Автор Тема: Opel Senator 2.5 - моята класика  (Прочетена 6952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2012, 09:32:09
Прочетена 6952 пъти

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
   Това е автомобила който притежавам Опел  Сенатор  2.5  Прекрасна машина нещо невероятно като здравина . Миналата година смених сегменти на 420 000 и ревизия на мотора ,сега предстоят ламарини и боя и е готов за мероприятия .Ще се радвам да пишат и други колеги с такъв автомобил .Поздрави
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 10:59:54 от dido1903 »

Януари 31, 2012, 12:24:24
Отговор #1

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Имам един колега от Трабантовия форум притежава такъв "кораб майка"  мога да ти кажа ,че това е невероятен автомобил, надминал времето си. Аз останах много приятно изненадан от неговия и хилядите му екстри.
Доста здрав и успешен Опел въпреки, че не се срещат много .
За мене само името ми пълни душата SENATOR като го кажа се изпълвам.
Невероятен е!
Ще се радваме да го наснимаш и да ни държиж в течение как ще стане,поздрави. :)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 31, 2012, 17:37:19
Отговор #2

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Аз карам от 1994 г Сенатор и мога да кажа че наистина е добра машина а снимки като се оправи времето ще има колеги

Февруари 01, 2012, 16:08:52
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл във форума, колега! Последните представителите на големите лимузини от  Rüsselsheim, това са Сенаторите :) Големи шестаци, задно предаване, лукс отвътре - яко :) . Жалко, че след тях вече от Опел не правят нищо в тази продуктова ниша. Очакваме продължение от теб!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 01, 2012, 17:09:10
Отговор #4

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
E, има Омега. В същност, има Омеги ,,А" с тези мотори 3,0. С чугунена глава, 12 клапана, 1-валов. След тях се пръкват с алуминиеви глави и 2 вала с 24 клапана. Ама, не съм ровил из Сенатори да ги търся.  като. А, може би има. Само един такъв съм гледал оригинален със 2-вала и беше 3600 кубика. При това във Сенатор ,,В".  12V е по-хубав, поне за мен. Типичен Опел от не далечните времена - КУЧЕ !  И икономичен. И мощен. И тежък.  И не се поврежда при дълготрайна работа на макс., включително и на газ да се кара, пак не му дреме.  Чук. Един хубав, дълъг 6-так, дуракоустойчив и много здрав. Който иска хубаво масло, свещи, правилен аванс и бензин 98. Супер лесен, благодарен и непретенциозен двигател. Със много големи, красиви, тлъсти клапани и доста агресивен разпределителен вал.  Тия, чугунените тикви, поне 3000 кубиковите съм сигурен че валът им оригинално е поне 300 градуса. Не, че съм се интересувал, ама съм търсил такива за части. Дали е над 300 гр. , не знам, но съдейки по размерите и закръгленията на някои негови части, т`ва нещо има много ,,рошав" разпредвал.  Вярно, не върви като C30NE да речем, ама и не е въобще зле. Сила има още от 1200 об/мин., което пък го прави много приятен за каране и е еластичен. Типична Класика.  Като го караш усещаш, че винаги имаш  МОЩ, без значение в какви обороти е.  Което ти позволява да се движиш със голяма лекота при минимално натиснат педал на газта.  И дава действително странна икономия, поне на бензин.  :-\ 
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 17:18:05 от Тодор Живков »

Февруари 01, 2012, 19:24:18
Отговор #5

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Много си прав колега за еластичноста а Сенатор А карах със същия мотор 2.5Е .С него навъртях аз около 420 000 км. С този имим около 300000 може би а преди мен колко не знам .Миналата година поръчах сегменти от Германия и изненадата беше че нашите търговци искаха 400 лева а от там с 45 дни доставка около 180 лева .Проблем е масления сегмент тъй като е по дебел .Автомобила си заслужава и не смятам да го занемарявам а и не са много разпространени .Голямо приключение беше поддръжката на Сенатор през 1994 до 1998 г.Сега вече има части дори и със доставка .

Февруари 02, 2012, 19:54:59
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Трудности по поддържането на вносна марка, не е било само в началото на прехода.  По Живково време си работеше Кореком и такива системи с поръчки, също си работеха. Частите по окачването, не скъпи. Ама, тия 200% мито......един шарнир или водна помпа като им дойде времето за смяна, могат да си струват 20/50-80 марки, ама с тая алчна надценка......е една от причините, МНОГО такива читави автомобили да се скапят от седене. Поради или дефицит- или финансова възможност за купуване на тези резервни части. Та, по този начин и хубави коли отидоха  на вторични суровини.  Като ученик, имаше един такъв Опел в моята махала. Но, предишния модел. 3000 Инжекцион, който до 2009-та година, седеше със жълтите номера пред един блок тук.  Захвърлен беше още през 80-те, заради износен съединител и водна помпа.  Да ти кажа, не беше на много километри, да имаше 140-150 000 реални. Стопанина и много не щеше да се занимава, поне в последните години. И така.  Светло зелен металик, ръчни скорости, с хубавият салон (СД) и ел. стъкла, климатик, ...... голяма, луксозна кола.  Купиха го черни хора за 700 лева.

След 3 дни,тоя Опел се движеше в махалата. С течащ двигател, почти и без спирачки, за сметка на това - с пълна газ. . И след 1 седмица изчезна. И така.  :(

Интересно ми е. Щракни му още снимчици  и да го разгледаме този кораб.

Февруари 02, 2012, 21:49:52
Отговор #7

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Поздрави за внушителната машина. Много ме кефи като постоянно се присъединяват хора с класически коли, някак ми дава стимул за работа по моите. Това е една от последните истински здрави машини на марката, защото аз съм доста разочарован от последните ми два опела...писах вече за тях (лека им пръст) :)  пазя си само един 50годишен представител на марката.

Февруари 03, 2012, 07:16:37
Отговор #8

Неактивен loyd

  • Публикации: 116
Приятели снимки ще има а надявам се и хора които ще пазят старите класики .Освен този Сенатор имам и стари мотоциклети ако някой се интересува може да разменим мнения по темата .Знам че има отделен  раздел но все пак .Притежавам аво турист ,Балкан М1 ,МЗ 125 рт ,МЗ 175 Трофи и Балкан 50 .По повечето има работа за реставриране но с времето си .

Февруари 04, 2012, 00:20:56
Отговор #9

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Колега и ние с брат ми (двамата с него сме болни на тема пазаруване на стари железа) та освен колитем които сме събрали имаме и следната колекция от мотори :
Velorex 175 - 2бр.
Simson Sr2 - 2бр.
Балкан 50куб един 2ра серия (кръгъл фар ) и един за части 50к. от 3 серия
Yawa 175кб
Мз 175 трофи
Имам едно забравих му името   :D ама изглежда като Tula ама е 49куб и седи така разглобено над 5 години не успях да намеря съединител до колкото си спомням.
На последно място имам и един мотор в Сърбия - NSU 175кб (забравих точно модела  :-[
Тука вече всеки ще ме бие в форума  :D, защото нямам теми нито за моторите, нито за колите освен последния закупен Фиат   :D
Та така де имам и аз голям интерес за обмяна на опит и съвети за от къде да се намират части за такива стари мотори.