Общи форуми > Вехтории и артефакти

Сканирани (преснимани) Автомобилни списания и журнали

<< < (2/14) > >>

USfan:

--- Цитат на: MoparFreak в Февруари 05, 2012, 14:52:20 ---Порше Спийдстър
Тук поствам статията и снимките, към нея! Както вуйчо искаше!
Прощавайте за качеството! И затова, че са качени с външен аплаудър, но нямах друг избор.
В най-скоро време очаквам да ми оправят (актуализират) скенера и драйверите му
Приятно четене! :)

--- Край на цитат ---

Леле, голям кеф, благодаря много. :)
Интересното е, че тук тествания ню Спидстър е от тесната версия.  ;)
Много малко бройки от тях, са правени с тесните калници, на нормалната Карера.
Повечето са правени с широките калници от Турбото.
Понеже и повечето са изнасяни в САЩ.
И за онзи пазар Порше Норд Америка са ги поръчали само с тия раздути калници.

Във втората генерация Спидстър, имах честта да му седна в него, още почти веднага, само година след премиерата му.
А именно, през есента на 1990, в една автокъща в КАРлСРУЕ, ОТКъДЕТО СИ КУПИХ 1-ТО МИ БЕРТОНЕ Х1/9, ИМАХА едно такова Спидстърче.
В което не само седнах в изложбената зала, ами и се снимах в него. ;D
Тогава това беше колата, която си подминаваше с над 100% листовата цена, за да може да я купиш без ред.
Сериен Спидстер струваше на листова цена около 80000 марки, ама листата с клиентите му почти веднага след анонсиране на продажбите, се запълни, до края на предвидената му продукция.

Та, ако искаш да вземеш някой без ред и записване, трябваше да цакаш отгоре яко.
Е на баш тоя в тая къща, дето седнах в него, се продавше за космическите 188000 марки. O:-)

Като се има предвид, че тогава ново 930 турбо струваше базово точно 88000 марки, направо фантастична цена.
та якъща, имаше сред другите екзотики, и ЗА ПРОДАН ПО ВСяКО ВРЕМЕ, НАБОР ОТ акТУАЛНИ топ модели пОРШЕТА.
Вкл 930 турбо, тоя 911 спийдстъур, и чисто новите за тогава 944 с2 каБРИО, И 964 Карера Кабрио.
На тая карера кабрио ТЯХНАТА, тогава можах да и врътна все пак едно кръгче в двора на автокъщата. :)
Но на Спидстър от всякакъв тип, нито 356, нито 911, нито 964, нито 997, не съм имал честта досега, нито да се возя, нито да покарам.

fulcrum:
Внесено от Америка , на рали ,, Родопи" 2009. :)

USfan:

--- Цитат на: fulcrum в Февруари 05, 2012, 22:33:22 ---Внесено от Америка , на рали ,, Родопи" 2009. :)

--- Край на цитат ---
хе, това е фалшивия Спидстър, на измамника Сашо истината.
Той не само че е пластмасов, ами е и с тия гнусни неоригинални Турботерттп раздувки.
Каквито се появявят в гамата на Порше, баш 20 год след дебюта на тоя модел. ;)

USfan:
Ето малко списания от мен. Тези 2-те са испански, и в 1-то има интересни статии за Кади 1959 моделна година, както и за Шеви Шевел СС.
А в другото има доста подробни статии, за 12 цил модели на Ферари от края на 60-те насам.

USfan:
И малко немски списания, ама за английски коли, с доста интересни статии и тестове в тях.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия