Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 05, 2015, 06:51:19
Отговор #120

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Добре.  :) Не зная, какво е съсредоточено и равномерно разпределено съпротивление на кабел. Проводник, де.


Така , обяснявам:

Силконовите кабели с графитен проводящ слой имат изключително разпределено равномерно по цялата им дължина
съпротивление.Както е описано по горе неговата стойност при изправен кабел е около 5 килоома
Тяхното съпротивление играе роля и на шумоподтискащ резистор.

Кабелите с проводящо жило от мед имат много често вградени в лулите за свещите и накрайниците за дистрибуторната капачка
 резистори със съпротивление 1-2 килоома. Тяхната роля е също шумоподтискане . Но по голямата част общото съпротивление на кабела
на кабела е съсредоточена в резисторите
 в двата му края   (на медния проводник е почти 0 ома), откъдето идва и наименованието му

Някои от дистрибуторните капачки имат също вградени шумоподтискащи резистори , които като прекъсват се губи
искрата на съответния цилиндър.Има и свещи със съответния индекс ( най често R ), с което се обозначва наличието
на шумоподтискащ резистор , вграден в корпуса им. Това трябва да се има впредвид при избора за съвместната им
работа с кабелите.

Тоест такива свещи се препоръчват най - вече за работа с кабели с медно жило без вградени съпротивления . Могат и да работят
и със такива които имат вградени , както и с кабели с графитен проводящ слой. Но тогава затихването на енергията  на
искрата идва в повече , което понякога се отразява на коректната работа на мотора. Тоест пак е прекъсване и съответно
неработене на цилиндър. Или нехубаво изгаряне на горивовъздушната смес. :)


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 15, 2016, 12:03:36
Отговор #121

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Гидове на немски за кабели за запалване. 





Февруари 03, 2016, 15:45:00
Отговор #122

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
По думи тия силиконови кабели с графитена сърцевина звучат доста добре...аз съм с такива на простия Москвич и не съм доволен. Уж оригинални, ТЕСЛА...  светят в тъмното и мотора прекъсва. Запалителната ми система  е чукче, пловдивско електронно запалване и бубина... Съпротивлението им не съм го мерил.

Февруари 11, 2016, 23:27:35
Отговор #123

Неактивен SIGNALBRAUN

  • Публикации: 24
Здравейте! Малко се отклонявам, ама все пак да живне още тамата!
Та, някой,който разбира може ли да обясни принципа на това чудо!


Април 10, 2016, 21:46:18
Отговор #124

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Здравейте колеги, взех делко от BMW e30 с датчик на хол. Искам да го приспособи на делото на пежо 404 но имам проблем с разглабянето му. Някой може ли да ми помогне с информация как се разглабянето това делко?  Пускам снимки как излеждат.





Благодаря предварително.
« Последна редакция: Април 10, 2016, 22:03:57 от popai145 »

Април 10, 2016, 22:45:46
Отговор #125

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
На пежото в долния край, при привода се вижда как е навита няколко оборота тел.Тя се сваля внимателно, под нея се намира щифт, когото тя фактически осигурява против излизане. Щифта се избива и всичко друго се вади нагоре. На БМВ делкото щифта се вижда ясно, процедурата е същата.

Април 12, 2016, 09:37:58
Отговор #126

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Благодаря за отговора, обаче на BMW то не можах да извадя щифта :-). Има ли някакъв метод за ваденето на този щифт. Опитах се да го избия но не помръдва? На преса ли се вади или по друг начин?

Април 12, 2016, 17:08:15
Отговор #127

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Благодаря за отговора, обаче на BMW то не можах да извадя щифта :-). Има ли някакъв метод за ваденето на този щифт. Опитах се да го избия но не помръдва? На преса ли се вади или по друг начин?
Bosch обичат да набиват на преса . Щифта е от меко желязо и се разпробива със свердло фи 4.Биеш центърче , на настолната
бормашина и си ти. Много такива съм отнесъл. :)

п.п. Не си със сензор на Хол , а с магитоелектрически.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 14, 2016, 09:06:40
Отговор #128

Неактивен popai145

  • Публикации: 68
Супер, ще пробвам тази събота и неделя да го направя да видим как ще се получи.
После като го разпробия щифта с какво да го заменя? От къде мога да си намеря друг? И това че е магнито електрически май е по добре за мен само да видя как ще го вържа към електронното запалване?

Април 14, 2016, 13:20:40
Отговор #129

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер, ще пробвам тази събота и неделя да го направя да видим как ще се получи.
После като го разпробия щифта с какво да го заменя? От къде мога да си намеря друг? И това че е магнито електрически май е по добре за мен само да видя как ще го вържа към електронното запалване?
Изработва се нов щифт от масовата стомана 45 , с лека хлабина. А комутатора за BMW със 7 пиновия линеен куплунг ли е
или е специалното изпълнение с двете букси?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987