Автор Тема: Fiat 125P 1985 г.  (Прочетена 70281 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2012, 16:54:05
Отговор #70

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Преводача на чичо ГУГЪЛ каза:

Полски кола Fiat 125p "Монте Карло" и "Акрополис" е вариант на автомобил FIAT 125p Полски. Тя се различава основно мотор и допълнително вътрешно не присъства в стандартната кола полски FIAT 125p. В тази кола, двигателят на колата полски FIAT 132p.

 Монте Карло Engine Акропола
капацитет
 С максимална мощност. D, N, върху продажбите
 Момента на максимално
с оборот от 1600 cm3
 деветдесет и осем милионаKm
6000
 13.2kGm
4000 1800 cm3
 сто и пет милиарда километра
6000
 14.4kGm
4000


 

Оформлението кръг, върнете поток от излишната гориво.
 Изпускателната система на автомобила полски FIAT 132p. с декоративно шалче наслагване, тръба отзад.
 Централна пружина съединител, механична волана.
 На волана, спортен тип.
 Колела от лека сплав.
 Гуми 175SRx13 "
 Външно огледало за обратно виждане, поставени от двете крила.
 Мъгла.
 Rev двигателя.
 Аварийните светлини превключвател (когато всички светлини работят посока).
 Отопляемо задно стъкло.
 Максимална скорост:
 - Монте Карло - 165km / h
 - Акрополис - 175km / h

Автомобил FIAT 125p ПОЛСКИ "Монте Карло" и "Акрополис" започва с един много успешен екип фабрика FSO в сплотяването на местни и чужди.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Февруари 04, 2012, 13:23:49
Отговор #71

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
 :D :D  :)) Припаднах от смях.

Февруари 06, 2012, 13:21:33
Отговор #72

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
:D :D  :)) Припаднах от смях.
Нали, все едно че го е превеждал Кофе Бабоне. >:D
http://vbox7.com/play:530ab885
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 13:23:07 от NikMar »
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Февруари 27, 2012, 18:40:15
Отговор #73

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :)Колега здравей, днес бях в Благоевград и се разходих до бившата Мото техника /в началото на града идвайки от  София/ В един от магазините /продават мотори/ има щанд за части за полски Фиат :стопове, дистрибуторни капачки,дръжки за врати/вътрешни/и още доста дребни неща от соц. времената.Ако имаш път натам, провери какво  ще ти свърши работа. Надявам се да съм бил полезен. ;D

Февруари 27, 2012, 20:59:37
Отговор #74

Неактивен Москвич 408

  • Публикации: 65
  • Москвич 408
Извинявам се  , че питам във тази тема ...
Станчев , нещо за Москвич има ли ???
Конкретно за 408 ?

Благодаря предварително !

Поздрави !
Москвич 408 , оня бежовия с двата фара !

Февруари 28, 2012, 18:01:55
Отговор #75

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Това беше първото нещо да проверя за Москвич, но няма нищо.

Февруари 29, 2012, 12:48:48
Отговор #76

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Благодаря ти колега за информацията, при първа възможност ще отида да разгледам!

Април 09, 2012, 02:17:00
Отговор #77

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Прехвърлих Фиата най накрая на мое име и след платените гражданска и преглед реших да тръгна за парада в Бусманци обаче на четири пъти ми блокира задно дясно колело, а леко ми задържаше и лявото та накря стигнах в един момент, в който нямах спирачки на задните колелета, апаратите се движеха не бяха запекли след това забелязах, че помпата не пуска спирачна течночност за задния кръг дори и след разглобяване и почистване на самата помпа, ще търся нова такава или от Лада и също така си мисля, че ми е запекал разпределителя на налягането, та мисля и него да сменям. Очаквам да чуя и вашето мнение по този проблем и също така издирвам информация за взаимозаменяемите части на Фиат и Лада и по скоро се интересувам за този разпределител дали е същия като Ладовия?

Април 09, 2012, 11:26:50
Отговор #78

Неактивен SIGNALBRAUN

  • Публикации: 24
Няма "фиатаджия", който да е нямал проблеми със спирачките. Причините са най-вече некаране и второ незнаене на особеностите не системата.
Главният спирачен цилиндър(помпата) е еднакъв с жигулския (самарският и нивовият са различни), еднакъв е и с цилиндъра от 126п (по обясними причини трудно се намира). Няма ли налягане от помпата , нищо не работи нормално.
Важно условие да работят задните спирачки е смяната на меката тръбичката, която свързва тръбопровода от помпата със задния мост. Раздута ли е тази тръбичка няма силно налягане към задните апарати и често прекъсват. Въпросната тръбичка е еднаква със тази от жигули. На първо време може да се пробва само смяната й без да се пипа регулатора ( освен , ако не  е протекъл)
Регулаторът на налягането е също еднакъв с този на жигули.
И най-накрая водачите( клиновете или както се наричат) трябва да са добре почистени и тънко смазани. Същото важи и за повърхностите, с които работят.
Препоръчително е и да се смени спирачната течност, ако не е карана колата дълго време.
Това е.

Април 09, 2012, 15:20:08
Отговор #79

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Живко, аз бих ти препоръчал профилактика на цялата система.Най-малкото смяна на маркучи, течност, промивка и раздвижване на спирачните цилиндри, кантара и помпата. От стоене се получава клей, утайки и всякакви гадорий...  Стигнах до този извод, естествено по трудния начин... през седмица две да отварям по някой колело или помпа, докато накрая не минах през всичко.  :)