Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121912 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2017, 09:06:02
Отговор #150

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Люси, какво си се филмирал с тези бобини  :D. Класическите общо взето са едни и същи, но все пак има няколко тънки момента. Единият - "високоволтова" бобина!? Е, повечето или са такива или волтажа е достатъчен. По-важно е  бобината да си запазва харектеристиките в целия работен диапазон от обороти, т.е. да "държи" напрежението под товар, при ускорение и изобщо в целия работен диапазон от обороти на двигателя.   
Втори тънък момент - съпротивлението на бобината. Е там има "нискоомни" бобини с около 1-1.5 ома първично съпротивление, и такива i около 3-3.5 ома. Вторичното обикновено варира повече и е в диапазона 5-6 докъм 10-11 Kома. И двете се мерят много лесно. И тук има доста тънък момент - на какво запалване каква бобина и дали да се включва допълнителене баластен резистор или не  ;).
Един от проблемите е, че използването на "нискоомна" бобина (без допълнителен баластен резистор) може да даде такъв ампераж, че някой от запалителните модули да прегреят и в крайна сметка да изпушат. Ето какво пише в инструкциите си един от позводитилите на запалителни модули с датчик на Хол - Using a coil with too little primary resistance can cause the ignition module to overheat and misfire until it cools down again or fails, voiding the warranty.
Освен това ако самата бобина изисква използвенето на такъв баластен резистор, а той не се свърже - може да изпуши и самата бобина.
Това, което се намира из моргите са изключително нискоомони 1-1.5 ома бобини! И поне от това, което аз премерих на място (първично и вторично съпротивление) - около 20-25%  следва да си стоят в ... моргата. 
И накрая - давам ти идея за малък апргрейд на запалването, но не по отношине на бобината и делкото, а при свещите. БРИСК имат спортни свещи с патентована технология (въртят искарата на 360 градуса и в крайна сметка би трбвало да имаш по-добра искра и изгаряне). Карам с такива 1цата вече 2 години и съм повече от доволен. Стурват 11-12 лева свеща и ги има у нас. Само трябва да улучиш топлинното число. 
« Последна редакция: Ноември 25, 2017, 09:10:06 от Nik1600GT »

Ноември 25, 2017, 21:18:43
Отговор #151

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Люси, какво си се филмирал с тези бобини  :D. Класическите общо взето са едни и същи, но все пак има няколко тънки момента. Единият - "високоволтова" бобина!? Е, повечето или са такива или волтажа е достатъчен. По-важно е  бобината да си запазва харектеристиките в целия работен диапазон от обороти, т.е. да "държи" напрежението под товар, при ускорение и изобщо в целия работен диапазон от обороти на двигателя.   
Втори тънък момент - съпротивлението на бобината. Е там има "нискоомни" бобини с около 1-1.5 ома първично съпротивление, и такива i около 3-3.5 ома. Вторичното обикновено варира повече и е в диапазона 5-6 докъм 10-11 Kома. И двете се мерят много лесно. И тук има доста тънък момент - на какво запалване каква бобина и дали да се включва допълнителене баластен резистор или не  ;).
Един от проблемите е, че използването на "нискоомна" бобина (без допълнителен баластен резистор) може да даде такъв ампераж, че някой от запалителните модули да прегреят и в крайна сметка да изпушат. Ето какво пише в инструкциите си един от позводитилите на запалителни модули с датчик на Хол - Using a coil with too little primary resistance can cause the ignition module to overheat and misfire until it cools down again or fails, voiding the warranty.
Освен това ако самата бобина изисква използвенето на такъв баластен резистор, а той не се свърже - може да изпуши и самата бобина.
Това, което се намира из моргите са изключително нискоомони 1-1.5 ома бобини! И поне от това, което аз премерих на място (първично и вторично съпротивление) - около 20-25%  следва да си стоят в ... моргата. 
И накрая - давам ти идея за малък апргрейд на запалването, но не по отношине на бобината и делкото, а при свещите. БРИСК имат спортни свещи с патентована технология (въртят искарата на 360 градуса и в крайна сметка би трбвало да имаш по-добра искра и изгаряне). Карам с такива 1цата вече 2 години и съм повече от доволен. Стурват 11-12 лева свеща и ги има у нас. Само трябва да улучиш топлинното число.

Перкаш една от москва с вариатор /без да го ползваш/ с транзисторно БГ и имаш едни 17-18000 в постоянен диапазон.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 26, 2017, 02:09:16
Отговор #152

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Да пипитам и аз нещо. При запалителни системи, изполсващи датчик и колело на коляновия вали (36-1 зъба) или конкретно ЕДИС 4  . При направа на ново колело има ли значение какво ще е съотношението дължина на зъб- дължина на празно място? Това би променило дължината на импулсите, но не и техния брой... Та при 50/50 може ли да се получи някакво "шашкане" ?

Ноември 26, 2017, 11:44:52
Отговор #153

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да пипитам и аз нещо. При запалителни системи, изполсващи датчик и колело на коляновия вали (36-1 зъба) или конкретно ЕДИС 4  . Пр на ново колело има ли значение какво ще е съотношението дължина на зъб- дължина на празно място? Това би променило дължината на импулсите, но не и техния брой... Та при 50/50 може ли да се получи някакво "шашкане" ?
Саше , какво имаш предвид 50/50?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 26, 2017, 14:23:23
Отговор #154

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
..........
И накрая - давам ти идея за малък апргрейд на запалването, но не по отношине на бобината и делкото, а при свещите. БРИСК имат спортни свещи с патентована технология (въртят искарата на 360 градуса и в крайна сметка би трбвало да имаш по-добра искра и изгаряне). Карам с такива 1цата вече 2 години и съм повече от доволен. Стурват 11-12 лева свеща и ги има у нас. Само трябва да улучиш топлинното число.
.....
Колега може ли да споделиш повече за тия свещи? Нещо модел или линк?
Поздрави!
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Ноември 26, 2017, 15:38:37
Отговор #155

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
RE: Перкаш една от москва с вариатор /без да го ползваш/ с транзисторно БГ и имаш едни 17-18000 в постоянен диапазон.
Хаха ... точно това и съм направил с Кефера, но бобината все пак е 3 омова Бош. 
Ето линк и два клипа за този БРИСК. Това, с което аз карам е от серията PREMIUM LGS. Има и с "нормална", и с "къса" резба. А в този сайт мисля, че имаше някъде и таблица на съответствие на топлинните числа на Бриск с това на повечето известни производители на свещи. ПС. Тези свещи на Бриск нямат почти нищо общо с т.нар. многоелектродни (например триелектродни) свещи.   

https://www.briskracing.com/brisk-racing-lgs-spark-plugs


« Последна редакция: Ноември 26, 2017, 15:56:51 от Nik1600GT »

Ноември 26, 2017, 17:33:40
Отговор #156

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Ясно благодаря.
При мен по-скоро не става като вариант избора на такава свещ защото карам с турбокомпресор на алтернативно гориво.
По-скоро се чудя дали да не пробвам Brisk Silver LPG , свещите специално за газ на 0,6мм, или да си карам с добрите стари NGK.
Поздрави!
« Последна редакция: Ноември 26, 2017, 17:45:54 от moskvich3v1 »
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Ноември 26, 2017, 19:30:28
Отговор #157

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Да пипитам и аз нещо. При запалителни системи, изполсващи датчик и колело на коляновия вали (36-1 зъба) или конкретно ЕДИС 4  . При направа на ново колело има ли значение какво ще е съотношението дължина на зъб- дължина на празно място? Това би променило дължината на импулсите, но не и техния брой... Та при 50/50 може ли да се получи някакво "шашкане" ?

няма значение. при хол е важно да спазиш отстоянието.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 26, 2017, 19:32:03
Отговор #158

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Ясно благодаря.
При мен по-скоро не става като вариант избора на такава свещ защото карам с турбокомпресор на алтернативно гориво.
По-скоро се чудя дали да не пробвам Brisk Silver LPG , свещите специално за газ на 0,6мм, или да си карам с добрите стари NGK.
Поздрави!

перкай си на нжк. за газ 0.6 е малко
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 26, 2017, 20:37:51
Отговор #159

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
няма значение. при хол е важно да спазиш отстоянието.
При варианта на Сашо - запалителната система Motorcraft с EDIS 4 работи с индуктивен сензор. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987