Автор Тема: Приказки за Запалителни системи - Бобини, Делка, Сензори и др.  (Прочетена 121890 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2013, 16:51:00
Отговор #80

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Ами да,енергията на искрата е понякога решаващият фактор примерно дали двигателят да запали зимно време или не.

Октомври 16, 2013, 20:08:27
Отговор #81

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ами да,енергията на искрата е понякога решаващият фактор примерно дали двигателят да запали зимно време или не.
Не понякога , Венци! :)

Винаги е решаващия фактор!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 09, 2013, 23:02:54
Отговор #82

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Ако може споделете опита си как да осигурим най-добър контакт при клеми, букси и др. подобни връзки от запалителната и зарядната система. Нямам предвид само стандартното почистване, а и използване на някакъв вид мазило за осигуряване на по-голяма контактна повърхност и едновременно предпазване от замърсяване и корозия. Ето в тази серия от Wheeler Dealers ce използва (на 31:40 минута)  "химикал за проводимост" при ремонт на часовник

ако има подобни хитрини и за запалителната и зарядната система биха били от полза.
Аз лично не съм фен на спрейове, тъй като пръскането предполага цапане и нямат дълготраен ефект.

Декември 09, 2013, 23:43:05
Отговор #83

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aз също не съм почитател на спрейове и мазила , предпочитам да търкам и полирам. Контактото съпротивление е цяла глава от предмета
,,Електрически апарати '' - как възниква , как се изменя , как се подобрява , от какво зависи и се влияе и т.н.
Определено има температурна зависимост - за някои възли и агрегати е  от особено значение дали е по топло или по студено.Другата
важна зависимост е механична - контактният натиск , свързана с реглажа на пружини.Тока никак не обича лабаво. ;)

Други джаджи не обичат да се окисляват и са херметично затворени или защитени пълно или частично срещу прах и влага
Тук е въведено понятието степен на защита ( IP XX).

Може да поговорим за способите за калайдисване например. :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 22, 2014, 14:08:02
Отговор #84

Неактивен v_gelinski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, колеги.

Интересувам се дали запалителните кабели на двигателите ЗМЗ 402 и ЗМЗ 406 са взаимозаменяеми.

Февруари 07, 2014, 01:35:23
Отговор #85

Неактивен v_gelinski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Ако все пак някой друг се пита същото  - да, взаимозаменяеми са. Вчера разглеждах каталога на T***a и там беше посочен един и същ модел кабели и за двата двигателя.

Февруари 18, 2014, 23:00:28
Отговор #86

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Здравейте, тази машинка за какво точно служи знае ли някой, доколкото разбирам подобрява искрата ама .....   линк към машинката : http://kiev.ko.slando.ua/obyavlenie/pribor-zazhiganiya-elektronika-3m-k-ID7AJfw.html

Февруари 19, 2014, 19:48:51
Отговор #87

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравейте, тази машинка за какво точно служи знае ли някой, доколкото разбирам подобрява искрата ама .....   линк към машинката : http://kiev.ko.slando.ua/obyavlenie/pribor-zazhiganiya-elektronika-3m-k-ID7AJfw.html
Руска/съветска класика в жанра - само не знам това дали е транзисторно или тиристорно изпълнение , но определено си
струва - забравяш за чукче( само регулировка заради износване на гърбичката му , и то само ако не се смазва), мощна
искра , улеснено палене особено на ниски температури и не на последно място - понижен разход на гориво и малко повече
динамика на вървеж.
Здрава и солидна изработка , кутията е и охлаждане  , изработена е като отливка от алуминиева сплав. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 03, 2014, 23:56:52
Отговор #88

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Понеже бе попитано по-горе за почистване на контактни повърхности - аз използвам контакт клиинъра на Филипс и съм изключително доволен.Това в описанието му не е написано случайно а наистина намалява триенето дълготрайно;напръсках преди години бананщекерите на един поялник и до момента влизат много лесно за разлика от преди това.Отстранявал съм отвратително пращене на потенциометри на радиоприемници с пръскане от три-четири сантима,всичко изчезва.Единственото лошо е че оплесква малко и настрани,колкото и да внимаваш.

Октомври 13, 2014, 16:55:05
Отговор #89

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Някой в София да разполага с време и скробоскоп ? Искам ми се да видя какво се случва с тоя аванс на Москвича, струва ми се нещо глобално не е наред   :))