Автор Тема: Fiat 125P 1985 г.  (Прочетена 70270 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2011, 20:01:34
Прочетена 70270 пъти

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Какво ще кажете за този модел? Плюсове и минуси на различните двигатели слагани в това купе и други технически характеристики ако знаете. Брат ми днес ми звънна, че спасява един такъв тамън да го дават на вторични един негов приятел до днес му била гражданската и прегледа, обаче ставало въпрос за кола на 50 000км и оригинална боя .  :) Очаквайте и снимки след новата година .
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 17:38:06 от dido1903 »

Декември 30, 2011, 21:55:26
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Живко, на 50000км реални според мен си струва много! :)
Най - често се срещат с 1, 5 литровия мотор с горен вал и с 3 основни лагера. Има и 1,3 литра но за BG е рядкост.
Задни дискови капризни   (но не отчайващо) спирачки, окачване на ресори , правещо по- мека возия от тази на Лада.
Аиде , успех с новото предизвикателство, като цяло колата си прави много! :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 30, 2011, 22:12:30
Отговор #2

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Полски ФИАТ 125П ползва външния дизайн (донякъде) на ФИАТ 125. Механиката му идва от старите ФИАТ 1300 / 1500. В общия случай са внасяни с 1500 двигател.

Ще почна с минусите:
- Няма никъде части за него (най-големия и непоправим недостатък - за това ги и изхвърлят в добро състояние на вторични).
- Слаба и чуплива скоростна кутия. Не държи на издевателства и много лесно заминава. За да монтираш на нейно място ладова, се иска бая преправяне.
- Двигател с 3 основни лагера и разпределителен вал в блока. Сравнен с двигател Лада 1500, е много по-калпав и с малък ресурс. Иначе върви нелошо. Гори повече от Ладата. Ако е на 50000 и не е тормозен, вероятно има хляб в него и ще ви вози без проблеми.
- Гние много и навсякъде. Изгние ли, директно е за вторични. Няма вече ламарини за него. Е, виждал съм 125П с предница, задница и врати от Лада 2107, ама това беше по време, когато седмицата се броеше за хубава кола.
- По-нисък просвет и по-малка проходимост спрямо руските коли.

Плюсове:
- 4 дискови спирачки. Спира добре, ако всичко му е изправно.
- Просторен салон. Обзавеждането на ПФ 125П вътре  за съжаление обаче няма нищо общо с това на италианския Фиат. Полският е нещо по-луксозно от Жигула и по-малко луксозно от Лада 1500. Седалките на полския са от изкуствена кожа, таблото е с хоризонтален скоростомер като на Жигула. Иначе казано - твърд соц отвсякъде.
- Добра возия - ако е в хубаво състояние си е направо комфортен.
- Читав ПФ 1500 по принцип върви доста прилично, демек по-бърз е от Жигули 1200/1300, Москвич 2140Д, Шкода 120, Вартбург, Волга и прочие такива возила. Скорости от порядъка на 130-140 не трябва да са му проблем да ги поддържа постоянно по магистралата. Сега колко гори и как ръмжи вътре тогава е друга тема. На ускорение до 100 от старите модели със задно може да го бие чист недефорсиран 412, Лада 1500 (03/061/07), и Лада 1600. В класацията умишлено не включвам Самара, щото тя е друго поколение и даже и с 1300 върви не лошо, а с 1500 всичките останали соц коли нямат никакъв шанс.
Въпреки приличното вървене, поради липсата на части и трошливостта му, Полският Фиат не трябва да се кара бързо.
- Прилично голям багажник - напълно достатъчен за 4-членно семейство. Въпреки това ПФ 125П не е пригоден за брутални претоварвания като Москвич например.

Като цяло, Полският Фиат става за кола.
Дано наистина да е запазен и да ви служи вярно на вас с брат ти!
Добре дошли в отбора на полските автомобили... :D :D :D

 

Декември 31, 2011, 02:57:57
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Е, щом ти е харесала колата, честита да Ви бъде.  Все пак.

 Момчил, вярно, изброил е всичките неща и сравенния, по начин както и аз бих ги изказал.  И нещо искам да вметна.   Такъв филм, Поляк на 500 000 км. без ремонт- няма, да знаеш. Е, има с 1-2 ремонта.......  Такъв му е двигателя - технологично несъвършен и недомислена работа.  Да ти кажа и защо не държи на маган.   >:D  Заради недостатък също на мазителната система.  Изобщо, Полски Фиат не можеш да караш, както можеш Лада.  >:D

Разпределителният вал е долу в блока. Върти се във втулки, 3 броя.  И се задвижва от верига, БЕЗ обтегач или какъвто и да е успокоител.  За разшляпващата се верига, няма да дискутираме.  Обръщам внимание на тия втулки на вала.  Когато си повярваш напълно и го подкараш, както иначе се кара Лада 1500, тоя мотор започваш бързо да го скапваш.  С течение на времето и продължително движение с високи обороти, (120-130-140), обикновени масла и битови форсирания, започва да износва първата втулка на вала.  От основните лагери, маслото се помпи към магистрала, която го праща към 3-те втулки на вала. По този начин И от 1 -ва втулка, маслото се качва на тласъци към ГРМ .   Да, ама, обаче.   :)   Когато тая втулка се разбие, разтропа, разблъска - започва да хвърля маслото извън нея.  Освен, че влошава мазането в главата, спада налягането и в цялата система. Защото се поучава ,,пролука" в главна маслена магистрала.  Първоначално, проблеми не се усещат, де.  Повечко позагрява, мистериозно трудно се прави реглаж на клапани, както да ги правиш - все тракат.....такива неща. Докато не почне да ти попримигва лампата за маслото.  Тогава вече, обезателно си закъсал.  Въобще - тоя мотор мигне ли за налягане на масло, можеш убедено да го хвърлиш, пиши го бегал.  >:(   

Просто разликата е малка:

- когато на ВАЗ светне/мига лампата за маслото, значи ИМА ВЕРОЯТНОСТ да стане беля
- когато на 125 Р му замига/светне лампата за маслото, значи ВЕЧЕ Е СТАНАЛА беля, ( още преди да те е разтревожила лампата)

Има разни такива концепции бензинови, долновалови двигатели, които без проблем може да се гонят бързо и на максимум, без да им се съкращава ресурсът, но такива, Соц-ът не произвежда и не влага в леки автомобили.   Все пак, аз се радвам, че ще се сдобиеш с още една дърта бангия.   

Декември 31, 2011, 09:58:17
Отговор #4

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
......Има разни такива концепции бензинови, долновалови двигатели, които без проблем може да се гонят бързо и на максимум, без да им се съкращава ресурсът, но такива, Соц-ът не произвежда и не влага в леки автомобили....

Да, да...щото не знаеш Шкода с какъв мотор е ;)

За Фиата се изписа достатъчно. Нямам какво да добавя.
Да му е честит на колегата и да си го стегне. Тези автомобили вече са атракция. Почти невъзможно е да срещнеш такъв на пътя.

Весело посрещане на Новата година! :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2011, 12:54:45
Отговор #5

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Мен пък много ме кефи каква стойка имат тези коли. Да ти е честита и да я докарате поне до такова състояние:

Декември 31, 2011, 16:16:49
Отговор #6

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако става за цена като на вторични или нещо близко няма какво да му се чудиш. Ако не наистина на 50 000 и с оригинална боя, мисля, че няма да имаш проблеми.Колегите, които са запознати по-отблизо с модела ти казаха за + и - . На дали ще го караш постоянно с високи скорости и така както навремето са ги карали като нормални коли. От тази гледна точка не би трябвало да създава чак такива проблеми, ако пък  толкова се строши, винаги можеш да го хвърлиш на вторични .

Декември 31, 2011, 16:44:20
Отговор #7

Неактивен SIGNALBRAUN

  • Публикации: 24
Хайде, още скрап!

Декември 31, 2011, 18:37:09
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Лелеее..... от първите лицензни! :D         
Каква ти скрап , та той е супер. КОЙ е щастливеца собственик, тази кола засужава една хубава тема! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 02, 2012, 20:51:03
Отговор #9

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ето и обещаните снимки на Фиата набор 85г. и всъщност е на 47 000 без малко км.



естествено има и малко ръжда


задна дясна врата

добре запазен салон





единственото нещо в жабката беше тази книжка

двигател като апетека:


погледнете и акумулатора, направо човек да си каже колата или акумалатора е по скъп

Отворих и багажника(добре, че беше книжката и разбрах как се отваря :))
Вътре е като аптека върху резервната гума намерих тези свещи, да ви кажа честно мисля си да не са оригиналните на колата когато е била купувана нова от мототехника( брат ми  е взел от първи собственик а колата е държана в гараж в Плевен)



естествено крик, инструменти и бутилка немско масло( е него забравих да снимам ) :)


ето това е кърпено/ занитено от колата

Като цяло си мисля, че е доста запазен екземпляр все пак дошъл на самоход от Плевен, но ще му трябва и добра консервация зада не се изпуснат съвсем ламарините му!
P.S.
ето го и целия албум
http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/fiat-125p.644568.25992611
« Последна редакция: Януари 02, 2012, 21:14:15 от zhivko88 »