Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 212243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2012, 14:58:44
Прочетена 212243 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Поради значимия интерес на някои от вас към постнатите от мен рекламни материали, както и различни автосписания, които съм събрал през годините, реших да поотворя място, и тези от тях, които не са ми вече много интересни, или нужни, да ги пусна за продажба.
До момента каквото от тях съм успял да снимам визуално, е качено в моите постове, в рубриката с Автоброшурите.
Ето линк, към тези страници, може да ги разгледате там.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1000.180

Разбира се, имам още известно количество автокаталози и брошури, и най вече, огромно количество немски, английски и американски различни автосписания, от 60-те до 90-те години.
Много от тях са за доста интересни ретро или ентусиастки коли.
Които ще снимам като корици, на периоди, и ще ги постна и тях тук.
При интерес от вас, следете тази тема, при всяка нова партида снимани от мен списания, ще пускам линк и тук.

Цените и условията за продажба на тези списания, ще са като при автокаталозите, и брошурите.
А именно. ;D
За всички каталози, брошури, издавани преди 2000 година, цената ще е по 10 лв на брой.
За такива рекламни материали, които са издавани след тази година, тоест, от 2000 година насам, цената ще е по 5 лв на брой, на брошура или каталог.
При закупуване накуп на примерно 10 или 20 каталога, естествено, ще има бонуси отгоре, в бройките. :D

Разбира се, за брошури на особено редки стари модели, или такива на скъпи марки, като Порше, Ферари, Ягуар, Масерати, Бугати, Ролс-Ройс, и т.н, или пък за някои особено любими мои модели, цената на брой ще я калкулирам индивидуално по преценка.
Но във всички случаи, ще бъде с поне по 5 лв на брой отгоре. :)
Тоест, за каталозите на редки модели коли, произведени преди 2000 год, така цената ще е по 15 лв, а за тези след 2000 година, по 10 лв на брой.

При дистанционно избиране, чрез снимките на брошурите, които съм постнал, и неплащане на място, а пращане на тия избрани неща чрез куриерска фирма, или друг вид доставяне, цената на доставката, разбира се, ще бъде за сметка на купувача.
Както и цялата организация около пращането и плащането, естествено ще трябва да я организира пак купувача.

Тоест, при съответно харесване на дадени неща, системата на получаване ще е малко като при веригата Метро- Кеш енд кери, хахах. :))
По причината, че нито ще имам време, нито желание, да обикалям куриерските фирми, за пращане на каталози, или за получаване на пари.
За това, при интерес, специално за хората, които живеят или работят в София, препоръчвам огледи на тези материали, на място при мен.
Определено, имам доста интересни неща сред тях, има какво да се види.
При интерес за подробности и обяснения кум постнатите каталози, може да ми пишете или тук, или на лични съобщения.
При  договорки за огледи на място, а и по принцип, тел ми е: 0898-644162, Людмил.
Поздрави. :)
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 15:09:48 от USfan »

Февруари 04, 2012, 19:21:50
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Каталозите на Bugatti, Maybach и Fisker с каква цена са?

Интересувам се и от каталози на Skoda, ако имаш такива и не си ги пускал - имаш ли?

« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 19:32:59 от rsk »

Февруари 04, 2012, 19:40:31
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз купувам брошурите на Мазерати, Ланча Делта (всичките ако са няколко) , Mazda RX3 , Mazda RX7, Алфа ГТВ, Алфа Спайдер, Алфа 33, БМВ е30 :)

Фордовете от 60тте години също.

Ще ти звънна да се разберем и да мина направо да разгледам всички неща :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 04, 2012, 20:03:15
Отговор #3

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Каталозите на Bugatti, Maybach и Fisker с каква цена са?

Интересувам се и от каталози на Skoda, ако имаш такива и не си ги пускал - имаш ли?

Ами , както писах, за подобни фирми, ще са по 5-ка кинти отгоре над средната цена за модели след 2000 година.
Тоест, по 10 лв парчето. :)

На Бугати каталога е интересен, той е някакси раздвижен като опаковка, но няма много снимки вътре, и не е много дебел.
Има основно детайлни снимки на окачването и спирачните системи, които се вадят като пощенски картички, както и доста печатано инфо.
Той е издаден през март 2005, и е предназначен за раздаване на бъдещи клиенти, още преди официалния старт на производството през май 2005.

Този на Майбах е доста дебел, и с луксозна опаковка.
Но пак основно има повече инфо, отколкото панорамни снимки.
Ще го снимам по детайлно тези дни отвътре, и ще го постна.

А този на Фискер е много интересен.
Но той е от 2006, и модела Карма го няма вътре.
По скоро касае развитието тогава на фирмата като дизайнерско бюро, и малък производител на визуално преработени тогавашни ГТ коли, преработени от него.
Това е и дейността, която Хенрих Фискер е правел преди петилетка време.
 
За по нови Каталози на Шкоди, ще проверя дали имам, и ако да, ще ги сканирам и кача тук. :)
По стари Каталоз на Шкода, ако въобще имам съм ги сканирал, и съм ги качил назад в темата с брошурите.

И както писах, същите условия като възраст на издаване, и съответно с това, и цени за продаване, ще важат и за книгите и списанията, които съм постнал.
Само че естествено по-луксозните издания, или по-редките и по-старите книги, и нашенски, и чужди, ще бъдат поне по 15 кинта на брой.
Предвид, че много от западните издания книги, са прилично специализирани, и съм ги купувал като нови на листовата им цена, от 20-30, че и нагоре марки, или долари, не мисля да са много големи тези цени, за тях.

Ето линк към още няколко сега сканирани книги, които изрових от гаража.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1147.40

Тази с историята на Соичиро Хонда, е много интересно четиво.
Пълната наличност на досега качените от мен мои автокниги, и български и западни, ще видите, като се разровите назад в темата за Статиите и автодокументите. ;D

Февруари 04, 2012, 20:11:25
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мен ме интересува дали имаш на мицубиши галант 1986 ? По спомен ако имаш представа или пък ако попаднеш на такъв се обади :))

Февруари 04, 2012, 20:13:04
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Аз купувам брошурите на Мазерати, Ланча Делта (всичките ако са няколко) , Mazda RX3 , Mazda RX7, Алфа ГТВ, Алфа Спайдер, Алфа 33, БМВ е30 :)
Фордовете от 60-те години също.
Ще ти звънна да се разберем и да мина направо да разгледам всички неща :)

Хах, е, определено си харесал стойностни неща. :D
Ами той един колега беше уж запазил специално каталозите на Делта и на Е30, ама вече над седмица се забави с плащането и взимането, така че, определено вече тези ще са за теб.

Преди да идваш, за всеки случай ми прати точна листа с наименованията на каталозите, дето ти трябват, примерно по това, което точно пише на кориците им.
Да ти ги подготвя, и да няма обърквания. :))

Специално за Фордовете от 60-те, мисля съм качил общата Гама на УСА Фордовете от 1962, както и 1 или 2 каталога на Линкълн гамата от 60-те, които имам.
Ако Линкълните те интересуват, мога да ти ги подготвя.
Много са им интересни каталозите, както и тогавашната гама де. :))

На РХ7 най-последната версия е  готин каталога, макар и по малък на размери.
Aма не знам дали имам, и съм сканирал, такъв на РХ3.
По скоро сигурно съм сканирал лист с реклама на стара РХ3.  ;)
Я ми прати снимката на тоя каталог на РХ3 на И-мейла, да видя за кое говориш.
Пощата ми е:
[email protected]

А ако имаш предвид МХ3, това купето от 90-те год модела, ще видя дали имам такъв каталог.
Мисля, че не. Ако да, ще ти го подготвя и него. :D

А на Алфа Спидер каталога от 2002-2003 е доста дебел, но за ГТВ купето от тия години, имам само такава брошура квадратна пак, ама по-тънка, с техн. му спецификации.
И още една мисля имам квадратна, с цветовата гама на това ГТВ.
Тоест, те не са дебели рекламни каталози, общи за модела, като този за Спидера. :)
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 20:25:26 от USfan »

Февруари 04, 2012, 20:16:14
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Мен ме интересува дали имаш на мицубиши галант 1986 ? По спомен ако имаш представа или пък ако попаднеш на такъв се обади :))
Хм, ами аз наскоро сканирах една отн тънка рекламна брошура на немски език, на Галант.
Ама тя мисля, е за модела от 1999 насам.
Не съм сигурен де, защото отгоре не пише годината, а и Митсу генерациите не ги разбирам много.
Виж назад в темата с каталозите, дали брошурата на Галанта дето съм я сканирал, е тази която те интересува.
Модела е изобразен с предницата, фронтално.

Февруари 04, 2012, 20:25:53
Отговор #7

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колега здравей, от толко много брошури, ще намерим ли нещо за газ 21?

Февруари 04, 2012, 20:57:21
Отговор #8

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
а нещо за фолксваген кафер 1959г

Февруари 04, 2012, 21:06:44
Отговор #9

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Колега здравей, от толко много брошури, ще намерим ли нещо за газ 21?

Ооох, трудна работа.   :))
Имах една от на най-първата серия 21, тази с тенекиената решетка С РЕДКИТЕ ШЛИЦИ.
Ама още преди години я подарих на Иван от Зундерт центъра. Че той имаше Волга баш с тая решетка.
Звънни на телефона на редакцията на списанието Автокласика /има ги тел им на на 2-ра страница на списанието/, и питай Маргарит Карабуров, издателя му.
Той може да има някой такъв каталог, и да го продава.

Ами за Кефер баш нямам.
Имах много подробен и цветен каталог, на цялата Гама на Фолц, от 1962 ли 63.
Вкл с всички Карман Джии, и Самба бусчетата.
Ама го загубих някъде. :-\
Най-близкия по възраст от Фолц катралозите, е този дето имам на тип 3 Фолц 1500, от 1965 година.
Той е доста подробен, ама му липсват някои страници.

А ето линк към едни други интересни стари каталози, които днеска изрових.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=1000.180