Автор Тема: BMW M535 E28 1986 - отново на DMC  (Прочетена 40762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2012, 21:25:31
Прочетена 40762 пъти

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
На последните 2 снимки ще подскажа за новата си придобивка, включваща култовите думички Motorsport GMBH.
« Последна редакция: Март 17, 2013, 13:59:57 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 14, 2012, 14:21:53
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, честита нова придобивка, много е красива, и най-вече рядка!  :)
Съдейки по броните с удължените престилки, би трябвало да е оригинална М535 по моделно означение.
А този тъмносин цвят, ориг отенък на колата ли е?
И ако е така, как точно се казва цвета?
Там според лепенката отвътре в моторния отсег, ако още седи тя де...

Януари 14, 2012, 16:19:43
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ухааа... Ако това е28 е такова, каквото изглежда...  :-X
Страхотна находка, браво! Аз лично с нетърпение очаквам повече информация.

Януари 15, 2012, 11:36:01
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Дамм, оригинално М535 е. Боята е оригиналната, води се Royal Blau. Колата е в доста добро здраве с оглед на състоянието на повечето 28ци. Не е имала удари, няма ръжда, вътре е запазена. Карана е от грък в Германия. Аз съм трети собственик. Взех я със счупена кобилица и така си я докарах от Плевен - на 5 цилиндъра :) Ама пак си караше със 120км/ч без проблеми  >:D Като я докарах реших да отворя главата за ревизия, защото имаше износвания на разпр. вал (тия старите бмв мотори ако не им се прави навременен реглаж на клапаните стават поразии). Та от там - напасване на клапани, шлайф на глвава, подбрах си кобилици, смених гумички и най-важното - чисто нов разпределителен вал. Събрах мотора съвсем скоро. Компресията е 14 атмосфети навсякъде и съм много доволен. Освен това е първият мотор, който отварям и затварям сам. Чудя се дали да пусна нова тема, ама понеже колата ми се вижда прекалено young за youngtimer и затова май няма да пускам.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 15, 2012, 11:56:59
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Дамм, оригинално М535 е. Боята е оригиналната, води се Royal Blau... Чудя се дали да пусна нова тема...

Ако си садист и искаш да ни мъчиш, чуди се, но ако си добър колега - моля, спри да се чудиш! Имаш уникална кола, маниашка, нямам думи, мен лично много, много ми харесва и бих чел с интерес за всяко болтче на това Е28 M535.
Аз и за Е12-та си чета де, много се кефя как си я направил - началното състояние, прецизността на работа, цвета, който си избрал... Даже ако става дума за стандартни модификации Е12 ми харесва повече (като дизайн) от Е28.
Но едно Е28 М535... то си плаче за тема (аз също).

Януари 15, 2012, 13:44:57
Отговор #5

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Дамм, оригинално М535 е. Боята е оригиналната, води се Royal Blau... Чудя се дали да пусна нова тема...

Аз и за Е12-та си чета де, много се кефя как си я направил - началното състояние, прецизността на работа, цвета, който си избрал... Даже ако става дума за стандартни модификации Е12 ми харесва повече (като дизайн) от Е28.
Но едно Е28 М535... то си плаче за тема (аз също).

Е, чак пък прецизност.... :) Благодаря за добрите думи! Честно казано не действах прецизно и много неща не ги докарах до край. Всъщност като се замисля нищо по тази кола не е докарано до добър край, така както трябва. Но все пак ми е първа кола, която правя. Освен това аз живея в София, а колата я правихме в Габрово и въобще нямах време да се заигравам много. Честно казано даже се замислям дали да не я пусна да се продава. Но ще и се почудя още малко. Ще ми се да я продам, за да си взема по-добро Е12 от моето. Моето е сбирщина - мотор от една кола, врати от друга, интериор от трета, радиатор от четвърта, заден мост от 5та, калниците и предната маска също са от друга кола... въобще - ужас. Освен това е имала удар отпред. Вярно - изглежда добре. И като цяло е солидна и комплектна. Но... ще ми се нещо по-добро. Чудя се и на това сивото купе, което взех за донор. Много е добра колата. Има работа по нея, но ми харесва много. Освен това има и шибидах. Ще видим как ще се развият нещата. Едва ли ще има кой да ми даде 2000лв за кафявата и затова ще си остане моя FOREVER :)
Иначе съм съгласен - Е12 е по-яко от Е28. Е28 не ми е било любим модел и не ме и кефи много. Тази синята я взех, защото е рядка и ми се щеше да усетя кво е това М30, за което говорят всички БМВ фанатици :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 15, 2012, 15:11:43
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето, темата е факт!
ДиЕмСито няма как да се измъкне вече!

От колко време само го карам да разкаже малко за работата и насладата около този автомобил...
За нещастие, все още не съм се возил, но дочух, че бил доста забавен по завоите.
Звукът е като за състезателен автомобил и съм силно впечатлен!
Издава доста сериозната машина под капака.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 16, 2012, 23:07:56
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Nice , Nice, Maшалла :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 17, 2012, 02:54:54
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, ето я  и нея, готова е. Красота !

Един прекрасен, здрав, мощен и луксозен автомобил от средният клас. Тоест, върхът на средният клас от тази марка в тези времена. С изключение на Е28 със М88 мотор.   И изключително рядка модификация изобщо.  Изключение е и също общото състояние на този аутобанен бегач. Едно от последните одухотворени и красиви БМВ, за мен лично.  Е 28, въобще е моделът, който бих си купил и карал с удоволствие. Макар, че съм на другата крайност на такова разплулещение.  Както и да е.

Няма как, много се радвам, че работи със всички цилиндри и вече може да развива пълна тяга и въртящ момент.  >:D  Както подобава на такъв древен, многоцилиндров, инжекторен, бързоходен двигател с такъв литраж.      Адаш, аз, колата искам на живо да я видя. Да я помириша.  Да я помириша и да я попипам. М535i  в България, на оригинална боя и тенекия, вероятно  с много читаво окачване, неопорочено от идиоти.......това е рядък шанс, човек да пийне малко ,,изворна вода".  Класика.    Вярвам, че ще се запази така докато е при теб.  И такава кола, не заслужава да бъде унищожена от каране по пътищата Лунни на България.  Лично аз, бих я държал далече от всякакви завистливи, злонамерени и неудачни утайки. Забулена в тайна и ревниво скрита през повечето време.   Не си струва да се кара всеки ден, но пък за атракция и приказно прекарване на уикендите е прекрасно средство.   ::)


 И си търся обещанието- чугунът. Този чугун !  Искам да усетя, как се развъртат 100 кила въртяща се Капиталистическа маса, при напълно отворен дросел.   >:D   Искам да галя леко, този голям и разчекнат педал на газта из столичните булеварди, движейки се с бавна, лежерна скорост на 3-та безкрайна предавка.  Това ще си го търся, като наследство.

ПС  В този живот, всеки мъж ТРЯБВА да се качи поне веднъж зад волана на точно такова БМВ.  Не 3-ка, не 7-ца, а точно Акула 5-ца с такъв характер.  Да усети, къде е.....истината.      Жалко, че в България, марката BMW е опорочена с толкова лоша, противна и.....зловеща  слава, произхождаща от едни такива,  минали времена и доста от манталитет в сегашно време.   Въпреки перфекционистичният, динамичен и горещ имидж на марката, славеща се със своите агресивни черти, форсирани, мощни, дълговечни двигатели и конструкция.
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 03:17:51 от Тодор Живков »

Януари 18, 2012, 17:22:42
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, триабва да се раѕровиа в англииските ми ретросписаниа.  :)
От преди ниаколко години, имам в едно такова списание, обстоен тест и Бајарс Гид, на всички М версии на е12 и е24.
Сас савети ѕа купуване, ремонти, както и с листа с адреси в Европа ѕа афтермаркет проиѕвејданиа на М части ѕа тиах.
Вкл там дискутират е12 535и, е28 535и, е28 М5, и раѕбира се, твоиата М535и.
Ште се постараиа да го намериа јурнала, и да сканирам статиата.