Автор Тема: Fiat 125P 1985 г.  (Прочетена 70294 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2012, 15:46:43
Отговор #80

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Още много ядове ще береш с тая кола, ако я караш така.  Ти, масла смени ли й ?  Регулировки, делка, клапани, карбуратор, пълна ревизия ?  Гуми ? Какво очакваш от кола на толкова години, при това седяла ? Да се движи без грешка ли ? Няма такъв автомобил.   Не само ще закъсваш, ами някъде така ще аварираш, че само с платформа ще те приберат.  Голям човек си, мисли малко.  :) Аз, като взех Пежото веднага се хванах първо за тази работа. Не съм се изкушавал да я карам толкова страстно, както ти при наличие на такива важни неизправности. След тази работа и останалите механически работи.  Бавно и последователно. С цел после предимно да я карам. А, не...... днес поправя едно, утре друго се развали, на края заради трето аварирам на път, което най-много мразя.   

Спри се малко, свали всички колела.  Развивай, сваляй, разглобявай основно всички спирачни апарати. Сваляй всякакви спирачни маркучи - за боклука са, да знаеш.  Помпа директно си купи нова. Не прави икономии. Промии цялата система, събери почистените апарати, монтирай ги, купи му едни нови накладки, измери му дисковете за износване/биене, качи ги, събери ги, обезвъздуши.  Пък ще видиш после, че цялата разправия си заслужава.   Да можеш, като й се качиш и тръгнеш - да си сигурен и да не си на тръни постоянно, да можеш да я подгониш силно без да мислиш, че не може да спираш.  Ех, Живко.  Ще ти дърпам ушичките.    Снимай разните работи там като ги правиш и покажи тук.

Април 11, 2012, 10:02:04
Отговор #81

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Разбира се така е спор няма, трябва да се раздвижи всичко и да се направи профилактика. Но като всичко ми изглежда наред направо се чудя какво да сменям и какво не !  :)

Април 11, 2012, 15:21:41
Отговор #82

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Живко, нищо не изглежда добре в това положение. Сваля се всичко наред и се проверява.  Ако утре, някъде на пътя ме намачкаш и аз знам, че караш умишлено с неизправни спирачки- няма, няма кой да те пожали.  >:(

Април 13, 2012, 13:28:53
Отговор #83

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Разбирам те другарьо, всичко ще бъде сменено по етапно но имам и желание да го покарам Фиатчето тъкмо да му видя всички проблеми. Но не се занимавам само с него да почвам да сменям всичко по него а ще се сменям по етапно всички дребни неща, които излязат. Разбирам напълно проблема със спирачките и ще се погрижа за него най напред. Ще направя снимки  на положението под колата но проблема и идва най вече от не каране и следователно запичане  :)

Май 13, 2012, 01:51:23
Отговор #84

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Направих снимки на окачването зада кажете дали ви изглежда като ладовото или не, понеже имам луфт в накрайниците и шарнирите. Другото което съм снимал е това нещо което ми изглежда на разпределител на налягането обаче се намира отпред в коша точно под спирачната помпа от него тръгва разглонението от предните към задните колелета обаче няма нищо общо с това каквото го дават в книжката




Май 13, 2012, 08:51:10
Отговор #85

Неактивен gogo

  • Публикации: 255

Направих снимки на окачването зада кажете дали ви изглежда като ладовото или не, понеже имам луфт в накрайниците и шарнирите. Другото което съм снимал е това нещо което ми изглежда на разпределител на налягането обаче се намира отпред в коша точно под спирачната помпа от него тръгва разглонението от предните към задните колелета обаче няма нищо общо с това каквото го дават в книжката

       Здравей,аз също имам Фичо от далечната 1977г.Това,което наричаш разпределител на налягането всъщност е датчик за налягане в спирачната система.Когато намалее течността в казанчетата той сигнализира на водача чрез сигналната лампа на ръчната спирачка(тази лампа има двойно действие).Този датчик може да сработи и когато са ти износени накладките,или имаш теч на спирачна течност.Доколкото до самият разпределител на налягането на задния мост-той се намира над задния мост.
         Поздрави!
         ???Какво точно искаш да правиш по спирачната с-ма на Фиата?

Май 13, 2012, 11:41:22
Отговор #86

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
А окачването изобщо не прилича на ладовото.Само по тип е същото, но не намирам нищо общо.

Май 13, 2012, 13:39:44
Отговор #87

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Окачването е сходно със това на Фиат от тези времена.  В смисъл, тази концепция.  Предницата на 125 Полски, 125 Специал (Италиянския вариянт със ТС мотори),131, 132, 132 Аржента, 132 Панорама е идентично, като конструкция. Е, отделните модели със различно оборудване (литраж на двигател, година на произв.) имат различни класове пружини, амортисьори и така-нататък.  Не е лошо това окачване. За хубави пътища. Придава на автомобила стабилност и сигурност при средни и по-високи скорости.  Кара и на не добри пътища, но не обира неравностите така меко както ,,ВАЗ". Въпреки, че на пръв поглед изглежда слабо и кекаво е много лесно за ремонт и здраво.

Кормилната кутия.  Има взаимозаменяемост. Тоест, може да монтираш хидравлична кутия от 131/132 Аржента на 125 Полски. Заедно с Аржентовата помпа и двигател+скорости.  :)) И обратно - при нужда, обикновена кутия от Поляк става на 131, 132.

Не си спомням, еднакви ли им бяха шарнирите от към конус на тези Фиати.  Защото за Аржентата, преди години купувахме шарнири за 125 Полски. И нещо имаше, та не ги сложихме. Това не мога да кажа, не съм сигурен.  Ама съм сигурен, че цяло предно окачване, свалено от 131 или 132/Аржента, става веднага на 125 Полски, барабар с пружините и амортисьорите.  И кутията с хидравлика. :)

Май 13, 2012, 16:43:20
Отговор #88

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не съм запознат с Фиата, но тоя "разпределите" по скоро ми прилича на нещо като на Москвич 2140. Следи за разлика в наляганията в двата кръга....не виждам(от снимите) как ще показва дали ти е паднало нивото на течността. То тоя датчик ще се задейства чак когато засмуче въздух и ен направи налягане, та както и да е...

П.П. Досега не бях виждал автомобил на който пружината и амортисьора да са закачени на горния носач, странно ми изглежда. Иначе горния носач на полския Фиат на някаква греда/мост ли е закачен или като на Ваз на ланжерона ?

Май 13, 2012, 21:58:25
Отговор #89

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, Вартбуг не си ли виждал ? При него е изпълнена същата идея от гледна точка на пружина/амортисьор.   :) С разликата, че е и с предно предаване и заради тая работа, самото му окачване е мислено/изпълнено да бъде доста по-масивно, надеждно и яко. Колко е надеждно и яко е друг въпрос.  Горния носач на тия Фиати е закрепен към конзолка над лонжерон/рогът. Там рядко гният и като цяло, кошът им не се разрушава лесно.

Забелязваш, че има греди ,,олекотени".  :))   Вярно, че става така по-лека колата.  И по-податлива на деформации.

 Знаеш ли, това окачване с диагоналните рамена/щанги към долен носач е грандиозно разпространено в Европа.  Използва се от Пежо, Рено, БМВ, Фиат, Алфа Ромео, Мазерати и много, много други. Както с това, така и при окачване Макферсон.  За съжаление, масовата грешка при тази конструкция е липсата на единна подрама за долни носачи/диагонални рамена.  Носачите са закрепени на отделен елемент (магаре), а предния край на диагоналните рамена са застопорени директно към предния край на роговете.

 Когато работи, диагоналните рамена дърпат назад върховете на двата рога.  Ако такъв Фиат, Пежо, Алфа го измелиш в някоя яка дупка - от натоварването и реакцията на носача дърпаш роговете настрани И назад. И те започват да се деформират. При системно каране по лоши пътища - поддават роговете, изкривяват се, нарушава се надлъжният наклон, повличат/кривят калниците, отцепва се после на места коша, загнива.  При наличие на цяла подрама в други автомобили, към която е закачено всичко - това нещо е едно от най-простите и кански здрави окачвания. Не натоварват и не деформират нито рогове - нито нищо. И са тежки, по-скъпи за производство. :)  Както и да е, че се отплеснахме.   



Живко, легни под колата. Някъде над задния мост трябва да се намира регулатора проклет.  Това, което си снимал е ,,разклонител".  Тоест, 125Р е с 2-кръгова спирачна система. Спирачната помпа ти е с 2 изхода/кръга.  Един за предни и един за задни колела. И понеже този за предни излиза само 1 от помпата, след нея той влиза в тази кутийка. Вътре в нея се разклонява към 2-те предни колела. Това ти е първият кръг - предни колела. Нищо друго няма в това тяло и нищо друго не прави, кухо е.   

Вторият изход на помпата, отива към задните колела. Влиза в регулатора, излиза от него и чак след това някъде има разпределител или малък тройник, който разклонява течността към 2-те колела. Твоята задача е просто да разглобиш цялата тая система. И да я почистиш, защото ще има мръсотии. Които ще задръстват я разпределители, я регулатори, я спирачни цилиндри и прочие.