Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121894 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 02, 2013, 10:23:45
Отговор #40

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ako подменяш ( евентуално) дефектиралата 6 - волтова бобина с 12 волтова  , но такава която върви с допълнително съпротивление ( вариатор).Нейния импеданс на първичната намотка не е по - голям от 1, 3 Ома.
Останалата токоограничваща функция се поема от вариатора .Неговото съпротивление ( чисто активно е около 1 - 1, 3 Ома.
За 6 волта вариатор не ти е нужен. :)
.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 02, 2013, 10:31:17
Отговор #41

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За базовата центровка - отвий свеща на 1 - ви цлиндър и го докарай я с манивела , я на 4 та предавка в горна МТ.После зацепи делкото така , че палеца на разпределителя да сочи точно 1 - ви цилиндър на дистрибуторната капачка.Това ти е :)

Кире, има вероятност при това положение 4-ти цилиндър да е в такт сгъстяване и колегата ще се чуди кво става. И така ще запали, но трябва да се пренаредят кабелите на капачката.
Ако се уцели от първия път-добре. Ако не запали - още един оборот на коляновия вал на белег и тогава зацепване на делкото.
Ако  е долновалов Рено или Шкода мотор- е така Жоро. :)При тях 4 - ти цилиндър се брои обратно на първия.
Защото си Шкода - фен! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 02, 2013, 10:35:28
Отговор #42

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ако  е долновалов Рено или Шкода мотор- е така Жоро. :)При тях 4 - ти цилиндър се брои обратно на първия.
Защото си Шкода - фен! :)
[/quote]

Не,не :) Нали при два оборота на коляновия вал минават четирите такта?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2013, 10:40:58
Отговор #43

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Естествено , принципно и разбира се. :)
Конкретиката ми беше за подхода за зацепване на делкото. 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 02, 2013, 10:45:18
Отговор #44

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Естествено , принципно и разбира се. :)
Конкретиката ми беше за подхода за зацепване на делкото.

Ами да де. Когато си на белег, без да видиш в какво положение са клапаните, не можеш да разбереш кой цилиндър пали в този момент. Дали първи или четвърти. ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 02, 2013, 18:28:22
Отговор #45

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Най лесно става като извадиш свеща и сложиш пръста на цилиндъра.щом духне си ти. :)

Януари 02, 2013, 20:23:25
Отговор #46

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Всичко е наред вече :)  Само да уточня, че ми е ясно как да определя кога първи цилиндър е в такт "сгъстяване" въпроса ми беше за това, че няма белег на шайбата за ъгъла на изпреварване а има само белег за горна мъртва точка. Но вече всичко е наред, прочетох си внимателно от книгата която винаги ми помага "Аз ремонтирам шкода". Прегледах внимателно всичко и се оказа че ми се е отпоил кабела от чукчето. Приспособил съм чукче и наковалня от Шкода 120L защото не мога да си намеря оригинални. Свалих делкото, почистих и проверих всичко, нагласих разстоянието, прегледах кабелите и готово :)  На снимката се вижда синия кабел, той беше проблема.

 


Януари 02, 2013, 20:27:31
Отговор #47

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Всичко работи  8)) Жуженето и потропването е от приключилата водна помпа, имам друга която ще сложа пролетта а тази ще пробвам да ремонтирам.

  http://www.youtube.com/watch?v=qmBxrdsy9qA

Януари 02, 2013, 20:46:02
Отговор #48

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Този кабел ми се вижда малко дебел и къс.... Пробва ли  дали плочката се върти леко с откачен вакуум регулатор? Струва ми се, че си със закачен кондензатор... Едно електронно запалване винаги подобрява нещата :)

Януари 02, 2013, 20:54:40
Отговор #49

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Плочката се движи идеално до крайно положение, почистил съм всичко след пълно разглобяване. Хода на плочката се ограничаваше само от разликата в основата на шкодовата наковалня, тя опираше на едно място но я изпилих малко и сега всичко е наред. Електронно запалване ще е по-добре, но тази кола вече стана точно на 50г и не я карам ежедневно, нека си стой така и да ми създава тези леки проблеми :)  Искам да си намеря оригинално чукче и наковалня, ще сложа някакви хубави свещи и нови кабели.