Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121902 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2017, 09:48:21
Отговор #180

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз знам, че е заложен на бабината си трънкна ама неква макар и приблизителна характеристика обороти - предварение не може ли да се снеме и покаже!? Той компа да не смуче данни и да подава такива към делкото от марсианците. То затова при тунинг на класики, в които е набъркана повечко електроника се правят толкова глупости и непрекъснато се открива топлата вода. И ако се открие - е добре  :).
Е , разбира се компа от Марс не смуче данни и не ги подава към делкото. Конкретно на тез мотори.При тях пак има
сензор на Хол в делкото( пружини и ваккууми НЕМА) , той подава сигнала за обработка към процесора на запалването.
В модула заедно с процесора има и  ваккуум сензор за налягането на смукателния колектор , и връзка към колектора.

А обработения вече сигнал отива във входа на комутатора ( като дискретизиран спрямо маса).

А вземи питай твоя корифей по механични инджекции за конкретен способ за снемане на крива на аванса на 16 V VW мотор и му виж тогава сетивата. ;)

 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 03, 2017, 10:07:52
Отговор #181

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Е , разбира се компа от Марс не смуче данни и не ги подава към делкото. Конкретно на тез мотори.При тях пак има
сензор на Хол в делкото( пружини и ваккууми НЕМА) , той подава сигнала за обработка към процесора на запалването.
В модула заедно с процесора има и  ваккуум сензор за налягането на смукателния колектор , и връзка към колектора.

А обработения вече сигнал отива във входа на комутатора ( като дискретизиран спрямо маса).

А вземи питай твоя корифей по механични инджекции за конкретен способ за снемане на крива на аванса на 16 V VW мотор и му виж тогава сетивата. ;)

Той моя корифей по механични инжекции има твърде добра идея за много неща, но ти пак май не ме разбра. Копмове, процесори, ECUта и всекви подобни боклуци, както и 16V делкото (дето няма пружни и вакуум) ги няма. И вече имаш делко с пружини от малкия VW блок. Е нали трябва да му са докара някаква характирестика на аванса, а не тази, с която ще дойде делкото от моргата и направено за 50-60 кончета двигател. От Марс ли ще дойде тази характеристика, като хвърляме боб ли!?!? Или може би ще я покажат във Фермата или Бай Брадър!? Е това имах предвид, като казах, че манджата е много постна. Адски постна. 
« Последна редакция: Декември 03, 2017, 10:45:48 от Nik1600GT »

Декември 03, 2017, 10:12:47
Отговор #182

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Той моя корифей по механични инжекции има твърде добра идея за много неща, но ти пак май не ме разбра. Копма и 16V делкото (дето няма пружни и вакуум) ги няма. И вече имаш делко с пружини. Може и да е без вакуум. И нали трябва да му са докара няква оптимална характирестика на аванса. От Марс ли ще дойде, като хвърляме боб ли!?!? Е това имах предвид, като казах, че манджата е много постна.


Извинявай , сега вече те разбрах . И ако имам честта да сготвя ,,тази постна манджа" ще споделя
безрезервно като мастър шеф рецептата.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2017, 22:16:00
Отговор #183

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Имам Пежо 404 с динамо и релето е подобно на това от линка. Имам резервно в неясно състояние, но мога да го снимам след два дни. Има ли разлика в релетата за динамо и алтернатор ? Питам, защото имам две 404, едното е с динамо а другото с алтернатор.

Декември 17, 2017, 22:41:34
Отговор #184

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имам Пежо 404 с динамо и релето е подобно на това от линка. Имам резервно в неясно състояние, но мога да го снимам след два дни. Има ли разлика в релетата за динамо и алтернатор ? Питам, защото имам две 404, едното е с динамо а другото с алтернатор.
Коренна и принципна е разликата , Ивчо. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 20, 2017, 00:18:15
Отговор #185

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Кире, знам каква е разликата между алтернатор и динамо. Аз питам дали има разлика в релетата за двата генератора. Ето това на снимката е от Пежото ми с динамо и въпроса ми е може ли да работи и с алтернатор ? Аз си мисля, че може но ти кажи дали е така. Извинявам се, че ползвам темата за странични въпроси.
 

Декември 20, 2017, 00:37:55
Отговор #186

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, знам каква е разликата между алтернатор и динамо. Аз питам дали има разлика в релетата за двата генератора. Ето това на снимката е от Пежото ми с динамо и въпроса ми е може ли да работи и с алтернатор ? Аз си мисля, че може но ти кажи дали е така. Извинявам се, че ползвам темата за странични въпроси.
 
Не става , Ивчо.
Има доста съществена разлика в устройството на двете релета.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 20, 2017, 10:41:49
Отговор #187

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Обясни разликата по-подробно, за мен поне ще е от полза.

Декември 23, 2017, 14:25:08
Отговор #188

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237

ПС. Ванко, ако се прибираш към Варна се обади да се видим.



другия месец правя година на стареца, но не знам как съм с времето
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Декември 24, 2017, 00:25:48
Отговор #189

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Обясни разликата по-подробно, за мен поне ще е от полза.

Ами да отговоря аз тогава на този въпрос.Много са различни  релетата за постояннотоков и променливотоков генератор.Това за постояннотоковия се състои от три релета в един корпус,регулатор на напрежение,ограничител на тока  и реле за обратен ток.
При трифазните машини обаче имаме самоограничаваща се характеристика на тока и изправителен блок,където диодите запушват тока от акумулатора при неработещ двигател.Затова при релетата за променливотоков генератор отсъстват ограничителя на тока и релето за обатен ток.Но пък там има реле за защита на транзистора от късо съединение във веригата на шунта.Трифазната машина и генератора за постоянен ток са конструктивно различни,съответно и релетата са различни и невзаимозаменяеми.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.