Автор Тема: Историята на италианските супер-коли  (Прочетена 20172 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2021, 14:23:08
Отговор #60

Неактивен USfan

• Публикации: 9730
Много интересен разговор с един от истински значимите бащи на италианските суперколи- един от тестпилотите и техници на Ламборгини в 70-те години, и главния конструктор на 16 цил. Чизета Мородер в края на 80-те, Клаудио Замполи.

Февруари 22, 2021, 17:32:03
Отговор #61

Неактивен USfan

Реставрацията на комбинирана каросерия като на това ранно Ламбо 350 ГТ  /стоманено шаси и носещи елементи, плюс алуминиеви панели отгоре/ определено си е предизвикателство.
Особено като стоманата отдолу е бая гнила, а алуминия отгоре е отн. поизкривен.
А и в добавка да не забравяме наличната в случая вероятно вече от много десетилетия- електролитна корозия, на снадките и сглобките между тези 2 различни и непонасящи се метални елемента/сплави.

« Последна редакция: Февруари 22, 2021, 17:36:44 от USfan »

Август 12, 2021, 15:40:13
Отговор #62

Неактивен USfan

Крайно обстойно и проникновено интервю с инж. Далара, за ранните му години при Ферари и правеното там на 250 ГТО, и после при Ламбо, конструирането на шасито и ходовата част на Миура.

Много интересна личност, на над 80 години, още активно ръководи конструкторската си фирма за рейсърски шасита и монокоци- Далара.

Септември 04, 2021, 13:22:20
Отговор #63

Неактивен USfan

Приказната Бидзарини Страда едно време, а сигурно и сега, беше най-ниската серийна кола с преден мотор в света.

Ноември 11, 2021, 12:28:34
Отговор #64

Неактивен USfan

Въпреки отн. богатата ми история на каране и притежаване на разл. марки и модели отн. спортни и луксозни ретроколи, винаги съм се стремял да не гледам на тях, или дори на по-недостъпните от тях, като на мечти за постигане, понеже те са си просто едни материални метални неща, а мечтите е редно да са нещо по-възвишено и вдъхновяващо от една вещ.

При все това, в десетилетията имаше една кола, произведена от този спортен производител, която сигурно ме е съскала да искам да я карам и притежавам, повече от всяка друга кола, още от като съм я видял нова в края на 80-те години на запад, та до наши дни, и това е оригиналната джипка на Ламбо.

Не само за мен, а за много хора с отн. нормални доходи всъщност, този наш в БГ наличен тогава бял екземпляр, който се продаваше в София дълго време на периоди, още от 90-те години, та чак до първите години на Милениума, е бил единствената почти реална възможност за закупуване на ЛМ002.
Дълго време последно след 2000 год. седеше на цена от 60000 лв. в една моя любима автокъща, а на мен собственика на къщата, както сигурно и на други хора, я даваше за 40 бона в лева, от които половината в момента на взимане на колата, а другите на изплащане, кой колкото и когато може да даде.  :))

Основната причина аз да не я взема тогава, както пък и един клиент дето я купи, да я върне обратно в къщата, бе че ЛМ-а беше с отн. забатачени документи, а и точно тогава такава мегаскъпа за поддръжка кола ми бе последния приоритет за купуване, предвид че и тогава бях събрал вече няколко коли, а и нямах толкова гаражи колкото сега, че и нея трябваше да я мисля къде ще се държи на сигурно място.

Вече по-късно, за съжаление покрай неизрядните и БГ документи, и след сключване на едно добро Каско от предполагам последния и собственик или упълномощено лице, колата по предполагаемо достоверни сведения на инсайдъри в автобранша в Сф тогава, отиде на дъното на един голям язовир в Северна България.
Така че, дотам бе с една такава почти реализируема мечта, да имам Рамбо-Ламбо.
Понастоящем, ако не греша, хубави екземпляри се търгуват между половин и 1 милион евро или долара, в зависимост от кондиция и страна на продажба.

« Последна редакция: Ноември 11, 2021, 12:39:39 от USfan »

Април 24, 2022, 21:51:13
Отговор #65

Неактивен USfan

Наличността бройки за продаване основно от Ферарита и Масератита на Кюрейтед е изумителна, но внимание заслужава тук една доста рядка бройка /от 3-те им налични/ Ф40, която е тунингована външно и механично от Микелото /напр. турботата са и по-големи от Ф40 ЛМ версиите/.