Автор Тема: Сканирани (преснимани) Автомобилни списания и журнали  (Прочетена 40980 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2012, 22:54:48
Отговор #30

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето ги и 4-те броя Ауди сцене.
В тях има доста интересни тестове и на олд и янгтаймери Ауди.
Всеки брой е с голям плакат по средата във формат А2, или 4 пъти на размера на корицата.
А който купи всичките в пакет, получава към тях бонус и тази интересна брошура на български, издадена по случай 30 год на Ауди Куатро.  :)
На цена 5-те нещица ще са общо 20 лв.

Февруари 25, 2012, 23:05:48
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и 4 броя списания на феновете на конкуренцията от Бавария- БМВ сцене.
Те също са напълно комплектни с плакати в средата, и имат страхотно интересни статии, за култови спортни БМВ модели от близкото минало.
Както и при Ауди списанията, плакатите са двулицеви, и са комбинация на нов тунингован модел от едната страна, с интересен ретро модел на марката, от другата страна.
Общо ще са 4-те броя списания, пак 20 лв.

Февруари 26, 2012, 18:05:58
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и няколко броя интересни немски списания.
Тзи 5-те са фирмени месечни издания на Мерцедес.
В тях има статии за актуалните тогава модели, както и най-вече статии и есета за техни знаменателни модели.
На цена 5-те списания ще са общо само 10 лв, и бонус към тях ще е тази брошура на СЛК модели.

Февруари 26, 2012, 18:11:42
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и 4 броя доста редки ретросписания, пак фирмени Мерцедес издания.
В тях има още по-интерссни неща, както се вижда от някои от страниците.
Тези 4 броя на цена общо ще са пак само 10 лв. :)

Февруари 27, 2012, 21:45:29
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днес успях да снимам бройките които имам, от авторитетното чешко списание- Свет Мотора.
Повечето от тях съм ги купувал чисто нови всяка седмица, още като буден ученик,  ;D от будките на РЕП, в периода 1982-1988 година.
На цена тогава бяха, в началото на 80-те, по 1,50 броя.
А в края на 1988, цената скочи мисля до 2 лв на бр.  :))

Точно 70 бройки са списанията.
Имах от тях бая над 100 броя, но много от тях съм подарил на разни приятели, или пък съм ги изгубил през годините, та са ми останали само това кръгло щастливо число. ;D
Както виждате на снимките, сканирал съм им и кориците, и гърбовете, по години на издаване.
Във всички тях има доста интересни неща, вкл. и големи цветни снимки, и множество данни, на коли от чешкото и световно автомобилостроене.

Разбира се, все пак списанията са на възраст от близо 25 до над 30 годишни, а и са попътували доста из страната, сменили са с мен заедно няколко жилища през това време, :))  и съответно, не са чисто нови на състояние.
Но са комплектни, и макар и в няколко броя да имат закъсани и откъснати страници, всъщност, страниците са си на местата, и няма липси от тях /проверил съм ги във всичките списания, страниците по поредни номера/.  :)

А в доста от броевете, на средните страници има нещо като мини плакатчета- художествени рисунки, на знаменателни модели от чешкото или световно автомобилостроене.
Като цяло, са много занимателни, и пълни с информация и автентични стари снимки списания.
На цена ще са общо 70-те броя, буржоазните, цели 30 лв.  :))
Или прилично под 50 стотинки на брой.
На отделни бройки не ми се дават, понеже не искам да развалям хубавата колекция.

При закупуването, разбира се, ако му харесат, предимство при запазването ще има колегата Росен. :D

Февруари 28, 2012, 16:54:44
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, колегата РСК си запази чешките броеве, та днес продължаваме с другите налични социалистически списания.  :D
Тези 11 броя- КрафтФарцойг Техник, са прилично интересни и обемни, и са екс-Гедерейски издания, от 80-те години. :))
На цена, общо 11-те броя ще са само 15 кинта.

Предвид че са наистина в отлично състояние, и са вътре с доста и различни тестове на знаменателни машини, цената от по само левче и нещо на брой, мисля е умерена.
Накуп всичките ще са, както писах 15 лв, защото не ми се дават на отделни бройки, за да не развалям хубавия пакет.
При запазване, ако ги хареса, понеже прояви първи интерес към тях, колегата Енджиниър има предимство. :)

Най-долу пък, за мувейщите по полйски, хахах, има интересни 5 броя, пак издания от 80-те, на списанието Мотор.
На цена те заедно ще са също умерени.
Само 5 лева ще струват, за 5-те броя общо.

Пакетните снимки на списанията накуп, съм ги снимал на изкуствено осветление, и с телефон, и за това жълтеят.  ;D
Иначе и гедерейските и полските издания, са си на хубава светла хартия печатани, и си изглеждат добре.
При конкретно желание от някой, утре или другиден, и полските мога да ги сканирам на дневна светлина, за да се видят по-детайлно, както и страниците със съдържанията им.

Февруари 28, 2012, 17:12:31
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и 5 броя списания на Порше клубове, които съм купувал през последните години.
3 от са на популярното Порше сцене издание.
А във всичките има много интересни тестове и есета, основно на знаменателни Порше ретромодели, както и на актуални техни модели, и на преправени от собственици янг и нютаймери Порше.

Поотделно цената на брой ще е по 7 лв.
А ако се вземат накуп 5-те броя, цената им ще е общо само 20 лв.  :)
Прилично са дебели, правени на хубава гланцирана хартия, и са по близо и над 100 страници всяко.
При желание от някой ако се интересува, мога да сканирам и неща от вътрешността им

Февруари 29, 2012, 22:26:38
Отговор #37

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ее, хайде дойде време и да почнем с така дългоочакваните руски списания.  :)
Почвам с няколко съветски, а именно 3 броя За Рулем от 80-те години, и два пак заРулеми, вече доста дебели на съдържание, от 90-те.
Мисля, че трябва да имам и още останали За рулеми от 80-те, ама засега само тези можах да ги намеря.

Общо 5-те броя ще са само народните 10 лв.   :)
Старите бройки са доста интересни, а дори и в двете по-нови, има доста на обем и интересни неща, за експлоатацията и ремонтите на коли от съветските марки.

Февруари 29, 2012, 22:37:52
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И продължаваме нататъка с руските списания.  :D
За по-удобно, групирал съм ги по марки на издаване, и по няколко броя накуп.

Цената на всяка такава групичка ще е само по 10 лв.
На отделни бройки не бих ги продавал, да не се развалят миниколекциите от тях.

Ето тези 5 броя, са от различни руски издателства и години.
На цена общо ще са пак само 10 лв, за 5-те броя.
Плюса на тези постсъветски списания е, че освен тестове на нови западни коли, имат и доста тестове и съвети за експлоатация, на доказаните и още правени за тогава съветски машини.

Февруари 29, 2012, 22:47:33
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А тези съм ги групирал 2 по 2 от едни издателства.
Тези 4 броя, също ще бъдат 10 лв общо.  :)

В единия брой на Автомобили, има страхотен много голям тест на суперкар конкурентите от 90-те, Ферари Тестароса, и Ламбо Диабло, в много рядката му версия Роадстер.
Качеството на печатане на тия списания е изумително.
На по дебела и луксозна хартия са правени, от повечето западни издания.