Автор Тема: Fiat 125P 1985 г.  (Прочетена 70648 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2012, 17:46:15
Отговор #20

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Има книжка за Фиат 125.
   АЗ РЕМОНТИРАМ ПОЛСКИ ФИАТ 125Р - И. КОВАЛ
Невероятно добра е и пълна е. Доста инф може да се намери в нея.  За мен по добра е от Haynes поредицата.
Скоро гледах, че се продава в няколко сайта около десетина лева беше.
В случай, че я нямаш я препоръчвам!
:)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 03, 2012, 18:56:42
Отговор #21

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
За да стане 5-степенна се "регулира" с друга, но който има такава много трудно ще се раздели с нея.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Януари 03, 2012, 21:34:58
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Браво, много слънчев изглежда... и поне по звук от мотора винаги ми е бил любимец сред соц. каручките, дори не предполагах, че е на 3 осн. лагера като Шкодите. За кутията не съм 100% сигурен, но като гледам местото на лоста мисля че 1:1 заменяема с  5-ца от Фиат 131/132 /имаше доста обяви за продажба на такива в Лада форума/. Другата разлика с ладовите кутии е, че стартера се намира от другата страна. За мотора вече е ясно - без проблем може да се насади фиатска двувалка. Със здраве да си го карате и да не се налагат скоро такива операции!
п.п. едно ново стъкълце за мигач имаш подарък от мен!
« Последна редакция: Януари 03, 2012, 21:40:57 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 03, 2012, 22:53:54
Отговор #23

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Кранки, 5-ца от 132 я има със ТОЧНО същия шифтър и лостчета, като 4-ката на 125 Р. Същата трошлива работа е, не държи.  Ще кара, но тези кутии по мои поглед, повече от 130-140 к.с., не издържат. Масово 132-ките са със гадните кутии.   Трябва ти кутия от 132 Аржента. И от Супермирафиори. Може да се вземе и от 124 купе, дето са със късия шифтър. Не пречи да си потърсиш шифтър. Лонг или шорт шифтър, както ще ти бъде удобно за теб после. 

Не се продават Ладови 5-степенни. То и няма читави, които да не искат ремонт. Фиатски има и са по-евтини от Ладовите, пък носят достатъчно нютони и мощности. 220-240-250 к.с. и моменти до 300 Н.м. понасят с хубави масла и правилно боравене. За повече, не знам.   Можете да си сдялате от Поляка, доста стабилна и динамична кола с 2,0 ТС мотор и 5 скорости.

Януари 03, 2012, 23:59:24
Отговор #24

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Има книжка за Фиат 125.
   АЗ РЕМОНТИРАМ ПОЛСКИ ФИАТ 125Р - И. КОВАЛ
Невероятно добра е и пълна е. Доста инф може да се намери в нея.  За мен по добра е от Haynes поредицата.
Скоро гледах, че се продава в няколко сайта около десетина лева беше.
В случай, че я нямаш я препоръчвам!
:)

Нямам я, ще се опитам да я потърся!

-----
Хм. Кранки, 5-ца от 132 я има със ТОЧНО същия шифтър и лостчета, като 4-ката на 125 Р. Същата трошлива работа е, не държи.  Ще кара, но тези кутии по мои поглед, повече от 130-140 к.с., не издържат. Масово 132-ките са със гадните кутии.   Трябва ти кутия от 132 Аржента. И от Супермирафиори. Може да се вземе и от 124 купе, дето са със късия шифтър. Не пречи да си потърсиш шифтър. Лонг или шорт шифтър, както ще ти бъде удобно за теб после.

Не се продават Ладови 5-степенни. То и няма читави, които да не искат ремонт. Фиатски има и са по-евтини от Ладовите, пък носят достатъчно нютони и мощности. 220-240-250 к.с. и моменти до 300 Н.м. понасят с хубави масла и правилно боравене. За повече, не знам.   Можете да си сдялате от Поляка, доста стабилна и динамична кола с 2,0 ТС мотор и 5 скорости.
----

Двуваловият мотор по голям ли ресурс има от този? Макар, че колата е сега на 47км и аз като се знам какви км навъртвам на старите ми таратайки сигорно в близките 10 г. трудно ще е преминала 60 000км засега мисля да си я консервирам да разбера къде има отвори за праговете(забелязах нещо като гумени тапи при задните гуми може би са те) и някакви такива кухини зада ги напълния с консервационен продукт. Веднага се сещам за най простото грес и масло ама чакам да ми кажете и за някакви други продукти като пяна или нещо от сорта трябва да потърся, че то това не ми е единствената такава бангия трябва и да се погрижа и за другите коли.

Януари 04, 2012, 04:14:38
Отговор #25

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, щом ще я консервираш и ти харесва, как работи и върви, значи си я пази така.

Дъртите 2-валови двигатели на Фиат, изилзат в края на 60-те години.  Когато свалят този, долноваловия 1300/1500 от 124. И поляците се разтапят от кеф, като го правят, карат и се радват, колко е съвършен, мощен и бърз.  :)) :D ^-^ O0  А, италиянци вече с  удоволствие произвеждат, много модерни двигатели със материали от СССР.  >:D  Ами, така е. Фиатските двувалки от краят 60-те и през 70-те години се правят от Руски материали, но по Фиатска технология.  Тарикати.  Качват ги първо във 124 - 1400ТС и 1600ТС. После във 125, 124 Купе, 132, 131..... и прочие. През  годините, обемът им нараства, главите ги променят, получават 2-двойни карбуратора, инжекциони, понякога компресори и прочие.  Ами, здрави са. Как ти се струват, над 500 000 км., без да се отваря, без ремонти, с не малки и не рядки максимални натоварвания. Като половината километри ги е минал Жабар в Италия, а другата половина - във Лада, дето е правена на ,,бегачка" за всеки ден, та е и карана с 200 по магистрала. Редовно.  :( :-\  И на това нещо, вътре всичко му е фабрично, в номинален размер. Това елипсовидност на бутала, елипсовидност на цилиндри, бъчвообразност, хонинг - напълно в предписаните граници. Коляновия вал, износен със някакви 3-4 стотни.  Какво го говорим изобщо, Живко.  :)   Умират де, не са вечни. Да го караш постоянно с ниско ниво на маслото или да го прегрееш, е, тогава му разказваш играта, качествено и за кратко. Иначе, изкарва цяло купе на Фиат, после минава в някоя Лада, изкарва и нея. ФАКТ. Като има живи хора да го търсят - влиза в някой Полски фиат, Фолксваген Транспортер или морска моторница. Да живее спокойни старини, надживял дори себе си.  >:( >:( >:(   Прости, добре вървящи, евтини за поддържане и благодарни двигатели.   


ПС Сори за оффтопика.

Януари 04, 2012, 15:40:07
Отговор #26

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За консервация на кухините се предлага специален спрей на восъчна основа - има го производство на Боди, както и на други марки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 04, 2012, 17:40:06
Отговор #27

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
@ Тодор Живков

Колега страхотно си го написал. Аз затова съм се нагърбил с тунинг на такъв. Просто защото са много издръжливи магарета и като цяло прости! Kрайния резултат ще е такъв: http://cache.jalopnik.com/assets/images/12/2007/11/medium_Fiat_Lampredi.jpg

A eто и един такъв в 125P:



 >:D >:D >:D
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Януари 05, 2012, 14:35:48
Отговор #28

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не съм го написал. Това си е мое мнение.  Поддържах и потормозвах доста една 132 Аржента 2,0.  Разни Лади понаправихме с такива двувалки, Ланчии Треви, стандартно изпълнение, пак разни ремонти и упорити дейности, пак разни Фиати Супермирафиорита, та даже компресорни, турбинирани.....държат.  Имахме такова, ама Ритмо, отдавна. Беше после служебно в една фирма за стоки към магазини, 1600 (105 конски сили) беше,  :)) пак на безброй километри и собственици, беше възможно и най-изстрадалия Фиат. Обаче вървеше за живите и за умрелите. Само 1600 кубика, да знаеш, че има ряз, пъргаво е.   >:D  Като постъпих на работа при същите тези хора, които го купиха, за моя изненада - Фиата беше направил 7-8 години служба. И аз още 1......изтече му мандата и го продадоха на някакви Пловдивски Лададжий.  Последно мотора беше пръкнат в една Нива.  :-\   А и части има за тях.  Веднага могат да се намерят нови бутала, лагери, семеринги, кожуси добри/ремонтирани, валове стандартни/ оригинални спортни/ лоши/перфектни.....всякакви. Не е, като да няма.  :))

ПС Май наспамихме и тази тема. Дай да спрем, че ще ни се карат.    А, Живко, я щракни някоя снимчица на Полската сделка да я видим и ние.  :)

Януари 06, 2012, 01:33:58
Отговор #29

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Не съм го написал. Това си е мое мнение.  Поддържах и потормозвах доста една 132 Аржента 2,0.  Разни Лади понаправихме с такива двувалки, Ланчии Треви, стандартно изпълнение, пак разни ремонти и упорити дейности, пак разни Фиати Супермирафиорита, та даже компресорни, турбинирани.....държат.  Имахме такова, ама Ритмо, отдавна. Беше после служебно в една фирма за стоки към магазини, 1600 (105 конски сили) беше,  :)) пак на безброй километри и собственици, беше възможно и най-изстрадалия Фиат. Обаче вървеше за живите и за умрелите. Само 1600 кубика, да знаеш, че има ряз, пъргаво е.   >:D  Като постъпих на работа при същите тези хора, които го купиха, за моя изненада - Фиата беше направил 7-8 години служба. И аз още 1......изтече му мандата и го продадоха на някакви Пловдивски Лададжий.  Последно мотора беше пръкнат в една Нива.  :-\   А и части има за тях.  Веднага могат да се намерят нови бутала, лагери, семеринги, кожуси добри/ремонтирани, валове стандартни/ оригинални спортни/ лоши/перфектни.....всякакви. Не е, като да няма.  :))

ПС Май наспамихме и тази тема. Дай да спрем, че ще ни се карат.    А, Живко, я щракни някоя снимчица на Полската сделка да я видим и ние.  :)

Ако ме питаш за снимки на колата има още на първа страница  :D незнам Вие колко смятате, че е оспамена темата но мен лично ми стана много интересно. O0