Автор Тема: Honda Accord 1982 - разказва за живота си  (Прочетена 21467 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2012, 14:05:14
Отговор #20

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
Шкодко, ами че ако можеш щракни я няколко пъти. Ще се радвам да видя седан в движение;за сега съм ги разглеждал само по мобилетата, ама и от там нещо изчезнаха :(.
Дидооо, уреда струва(ше) 60лв преди 4 години на околовръсното; от ХЕИ нагоре, покрай Хаджи Димитър училището, после газаджиите вдясно и излизаш на това шосе.Надясно е военна болница, тръгваш наляво и малко след като направиш завоя, вдясно има голямо хале направено на магазин за авто оборудване ;D. Има страхотни неща, заслужава си да се разгледа и цените са сравнително поносими. А да те питам ти като прави ремонт на двигателя, сдоби ли се със някакъв Мануал по който да се водиш? Щото и аз така сменях лагери и сегменти на първия си японски автомобил(Нисан Шери 1.3 1984) и той никога не тръгна както преди намесата ми, признавам си :-[. Затова си казах, че същите страдания няма да ги причинявам на нито един автомобил, преди да съм се запознал най-подробно с устройството му и това, което предписва завода. Започнах да търся алтернативни методи за лечение и смятам, че съм открил поне 3. Всяко отваряне и бърникане по мотора е стрес за него, разпъване на шпилки и т.н. По Бабето най-сериозната ми намеса беше да сваля кобилиците и да им направя с ъглошлайфа нови контактни повърхности към вала, защото са му доста изядени някои от гърбиците. От там идва и разликата в компресията на 4 цил.А цедката е на кутията на филтъра, оригинална е и е за лятото, като махам филтъра да не влизат врабчета ^-^
Ето още малко снимки преди ремонта на карба

Януари 21, 2012, 16:40:13
Отговор #21

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
опа Докторе, тук видях нещо за Нисан Чери 1,3 84 година - това е следващия модел на моя, но е със същия двигател...та какво стана с този автомобил..

Януари 21, 2012, 17:41:37
Отговор #22

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
Дааа, добрия стар Нисан ^-^ Това беше първата ни кола нов внос след 89. Лично баща ми я докара след гурбет в Германия. 4-5 години я караше само той, но после и брат ми взе книжка и работата стана страшна...Така и не му тръгна добре в БГ на горкото.Първо някъв балък си оставил ладата без ръчна и на свободна, перпендикулярно, по баир надолу, срещу предния ляв калник на Шерито естествено. Последва заварка, баща ми бесен, но това беше само началото. Последваха серия удари отзад отпред и накрая аз го тотализирах на един пикник в 2 фиданки(третата не успях да я взема). Иначе си го бях направил отвътре, като самолет; светодиоди по копчета и лайсни, музичка, който влезеше се кораше. Това става около 2000г. Иначе му смених 3 или 4 глави, пукше се централната шийка на разпред. вал и маслото отиваше във водната система и ставаше бозЪ :-\ Смених му исегменти и лагери, но кой знае колко не тръгна. Сложих му и изпускателен колектор и двуцевка от 1.5 (Е 15) .Това му даде малко повечко живец. По него време мечтата ми беше да му сменя мотора с такъв на 1.5 Турбо - 105кс мисля че беше. Даже намерих и донора, но в окаяно състояние, взех му окачване, седалки, волан, после и главата, но тя се оказа спукана на около 6 места. Иначе вдъхновение черпех от един луд швед, Бьорн Холмберг мисля се казваше и сайта му www.carmaniacs.net, а сега е сменен на www.woken.se Там можеш да проследиш цялата история на този манияк. Даже му бях писал и ми отговори :D. И така шерито предаде щафетата на Бабето. Имам някъде и снимки на таблото и останалите уреди/всичко с бели циферблати/ Даже още го пазя като спомен в мазата. А като твоя имаше комшията от входа, само че светло син, много му се кефих.

Януари 24, 2012, 17:34:13
Отговор #23

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
И така след демонтаж на старият Кейхин, който служи верно 6години, макар и  в доста болестно състояние, стана ясно каква е причината: изкривен капак и долната част на ускорителната помпа.Гарнитури ремонтни - никъде, направиха ми нова във Варна, по капака, но тя се оказа твърде тънка/0,5мм/, а оригиналната е повече от 1мм дебела. Както и да е, грабнах финната пила и водните шкурки и след едночасова игра, накрая станаха нещата. Сглобих го напълних го с бенц и готово; всичко си беше плътно, нямаше течове, а ускорителната помпа бе отпушена и работеше идеално ^-^. Монтирах го и веднага тест. Половин час го донастройвах в гаража главно защото термостата ми го няма никакъв и после с 4л минах почти 60км градско в Русе. Без да я гася обаче. С две студени паленета разхода се вдигна на 9 със същото количество бензин. Малко снимки..

Януари 26, 2012, 21:22:31
Отговор #24

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
А така изглежда въпросната доработка или модификация/за някои джезгия/ , която промени изцяло поведението на 30 годишната ми Хонда...и мен в последствие.Откакто се помня се въртя около автомобили, но винаги съм искал моят да е с нещо различен.Нещо дискретно, уникално, нещо в което да съм 100% сигурен, че няма да навреди на двигателя, а точно обратното. Изпробвах вече няколко прости метода за "съживяване" на двигатели и след като се убедих че ефекта е положителен дойде време за последната и най-решителна крачка. Знаете ли английски? Имате ли свободно време? Искате ли да разберете колко е просто всъщност?
 www.youtube.com/watch?v=oLIqMGPcpnU
 За първи път в България. И Европа/поне до преди 2 месеца/

Януари 27, 2012, 00:29:20
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами ремонта на мотора го прави бащата,понеже аз съм технически неграмотен все още да се захващам с такива сериозни ремонти:) За зацепване на мотора и това онова се води по аутодата ,понеже за моя мотор нямаше тогава достатъчно инфо другаде. Иначе има зад гърба си известен брой основни ремонти на различни марки и модели,доста ги чатка нещата! Проблемата ,че няма грам компресия в момента най-вероятно е в ,,марковите'' сегменти които ни пробутаха тогава... 6 атмосфери в четирите цилиндъра ,мирише на неизгорял бензин ,гори масло и бенЗ ;) Въпреки всичко   пали на момента при сегашните -9 ... Има ли бензин просто няма отказ ! Така,че хубаво е да се знаят специфичните неща за пациента :)))

пп. За някаква модификация по карбуратора ли говориш в последния си пост? Пиша от телефона в момента и ми е трудно да проуча идеята;)

Февруари 07, 2012, 13:24:41
Отговор #26

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
Случило ли се е нещо интересно

Февруари 08, 2012, 17:45:23
Отговор #27

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Излгедах цялото видео и мисля да го пробвам на някой от резервните ми карбуратори, само че не знам колко трябда е дълбока "джазгията" и под какъв ъгъл. Ти какъв ефект забелязваш като шум от мотора, ускорение, икономичност и т.н.

Февруари 08, 2012, 19:10:12
Отговор #28

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
И с какво го издълба? Аз нямам толкова малко шлайфче като на клипа?

Февруари 08, 2012, 20:30:40
Отговор #29

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
Стоп! Сакън, нищо недей да правиш. Инструментите с които се извършва манипулацията са със специално изчислена за вида двигател форма. Сиреч, ако хванеш, който и да е накрайник за дремел няма да постигнеш нищо освен да си прецакаш карбуратора. След малко ще ти обясня по-подробно. А промените, които настъпиха в работата на мотора са само положителни. Първо при палене на смукач/той е на 3 степени, аз винаги си паля на втората/ след около 30тина секунди двигателя започваше да се дави и се тресеше в коша.Трябваше или да върна малко смукача или да започна с подаването на газ. Просто бензинът и идваше в повече. След като направих канала това давене изчезна, мотора заработи много по-спокойно и вече няма нужда да държа смукача толкова време опънат респ. по-малко бензин отива при работата на студения двигател от там и по-малък моментен разход. Второто, което се случи е че ниските обороти се вдигнаха с около 80 и станаха към 930. Наложи се да обедня малко сместа на ниски, защото започна да работи неравномерно, т.е. идваше и много горивото на празни обороти. Но това и трябваше да стане! Наместих си пак оборотите с вакуумметъра и забелязах,че мотора изобщо не потрепваше, все едно е загасен. И сега най-якото :)) По принцип двигателите с по-малък диаметър на буталото спрямо хода му /bore to stroke ratio < 1/ или още наричани "undersquare engines" имат по-голям въртящ момент в ниските обороти. Моят двигател е точно такъв и силата му беше до 4500об, от там нататък ставаше мъка поради износения разпред вал и недостатъчното напълване на 2 от цилиндрите. И... какво се случи? Тръгвам да я пробвам, прибирам съвсем смукача и какво забелязвам: само си отпускам крака на педала на газта, а тя почва да се набира; ама се набира както никога досега! След 20мин тест драйв си дадох сметка, че колата е коренно различна от преди; на 5та с 1200об леко подпиране на педала и заминава. Няма да се дави да придърпва, чертата и толкоз. Голям кеф >:D Гласът от ауспуха също се промени , стана малко по басово ръмженето и най-важното: промени се миризмата на изгорелите газове, вече не люти толкова на очите, като се наведа да помириша. Аиде скоро ще направя клипчета и ще кача...