
Единия, модел 1956, зелен Елдорадо кабрио, е внесен нов от УБО сега НСО, и още е при тях.
Другия, черния 1962 Флитууд,  го знам още от 80-те.
Сега е собственсот на мой приятел, който си го изреставрира до тоя му вид.

На тия сканирани снимки, жълтия Буик Спешъл, от 1955 мисля модел, е много интересна кола.
Той е на нашия колега и фен, Миро.
А синйото Галакси, модел 1965, мисля се намира в Пловдив.

Разни по луксозни и спортни УСА купета, както тука Мустангите от 1968, 1971, и 1978, също са внасяни много в БГ.

Освен многото на брой Мустанги, има и все още поне по някоко броя налични, от Камаро и ТрансАми 2 генерация.
Някои от които, като Врачанския синия 1973 и Пешовия 1979 ТрансАми, и досега са в добро здраве.

А този сивия 1978 Транс, е на един наш фен- Стенли.
И тоя Транс от нов се намира в БГ.
Беше си го купил един доктор, и до края на 80-те си го караше щастливо, почти всеки ден.
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 23:32:42 от USfan »

Декември 27, 2011, 23:56:01
Отговор #1

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Колега а какво се е случило с този мустанг от 71-ва синия ,от 71 до 73 според мен са едни от най-интересните като дизайн мустангове :)
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 23:57:52 от Иво_csl »

Декември 28, 2011, 07:45:59
Отговор #2

Неактивен venko

  • Публикации: 31
Дааа, знам и една Импала SS кабрио от 66-та, която е била на Чавдар Джуров....
Също и една от 65-та хард топ с 6-те отделни стопа.
Уважаема Тъщо, моля не ме учи как да възпитавам децата си! Аз живея с едно от твоите и изобщо не съм доволен от резултата!

Декември 28, 2011, 11:31:06
Отговор #3

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Черния Кадилак случайно да има странен проблем с двигатела мисля, че смесваше антифриза с маслото или по някъкав странен начин антифриза изчезваше някакви такива странни проблеми ми разказваха за този Кадилак но нещо неможах много да повярвам на такива думи като чуя, че и майсторите не са могли да му открият проблема?!

Декември 28, 2011, 13:35:12
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дааа, знам и една Импала SS кабрио от 66-та, която е била на Чавдар Джуров....
Също и една от 65-та хард топ с 6-те отделни стопа.

Хаха, е тая на Чавдар, твоята, беше приказка едно време.  :)
Редовно си я гледах в Парка на свободата през 70-те, като той я караше.  O:-)
Беше сребриста оригинално.
Ето ти я във вида, дето беше преди да я вземеш.
Вече с окепазена боя и батардисан мотор от мотористите. C:-)

Ами я сканирай и качи някоя стара снимка на хардтоп стъклата седана Импалата, ако имаш.

Декември 28, 2011, 13:41:58
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами Мустанга дълго време седя при един мърляч в Слатина, някакъв топлотехник беше.
И той го боядиса селендурски, и го остави после да гние там пред блока, дето съм го снимал.
А преди години, до края на соц епохата, тая кола беше аптечка.
На цвятбеше ориг тъмнозелена боя, Мач 1 версия е.

Но беше само с базов 5 литтоев осмак, с малък карб и 3 ръчни скорости.
Всъщност колата я повреди още първия собственик, един Тираджия, като я удари странично, някъде в началото на 90-те, и така и не я оправи добре.

Черния Кадилак случайно да има странен проблем с двигатела мисля, че смесваше антифриза с маслото или по някъкав странен начин антифриза изчезваше някакви такива странни проблеми ми разказваха за този Кадилак но нещо неможах много да повярвам на такива думи като чуя, че и майсторите не са могли да му открият проблема?!

Хм, ами може, в посл една-две години да е станал някой проблем.
Като водих моя приятел да го купува, през 2004, и чак до 2009 вкл, окогато последно беше ваден на конкурса по елегантност, колата вървеше без проблеми в мотора.
Само автомата беше калпаво реставриран, и не щеше да качва скорости нагоре след 2 скорост.
 Той на тоя Кади е 4 скоростен автомат.

Иначе това с изчезването на колата не е нетипично за големи осмаци, и въобще американски мотори.
Изпляскава някоя гарнитура, мотора почва да работи на 7 цилиндъра и половина, хахах, :)) и водата се смуче навътре в неработещия, или полуработещия цилиндър, без да дава кой знае какво оторажение на цялостната картинка. ;)

Моята Формула с 5 литров осмак, го правеше тоя номер, така я взех.
Била е изляскала гарнитурата, и така си седеше при старите собственици.
Доливаха по редовно антифриз. ;)
А и Венковия ми Олдс, макар с много по-малък мотор, само 4 цилиндров, също го правеше тоя номер, и него така го взех. ;D
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 13:47:01 от USfan »