Автор Тема: Сканирани (преснимани) Автомобилни списания и журнали  (Прочетена 40921 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2012, 13:25:41
Прочетена 40921 пъти

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Здравейте приятели и фенове,
Предлагам тук да се постват теми, които пряко засягат заглавието на Темата! Както и всеки един коментар по нея, но Без излишни брътвежи и спамове! Нека всичко, което се коментира и споделя, бъде в абсолютен тон със същинската идея на Темата!

Тук ще се постват именно такива статии, които са сканирани или преснимани от всякакъв вид автосписания и журнали, съдържащи инфо и статии описващи само и единствено колите, които са вече над 25- 30 год!!!

Ето аз бих стартирал с току що пресниманото списание Класик енд Спорткар със заглавие "Италиа и Америка..." по молба на колегата Митко(Спийдър)!
По-късно ще кача и статията с Порше-то 356, както ми заръча вуйчо ::)

П.С. И моля, Ползвайте вградената тук функция за качване на снимки! А не от външни сайтове
за качване! Понеже немогат да бъдат увеличавани!
spectemur acendo

Февруари 03, 2012, 13:57:21
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ok, макар че според мен, с оглед пригледността по марки, и важността на някои по-стари сканирани тестове, аз бих ги пускал, в темата- Исторически бележки, в съотв раздели на колите по страна на производство. ;)

Марти, иначе за статията на Спидстърите, благодаря. :)
Ако е много дълга, мен ми стига само да сканираш темата или есето, за по новия Спийдстър, този от 1989 модела.

ето по повод големия интерес към една съседна тема за Бертонета, сканирани корици, на някои от списанията, в които има едновремешни тестове на по-интересни версии Х1/9.

А на най долната снимка, това е завода на Бертоне, в началтот на 70-те, зад поточната линия с Х1/9, горе вляво, може ли да познаете на другата поточна линия, какви точно коли се сглобяват? ;D
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 14:04:44 от USfan »

Февруари 03, 2012, 18:59:43
Отговор #2

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Здравейте отново,
При качването на снимките в първия ми пост, срещнах трудности и затова сега прибягвам до услугите на външен ъплоудер..
Надявам се да се получи тоя път. Все пак, надявам се да са в по-голям и четлив формат...



































Следва.....
spectemur acendo

Февруари 03, 2012, 19:57:17
Отговор #3

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Продължение от горния пост





































Така..., дотук това са статиите, преснимани по желание на Митко - Спийдър
Приятно Гледане-четене!  :)

Следва продължение...(Порше-то за вуйчо!)
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 19:58:56 от MoparFreak »
spectemur acendo

Февруари 05, 2012, 14:52:20
Отговор #4

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Порше Спийдстър

Тук поствам статията и снимките, към нея! Както вуйчо искаше!

Прощавайте за качеството! И затова, че са качени с външен аплаудър, но нямах друг избор.
В най-скоро време очаквам да ми оправят (актуализират) скенера и драйверите му
Приятно четене! :)

















spectemur acendo

Февруари 05, 2012, 22:15:10
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Порше Спийдстър
Тук поствам статията и снимките, към нея! Както вуйчо искаше!
Прощавайте за качеството! И затова, че са качени с външен аплаудър, но нямах друг избор.
В най-скоро време очаквам да ми оправят (актуализират) скенера и драйверите му
Приятно четене! :)

Леле, голям кеф, благодаря много. :)
Интересното е, че тук тествания ню Спидстър е от тесната версия.  ;)
Много малко бройки от тях, са правени с тесните калници, на нормалната Карера.
Повечето са правени с широките калници от Турбото.
Понеже и повечето са изнасяни в САЩ.
И за онзи пазар Порше Норд Америка са ги поръчали само с тия раздути калници.

Във втората генерация Спидстър, имах честта да му седна в него, още почти веднага, само година след премиерата му.
А именно, през есента на 1990, в една автокъща в КАРлСРУЕ, ОТКъДЕТО СИ КУПИХ 1-ТО МИ БЕРТОНЕ Х1/9, ИМАХА едно такова Спидстърче.
В което не само седнах в изложбената зала, ами и се снимах в него. ;D
Тогава това беше колата, която си подминаваше с над 100% листовата цена, за да може да я купиш без ред.
Сериен Спидстер струваше на листова цена около 80000 марки, ама листата с клиентите му почти веднага след анонсиране на продажбите, се запълни, до края на предвидената му продукция.

Та, ако искаш да вземеш някой без ред и записване, трябваше да цакаш отгоре яко.
Е на баш тоя в тая къща, дето седнах в него, се продавше за космическите 188000 марки. O:-)

Като се има предвид, че тогава ново 930 турбо струваше базово точно 88000 марки, направо фантастична цена.
та якъща, имаше сред другите екзотики, и ЗА ПРОДАН ПО ВСяКО ВРЕМЕ, НАБОР ОТ акТУАЛНИ топ модели пОРШЕТА.
Вкл 930 турбо, тоя 911 спийдстъур, и чисто новите за тогава 944 с2 каБРИО, И 964 Карера Кабрио.
На тая карера кабрио ТЯХНАТА, тогава можах да и врътна все пак едно кръгче в двора на автокъщата. :)
Но на Спидстър от всякакъв тип, нито 356, нито 911, нито 964, нито 997, не съм имал честта досега, нито да се возя, нито да покарам.
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 22:18:06 от USfan »

Февруари 05, 2012, 22:33:22
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Внесено от Америка , на рали ,, Родопи" 2009. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 12, 2012, 21:02:54
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Внесено от Америка , на рали ,, Родопи" 2009. :)
хе, това е фалшивия Спидстър, на измамника Сашо истината.
Той не само че е пластмасов, ами е и с тия гнусни неоригинални Турботерттп раздувки.
Каквито се появявят в гамата на Порше, баш 20 год след дебюта на тоя модел. ;)

Февруари 12, 2012, 22:28:51
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето малко списания от мен. Тези 2-те са испански, и в 1-то има интересни статии за Кади 1959 моделна година, както и за Шеви Шевел СС.
А в другото има доста подробни статии, за 12 цил модели на Ферари от края на 60-те насам.

Февруари 12, 2012, 22:34:51
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И малко немски списания, ама за английски коли, с доста интересни статии и тестове в тях.