Автор Тема: Оригинални рекламни постери на следвоенни английски спортни коли  (Прочетена 9211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 07, 2021, 22:51:53
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Лотус за първи път от известно количество години представят доста нов модел, въпреки външната прилика с предшествениците.
А пристигането на тази премиера на ход на 60-ски и 70-ски моделни предшественици, вкл. и на един ДжПС Ф1 болид, си е впечатляващо, особено на фона на традиционното английско време.


Март 18, 2022, 20:09:15
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Това е първия известен екземпляр на кола с общоприетото и сега понятие за тарга или Т-топ покрив, правен много преди 60-ските 1-компонентни Тарга-дах на Порше 911 и Съри-топ на Триумф ТР4, и преди 70-ските 2-компонентни Т-топс на Камаро и Ф-бърд от 2 Ген.

Това Райли 2.5 литра салуун с 2 врати е ранен следвоенен модел и е каросиран, вкл. и покрива с двата отделни махаеми панела, от СН-каросерийния майстор Валтер Конг.

https://amazingclassiccars.com/1949-riley-2-5-walter-kong-saloon/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1yHkAqejP2LmgJT4AILf5Q9Ux7C9sLGPnaZh9NpeF12u0uDmGRj7OnR-s#Echobox=1647505506

Април 12, 2022, 16:44:46
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Като бях студент в Германия и Австрия в нач. на 90-те год, специално в Южна Германия, покрай временната ми работа в разни автокъщи, търгуващи основно с британски ретро и спортни коли, намиращи се в градовете Щутгарт, Зинген, и Карлсруе, имах възможност да се возя и карам, и най-общо доста да пипам и бъзикам, обстойно всякакви роадстери и спортни купета от златната следвоенна епоха на британското автомобилостроене.

Но, специално тези пластмасарки от Блекпул винаги ми убягваха от пряк контакт на живо, и ги гледах като бяха нови, само от дистанция по автосалоните там.
През 90-те години дизайна им става по-умит за моите разбирания, но след Милениума, и чак до тъжния край на фирмата, пак почват да правят резки и диви дизайни.
Така или иначе, всеки ТВР си е забележителна кола, дори и тази отн. масово правена за мащабите на фирмата- Химаера.


Май 12, 2022, 13:05:56
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Това е лебедовата песен на фирмата Бристол, правения в много малки бройки, и с Вайпър Ве-10 мотор модел Файтър.

&ab_channel=JayEmmonCars