Автор Тема: Polski Fiat 125p (FSO) 1985 г.  (Прочетена 7632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 14, 2012, 17:04:25
Прочетена 7632 пъти

Неактивен Mitco

  • Публикации: 12
 Здравейте колеги!
 Разгледах форума и ми хареса, на едно място, където може да срещнеш различни марки стари класически автомобили. Видях, че има и колеги с Polski Fiat 125p и реших да се регистрирам.
 Ще се възползвам и ще Ви представя моя автомобил Polski Fiat 125p. Закупена е  ,,Мото техника -Русе'' на 23.11.1985г, от дядо ми, тогава аз съм бил на 4 години, така да се каже семеен автомобил,  израснал с тази кола, на нея съм се учил да шофирам и имам много хубави спомени с тази машина. На по-късен етап 1997 г. е наследих на 89 000 км. , до тогава нищо не е сменяно по нея, само се караше на бензин, освен консумативите - накладки, масла, филтри. Започнах да я поддържам и карам до ден днешен, като всичко правено по нея записвам в дневник. В момента тахометъра показва 124 567км, като на 122 500 (2009 г.), направих обновяване на мотора, сегменти, клапани, кобилици, верига със зъбни колела, навсякъде нови маркучи, скоби, филтри, свещи, кабели за свещи, чукче, палец капачка, четки на стартер- динамо, нов съединител с лагер, карета на кардана, гумена опора, спортен филтър, нов карбуратор от Zuk, всички гарнитури и семерини по мотора. Много неща смених с нови, но това се сещам сега.
 На път не ме е оставела, само веднъж, но за бензин:), като не заредих на време.
 В момента колата не се кара седи в гаража, през годините зимата не е карана. Излизам от време на време с нея:)

   
         
 
 
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 17:28:35 от dido1903 »

Януари 14, 2012, 17:19:33
Отговор #1

Неактивен xpu100

  • Публикации: 56
Браво много добре изглежда колата,заслужава си грижите.

Януари 14, 2012, 17:28:46
Отговор #2

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Колега наистина изглежда много добър и поддържан екземпляр! Защо е трябва да смениш карбуратора от zuk какви предимства има той от оригиналния? 

Януари 14, 2012, 22:30:30
Отговор #3

Неактивен Mitco

  • Публикации: 12
Благодаря за хубавите думи.
 При центровка на оригиналния карбуратор изгубих винта за регулиране на гориво-въздушната смес (този винт който е в наклонения канал), трябваше да сменям гарнитури, поплавък, игла и мислех да слагам жиглъори с по- големи отвори, да експериментирам как ще върви колата на бензин. Взех решението направо да си закупя карбуратор от Zuk защото знам, че пасва едно към едно на FSO 125p. Zuk карбуратора е за мотор 2000 куб.см. с по-големи отвори на жиглъорите, механично задействане на клапата на 2-ра степен, следователно получих по-добро ускорение на  бензин и се рязка по-добре.
По принцип има  АГУ и се кара на газ. 
 Оригиналния карбуратор го обслужих и сега е в гаража за резерва.

Март 02, 2012, 12:15:57
Отговор #4

Неактивен opelfena

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Много е запазен ,евала за грижите който му полагаш

Март 02, 2012, 21:32:26
Отговор #5

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Браво!Страхотно запазен автомобил!На пръв поглед се вижда,че дядо ти и сега ти сте положили много грижи с любов за този автомобил.Радвам се ,че Фиатаджиите се увеличаваме!Може и да се видиме някой ден в Русе.И не продавай Фичо!

Август 17, 2013, 22:26:58
Отговор #6

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Поздравления и от мен.В какво състояние беше двигателят като го разглоби-имам предвид лагерите на КВ,буталата и сегментите?

Август 18, 2013, 20:13:05
Отговор #7

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Страхотно запазен автомобил.Поздравления от мен.
 

Август 18, 2013, 22:09:40
Отговор #8

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Страхотен автомобил! Винаги съм се радвал на този модел, единия ми дядо имаше такъв, в последствие автомобила беше под опеката на баща ми, и винаги съм го харесвал, но по една или друга причина се продаде, когато бях на 17, така че не успях дори веднъж да го покарам :)
Фаровете ми харесват как са станали, ако не се лъжа са от е34?
Много запазена машина, продължавай да си я поддържаш с кеф и удоволствие, и дано да те радва дълги години занапред! :)

Август 19, 2013, 00:42:25
Отговор #9

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
За жалост, колегата го продаде преди половин година. :(
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС