Общи форуми > Общ технически

Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.

(1/48) > >>

fulcrum:
Колеги , пускам тази тема , за да дискутираме проблемите по запалителните с - ми на нашие любими ретро и класически МПС -та
и техните решения. :)

V8:
Търся някакъв вид куплунг или електровход,чрез който да свържа електроинсталацията от моторния отсек със салона.Все още не съм наясно с точния брой позиции,които трябват.Знае се,че оттам ще мине и силовия ток (общ захранващ проводник) с минимално сечение поне 4мм2,което трябва да се отчете.Отличния вариант е да е разглобяем възел с фланцова повърхност на едната част за механично закрепване към стената на моторния отсек.Моля,ако някой се сеща от какъв автомобил да търся подобен възел или пък има такъв за предлагане нека ме потърси.
Желая вам здраве.

Speeder:
На мен ми пробива кондензатора на запалването, Кире.

Като го пипнеш и удря искра, но колата си пали и върви безпроблемно.

До колкото разбрах, кондензаторите на електронното запалване на Магнети Марели са с капацитет 25 микрофарада, а на това на Бош са с капацитет 22 микрофарада.
Моята Алфета е с електронно на Марели.

Кода на кондензатора е : СЕ11F, оригинален с щампа Магнет Марели.

Кире, ти имаш ли повече информация за този кондензатор?

Нов кондензатор купих, но още не съм го монтирал. Различава се в номерацията, но го дават за Алфета уж..

Абе, разпределението на искрата е безконтактно ("електронно запалване", както го наричам). Няма чукчета , няма наковални и все пак кондензатор има.
За него питам, на схемата на Марели запалването е под номер 7, виж по-долу.

Текста е копиран от ръководство на Алфа от Януари 1983та.

hydrometalique:
Ще ти препоръчам да скокнеш до Евросервиз /бившия Цигански Кореком/ - има някои остатъци като кондензаторчета и още гарнитурки за карбураторчета и т.н Не са Магнети Марели, но са ИТАБ - италиански и са доста качествени.

Speeder:
Къде точно се намира този магазин?
Не знам къде е циганския кореком  :-[

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия