Автор Тема: Fiat 125P 1985 г.  (Прочетена 70646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2012, 13:01:10
Отговор #50

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30
Е хайде сега, вие го изкарахте че за нищо не става тоя двигател. Сигурно собствениците през 10 хиляди км им правят основен ремонт.... Вярно е че ако се кара във високи обороти скапва основни лагери ама чак пък толкоз... И ладата като я напънеш продължително време в обороти качва всичкото масло в главата и става мазало, но никой не говори за това :)

Януари 17, 2012, 19:59:50
Отговор #51

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
И ладата като я напънеш продължително време в обороти качва всичкото масло в главата и става мазало, но никой не говори за това :)
Какви обороти??? Повечето Лади нямат оборотомер. Не съм забелязал Лада да качва "всичкото" масло в главата. То няма и къде. Има си доста голяма дупка за веригата на разпределителния вал. Чак пък да качи всичкото масло в главата???
И кой да говори като няма такова нещо.
Имах един приятел - имаше Полски Фиат125. С мотор 1.5 л. Станал една сутрин имало слана. Направил си една "амбразура" в предното стъкло и почнал да прави обратен завой на улицата. Качил предна дясна гума на тротоара, но ФИАТ-а не иска да продължи, ядосал се, отпуснал я няколко сантиметра назад, изфорсирал я и пуснал рязко съединителя. Оказало се, че не му е опряла задната дясна гума в бордюра, а предната броня в дървото пред нея. Удара беше не много силен /сгъната предна броня/, но в резултат на това беше скъсала колянов вал на втората /средната/ шийка.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Януари 17, 2012, 20:55:58
Отговор #52

Неактивен SIGNALBRAUN

  • Публикации: 24
Не виждам да бистрим такава изтъркана по асфалта тема: кое е по -добро ладата или фиата. Фиат 125п има признати рекорди на 25000км, 25000мили и 50000км с без спиране. Не мисля, че това е за подценяване, колкото и да е било нагласено самото поставяне на рекордите. Каквато и да е конструкцията на двигателя, българските условия на употреба и ремонт не са за него.

Януари 17, 2012, 22:02:44
Отговор #53

Неактивен Mitco

  • Публикации: 12
 Дали е Полски Фиат 125 п или Лада (класика), кое е по- добро и кое по-бързо е спорен въпрос, много зависи от състоянието на автомобила. Има поддържан (изправен) и занемарен автомобил. Всяка марка си има своите конструктивни плюсове и минуси, привърженици и такива, които ще я оплюят. Лично аз харесвам и двете марки.
 

Януари 17, 2012, 22:28:43
Отговор #54

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Не виждам да бистрим такава изтъркана по асфалта тема: кое е по -добро ладата или фиата. Фиат 125п има признати рекорди на 25000км, 25000мили и 50000км с без спиране. Не мисля, че това е за подценяване, колкото и да е било нагласено самото поставяне на рекордите. Каквато и да е конструкцията на двигателя, българските условия на употреба и ремонт не са за него.
Браво!Аз смятах да се намеся по-грубичко,но замълчах.Рекордите са си рекорди!ДА ЖИВЕЯТ СТАРИТЕ ВОЗИЛА ЗА ДА МОГАТ ДА НИ РАДВАТ!

Януари 17, 2012, 23:04:14
Отговор #55

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30
Цитат
Какви обороти??? Повечето Лади нямат оборотомер. Не съм забелязал Лада да качва "всичкото" масло в главата. То няма и къде. Има си доста голяма дупка за веригата на разпределителния вал. Чак пък да качи всичкото масло в главата???

Ами напъни я ладата продължително време със 140 и ще видиш за какво говоря.


Наистина спора е повече от безсмислен, аз също уважавам всички соц возила, независимо от марката, понеже вече и без друго не останаха по пътищата.
Но просто беше написано грешно твърдение, което хвърля в заблуждение незапознатите - че Москвич 2140 и Лада 1600 бягат повече.

Януари 18, 2012, 15:24:04
Отговор #56

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Верижни Лади, може да караш със пълна газ от Пловдив до София, без пускане.  Може и до Толияти да отидеш в този режим.  Освен завишен разход на масло и температура под 100 градуса, друго няма да стане.  Пак, при такова хамалско напъване, ще мине поне 200 000 с най-долнопробните масла.   Полски Фиат, да вземеш така да караш системно, като Лада......качването на маслото ще е първият проблем, водещ след себе си и останалите повреди.
 :-\   
Освен това, поне в България, не съм видял поне 1 добре направен, подобрен такъв. Да е с оригиналния мотор, който да е подобрен/изменен с цел по-големи мощностни характеристики. И който да е минал поне 50 000, без да изпляска.   Лади, Жигули, мога автовози да напълня с такива. И с успешни, и с неуспешни. 

 Петицовият 1300 има склонността, която описваш ти. Но и твоето твърдение е грешно и подвеждащо. Проблемът не е, че  ,,качва масло". Проблемът е, че бавно се стича, понеже технологично липсва в блока кухината за веригата. Съответно, маслото разчита само на отвора в задния ляв край на главата.  Само и изключително тези двигатели, страдат от такива аномалии с маслата. Най-вече при сравнително висока скорост, остър, бърз ляв завой със средни и по-високи обороти.  Е, проблемът се решава, без философии много. 0,5 литра над максимума или картер, събиращ до фабричният максимум  1 литър повече. И това е.

Януари 18, 2012, 15:37:55
Отговор #57

Неактивен SIGNALBRAUN

  • Публикации: 24
Нещо такова, би било интересно.

Януари 18, 2012, 15:55:30
Отговор #58

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30
Верижни Лади, може да караш със пълна газ от Пловдив до София, без пускане.  Може и до Толияти да отидеш в този режим.  Освен завишен разход на масло и температура под 100 градуса, друго няма да стане.  Пак, при такова хамалско напъване, ще мине поне 200 000 с най-долнопробните масла.   



Коя е тая Лада дето ще кара от Пловдив до София на пълна газ без нищо да и стане? Пак приказки от 1001 нощ...

Януари 18, 2012, 16:15:09
Отговор #59

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Моята.Правил съм го със синята и то с 3-ма пътника, който се удивляваха, снимаха и правеха клипове.Поддържаше 160-170 по скоростомер.Това и на отиване и на връщане.