Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121908 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 09, 2012, 10:54:07
Отговор #20

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Аз ще ти пусна реална снимка че не е на 100% същата гад, но с пробите на запален мотор няма как да стане поне за моменнта :)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 09, 2012, 12:13:21
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз ще ти пусна реална снимка че не е на 100% същата гад, но с пробите на запален мотор няма как да стане поне за моменнта :)
Да не си разхвърлил двигателя?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 09, 2012, 19:12:51
Отговор #22

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Eто ви истинско запалване!  :D  :D Много е просто и лесно: механикът завърта перката 5-6 пъти, така че в цилиндрите да постъпи гориво, даваш контакт, завърташ енергично манивелката на ръчния магнет няколко пъти, постъпва искра и двигателят пали! А, да, действието се развива преди 80-тина години /плюс-минус малко/, но и сега, като го въртя, магнетото си искри изтозад на кабела ;D




Юни 09, 2012, 22:11:06
Отговор #23

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Мога да ти изровя и истинска свещ за него, ако 'джипситата' не са ги гепили от тавана...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 09, 2012, 22:15:27
Отговор #24

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Eто ви истинско запалване!  :D  :D Много е просто и лесно: механикът завърта перката 5-6 пъти, така че в цилиндрите да постъпи гориво, даваш контакт, завърташ енергично манивелката на ръчния магнет няколко пъти, постъпва искра и двигателят пали! А, да, действието се развива преди 80-тина години /плюс-минус малко/, но и сега, като го въртя, магнетото си искри изтозад на кабела ;D



Лелеей.... :D На самолетите са 2 магнета , съответно 2 запалителни кръга. (  и 2 комплекта свещи- предшестеника на Twin Spark) в автомобилостроенето.
Тео , я му наснимай табелката. ..
« Последна редакция: Юни 09, 2012, 22:17:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 09, 2012, 22:36:07
Отговор #25

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Да не си разхвърлил двигателя?

Вече е на фаза "почти" събран... Тези дни ще му дам маховика на олекотяване, ще му взема чукче, свещи, разни семеринги и съм готов с двигателчето...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 09, 2012, 22:38:55
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да не си разхвърлил двигателя?

Вече е на фаза "почти" събран... Тези дни ще му дам маховика на олекотяване, ще му взема чукче, свещи, разни семеринги и съм готов с двигателчето...
Аз пък  ще пусна схемата! ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 09, 2012, 22:45:47
Отговор #27

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
По-ранните самолети не знам, може и единични да са били? Не съм сигурен. Иначе този е точно дублиращ - с него само пали, а си има друг, с който работи. Ето я табелката:


Юли 15, 2012, 13:39:55
Отговор #28

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да пусна малко снимки , останали от свирепата зима как се ремонтира / подменя изгорял датчик на Хол. Производителя естествено е Бош,
автомобила - Опел аскона Ц с мотор C 16 NE  от 1985г. Делкото се задвижва от  разпределителния вал  , двигателя естествено е горновалов
( вала е в главата , с ангренажен ремък) :)
Изходни данни - да се прехвърли сензора от здраво делко , но не става за монтаж на този мотор - от C 13 NE е.


  Това е здравия донор от C13 - то.
 

Започваме разглабянето и на повреденото делко , работата е доста прецизна , сглобката е технологично по - сложна , отколкото
3 години по - късно - тогава става песен , ама на първите делка е така.
Първо се сваля вакуум - регулатора - лесно се откачва и многгооо >:D трудно се закача обратно - направо на сляпо.
 

Следва отделянето на горната конзолка с втулката , маха се палеца и се отвинтват  2 винта.





С помощa на зегерклещи се изважда голямата фуксираща зегерка:



За да се избие фиксиращия щифт на привода на делкото , се използува среден по големина чук и дорник от инструментална твърдосплавна стомана. Аз имам 7 такива:



Отвъртат се 2 - та винта в средата на корпуса на делкото , държащи вала със сензора и центробежния регулатор:




Изважда се фуксиращата пластинчата пружина на сензора:




Изважда се куплунга на сезора:



Изваждат се оста на делкото заедно със сензора:

 




 
 



 :)Ето и съставните елементи , сглобяването - естествено в обратен ред:


« Последна редакция: Юли 15, 2012, 14:40:17 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 05, 2012, 13:45:11
Отговор #29

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тази публикация е посветена на прекъсвачите разпределители ,, Ducellier "  , които се монтират на долноваловите мотори на Renault и по
специално устройството , съставните части  , профилактиката и сглобяването на такова делко.
Конкретно делкото е от Рено ,  мотор 843.07 Ето и снимките: :)

Това са състваните части ( карантиите) на делкото.

Това е привода на делкото , фиксиращия и контриращ кух щифт се намира скрит зад спиралната предпазна пружина.

Етап първи от сглобяването - поставяне на плочката - основа , тя се крепи за корпуса посредство 3 болта М4. за неясе захващат чукчето
наковалнята , фиксаторите и привода на ваккуум регулатора.

Показвам как изглежда центробежния регулатор .
 
Поставяне привода и фиксатора на вакуум регулатора

Поставяне на вакуум регулатора - операцията изисква търпение и малко сръчност.Зъбния гребен определя максималното предварение.

Закрепване на кондензатора и пружинните скоби за дистр. капачка.

Закрепване на наковалнята:

Закрепване на чукчето:

Цялостен изглед отгоре.
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987