Автор Тема: Има ли в България Alfetta първа серия?  (Прочетена 10610 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2012, 21:36:14
Прочетена 10610 пъти

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Някой случайно знае ли в България да има останала Алфета с четири врати от първа серия - произвеждана между 1972 и 1976 г. Може и да бъркам малко годините, но имам предвид тези с железните брони и кръглите фарове.
Аз всичко на всичко съм виждал една в София в Лозенец преди 13-14 години под японския хотел, една в Люлин пак по същото време и останките на една малко преди Етъра до Габрово преди 15 години. Само че всичките изчезнаха отдавна.
Поздрави
« Последна редакция: Април 09, 2016, 10:36:48 от dido1903 »

Февруари 01, 2012, 21:54:27
Отговор #1

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте колеги,

Някой случайно знае ли в България да има останала Алфета с четири врати от първа серия - произвеждана между 1972 и 1976 г. Може и да бъркам малко годините, но имам предвид тези с железните брони и кръглите фарове.
Аз всичко на всичко съм виждал една в София в Лозенец преди 13-14 години под японския хотел, една в Люлин пак по същото време и останките на една малко преди Етъра до Габрово преди 15 години. Само че всичките изчезнаха отдавна.
Поздрави
За голямо съжаление си мисля че няма останали от 1-ва серия
последната 1600 с два големи фара я хвърли собственника в вторични 2003 г

поне това знам ,не е невъзможно да има и някоя скътана в гараж по селата  :'( :'( :'(
миналата година закупих от още един бивш собственник на такъв модел останалите му части

наистина жалко ...но както е тръгнало и от втората серия ще останат малко
Centrum Transaxle

Февруари 01, 2012, 22:18:54
Отговор #2

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Имаше една синя в един двор на ул. В Друмев, но и тя изчезна преди 10-тина и повече години...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 02, 2012, 09:44:49
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Изключително красив, за мен, седан!

Първа серия на Алфетта излиза 1972ра година, дървен волан и класическо табло с дървени мотиви и нежни брони в стила на класическите Алфи.

Честно казано,  интериора е бил леко демоде, но през 1977ма го променят изцяло.

Надявам се някой в България да се осмели да закупи такъв автомобил и да ги съберем с GTтата на едно място.
Красиво ще се получи! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 02, 2012, 22:51:43
Отговор #4

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Мдаа лоша работа.
Явно трябва да изкочи някоя забутана от някъде неизвестна на никому, за да разберем че има такава кола в БГ.
Краси е прав че и от втора серия почти не останаха. Въпреки това мисля, че можем да кажем, че от втора серия има около 10-тина, които ще бъдат съхранени.
В същото време Джулии също не е съвсем като да няма. Има поне 4-5, които няма да отидат на вторични.
А Алфета първа серия не знаем, дори тези които се интересуваме и ровим. Та само на картинки им се радваме.
Не знам Звезди дали не знае някоя случайно.
Иначе и аз мисля че Алфета първа серия си е страхотна класика - с металните брони, готино табло и класическа ръбеста каросерия. На мен даже 1600 ми харесва повече с двата големи кръгли фара.
Аз така или иначе съм мераклия за Алфета първа или втора серия или Жулиета.
За разлика от преди, когато не взех пловдивската Жулиета, която Виктор купи вече съм помти на 100% готов с Транс Ама и вече мога да мисля за втора кола.
 
 

Април 11, 2012, 10:08:36
Отговор #5

Неактивен 136

  • Публикации: 546
От модела с четирите фара имаше в Гео Милев до преди 12 г. Беше тъмно синя и вървеше страхотно тогава за последно и се радвах.

Април 11, 2012, 21:09:52
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
От модела с четирите фара имаше в Гео Милев до преди 12 г. Беше тъмно синя и вървеше страхотно тогава за последно и се радвах.

И в Люлин имаше една готина тъмно синя металик допреди години, ама не знам дали не беше даже Златна детелина версия.
А Пешо какво стана със синята инжекция на Симеоновско шосе, дето я палихме преди 10 години.
Не беше чак толкова лоша.  :)

Април 14, 2012, 19:07:20
Отговор #7

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Тази на Симеоновско не седеше ли точно на шосето в един двор?

Април 14, 2012, 22:12:04
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Тази на Симеоновско не седеше ли точно на шосето в един двор?

Дa, aз лично съм я гледал обстойно и съм палил мотора.
Беше от Quadrifoglio Оro моделите. :))
Ами беше и блокирало релето на бензиновата помпа.
Вързах я помпата директно с една жица от акумулатор, и си запя като славей мотора.  :D
През 1999-2000 някъде, и искаха 600 марки, и можеше да се прехвърля.
Беше с готин май бежав плюш и зелени стъкла, и май лети джанти 4 броя налични по нея. :)

Април 16, 2012, 16:15:42
Отговор #9

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Да и аз я гледах, тогава имах  една GIULIETTA......A всъщност,какво се случи с тая кола след това?