Автор Тема: СПЕШНО ДАРИТЕЛСКО СЪБИТИЕ  (Прочетена 807 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2012, 13:10:57
Прочетена 807 пъти

Неактивен Speeder

• Администратор
  • Публикации: 4523
Колеги, утре се провежда дарителско събитие по набиране на дрехи за нуждаещи се бездомни хора.

Аз ще се включа.
Ако има други доброволци, заповядайте!

Ето и официалното обръщение на организаторите :

Цитат
Докато всички ние "зъзнем" на топло, всеки ден бездомни хора и клошари буквално УМИРАТ от измръзване.
6 човека са загинали за последната седмица.
Няма места за всички в кризисния център.
Събираме се спешно в събота по обяд с цел да дарим нещо, с което да се стоплят - одеала, якета, пуловери, шалове, шапки, ръкавици и др.
Инициативата ще е в сила и за град Велико Търново, там мястото е на паметника Майка България(в самия център на града) отново от 12 часа.
Както и за град Варна, мястото е Севастопол от 12 часа.
Поканете всички, които биха дошли и дарили малко ТОПЛИНА на хората по улиците.

Това е фейсбук страницата на тази инициатива : https://www.facebook.com/events/304797209567803/

За актуална информация, следете Facebook страницата.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0

Февруари 03, 2012, 14:15:27
Отговор #1

Неактивен USfan

• Публикации: 7063
Ами това е чудесна инициатива.
Ако съм утре в София, да мога да си проверя гардероба, и да заделя неща, баш за този път, ще ги донеса на Театъра. :)

Иначе извън тази належаща наистина в момента инициатива, аз, като през 2-3 зими, събера достатъчно количество мои стари, или на познати дрехи, ги нося направо, ако става въпрос за София, в дома за стари хора в квартал Дървеница, близо до МЕИ-то.
Пак през такива интервали, пък като събера достатъчно детски дрехи, ги нося в някои от Домовете за сираци.
Каквито има в квартал Надежда, в квартал Горна баня, до Пощата, и в Квартал Княжево.
Този последния се явява ВАЖЕН КОНСУМАТОР НА ДРЕХИ, ЗАЩоТО Е ДОМ ЗА ДЕЦА С УМСТВЕНИ УВРЕЖДАНИЯ.
И те, общо взето по екстремно хабят и цапат дрехи.

Така че ако не баш сега, защото предполагам, няма да има достъчно време, то по-нататъка, бих призовал по-отрано поне живещите в София, да се организираме сами, и да съберем такива ненужни дрехи, и да ги занесем направо на някое от тези места. :)
Така 2 години под ред, направихме такива акции, с клуба на Американските коли.
И бяхме отн доста ефективни.
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 14:16:58 от USfan »

Февруари 03, 2012, 14:27:47
Отговор #2

Неактивен DMC

• Публикации: 1231
  • Георги Димитров
Хубава инциатива. Не вярвам, че дрехите ще спасят хората от измръзване, но със сигурност ще са им потребни. Мисля, че на -20  с колкото и дрехи да си, няма да оцелееш дълго :(  Имам дрехи с, които ще се включа също в акцията утре.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
BMW E28 M535i '86
BMW E12 520 '78
Opel Rekord C Sprint '67