Автор Тема: Моята Волга 24  (Прочетена 3182 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2012, 00:08:10
Прочетена 3182 пъти

Неактивен thesamorai

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте колеги,
Искам да ви представя моята стара 24-ка.В момента видът и е ужасен,но от лятото започвам реставрацията.

Снимки може да видите тук:
http://thesamorai.snimka.bg/automobiles/gaz-24.646623

Нека разкажа историята на Волгата...
Незнам точната година на производство,само знам че е от първият модел със червените дълги километражи.Закупена от дядо ми преди около 30 години.Той ми е разказвал,нямало част от волгата която да не е свалил и оправил.Сваляни са задните калници и праговете.Волгата е закупена на търг от такситата,така че сами се сещате колко зор е видяла колата и в какво състояние е купена.Миналото лято срещнахме случайно стар таксиметров шофьор и той позна Волгата,каза че той я е карал.Сподели ни също така че двигателят е на около 150 хил. километра от основен ремонт,но самата кола била на 1 милион километра.Волгата е била със пропаднал багажник,изгнили калници и прагове.Цялостният ремонт е отнел на дядо ми около 10 години,като преди тази Волга е имал модел 21,закупен също от такситата,като и той е реставриран основно,само че при него е имало още повече работа.Още тогава Волгата е мината абсолютно навсякъде със антикорозионни материали,за това сега нямаме голям проблем с ръждата.Сега може би щеше да е по добра,ако не беше стояла около 15 години отвън на улицата.
Това е за сега,лятото очаквайте още снимки от процеса на работа.
Поздрави! :)
ГАЗ 24 1971

Януари 17, 2012, 23:44:30
Отговор #1

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Колега успех с реставрацията ти пожелавам. Само да ти кажа, виждам че волгата е бяла такава ли ще бъде и след това или ? Защото на мен лично повече ми харесва черното, а в съчетания с един кожен червен салон... но това си е мое мнение... още веднъж успех:)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Януари 18, 2012, 00:37:14
Отговор #2

Неактивен thesamorai

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Още не съм решил,но не мисля да е черна защото се цапа много,а и личат всички неравности по колата.Не съм споменал,че е удряна 2 пъти от предна лява страна и един път отзад.Мислих си за лъскаво бяло,виждал съм Волга в такъв цвят и изглежда много красиво.А за салона си мислих да го направя червен.То повечето волги в оригинал са с такъв салон и изглежда много добре.
ГАЗ 24 1971