Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 213401 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 01, 2014, 01:24:17
Отговор #320

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, запази ми списанието, след 10-ти съм в Балчик /знам, че набикаляш района/ и ще се намерим там или във Варна, че миналата година се разминахме :D

Август 01, 2014, 11:19:45
Отговор #321

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Люси, запази ми списанието, след 10-ти съм в Балчик /знам, че набикаляш района/ и ще се намерим там или във Варна, че миналата година се разминахме :D

Добре, ок, Класик Тунинга ще ти го донеса на морето.
Вярно бе, прав си, че миналата година щяхме да се видим пак там.  :)
Добре щом ще си в Балчик, на мен там ми е идеално да ти го донеса, защото ми е по-близо от Варната.
А твоя тел стария ли е от мин. година?
Моя си е същия, 0898-644162.
Щом значи дойдеш в Балчик след 10-ти, звънни ми, и идвам да ти го донеса.

Вчера пък, на сбирката ни в София, някои щастливи Италиан фенове  ::) прибраха всичките ми най-хубави италиански каталози от 90-те, години, само на спортни Фиати, и съответно- луксозни Ланчии.
Останаха ми като италиански брошури от ония период, началото на 90-те, само едни страхотни каталози на Фиат Дукато и разни модели на камиони и рейсове Ивеко.
Та, ако има някой фен на такава по-тежка техника, ще ги снимам кориците им и напускам и тях тук.

А междувременно, е тая страхотна /с над 330 гланцирани страници обем/, доста тежка, луксозна, голямоформатна, и с твърда корица книга, представляваща много изчерпателен каталог с цветни снимки на почти всички някога правени в историята на автомобилната индустрия дизайнерски студии, също ще е за продаване.
Оригинално немско издание е, купувал съм я от Германия за 40 Евро преди няколко години /в БГ никога не е била внасяна, а и вече и в Германия я няма като издание и тираж/, и е разлиствана само веднъж от мен.
Като състояние си е направо чисто нова, и ще е на умерената за такава огромна тухла,  :)) цена от само 40 лв броя.

Тази точно книга е прилично рядка, поне за Европа като издание, аз поне такъв пълен и богат каталог на концепти, студии и експериментални модели не съм виждал издаван.  :D
Разделена е на 3-ри основни раздела- Дизайн студии от Америка, Дизайн студии от Европа, и Дизайн студии от Япония и останалия свят.
Ето някои снимки на страници с американския раздел.




А ето и снимки от Европейската секция.





А това пък са някои снимки от секцията- Япония и страни от останалия свят.



При интерес от някой колега за закупуване, уточнявам като възможност, както и за по-горните неща, ако колегата купувач е от Варна и региона, след съответна договорка да се видим примерно някъде по центъра на Варна или пък Балчик, ще донеса книгата, и така ще се спестят пощенските разноски.
« Последна редакция: Август 01, 2014, 11:48:51 от USfan »

Август 01, 2014, 15:24:44
Отговор #322

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, телефона ми е същия, аз имам твоя, така че ще се намерим :D Тъкмо ще викнем и Ники /Nik1600GT/с голф кабриото, нали са ти тръпка ;D

Август 01, 2014, 17:01:21
Отговор #323

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Люси, телефона ми е същия, аз имам твоя, така че ще се намерим :D Тъкмо ще викнем и Ники /Nik1600GT/с голф кабриото, нали са ти тръпка ;D

А, ок, с удоволствие ще разгледам неговата 1-ца. :)

Август 01, 2014, 21:54:02
Отговор #324

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Купувам книгата, в понеделник съм в София.

Август 01, 2014, 22:31:23
Отговор #325

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Купувам книгата, в понеделник съм в София.

Хах, ок, запазвам ти я, чухме се.
То обаче аз понеделник пък заминавам за Варна, а и книгата ми е там на морето вече, взех си още преди месец и си я оставих там, да си гледам картинки.  O:-)
Значи ако не се видим там да ти я дам на плажа като идвате на морето,  :D в края на август пък ти я нося обратно в София.

Брех, като си помисля за донасянето и от Германия, каква беше тежка и масивна да я влача по багажи, то тая книга за 2 месеца ще обиколи повече Европа и България от мене бе...  :))
А все още си е чисто нова.  ;D

Септември 23, 2014, 16:40:26
Отговор #326

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Колегата Стефан с удоволствие и отдавна вече си чете книгата,  :D а тия дни като си преравях нещата да намеря разни брошури и каталози и въобще Мерцедес материали за един колега, вижте на каква интересна книга попаднах в нещата ми.
Е това дебело и луксозно издание, касаещо живота, кариерата и изобретенията на бащата на съвременните прогресивно деформационни катосерии, инж. Бела Барени. съм го взимал през 2006 година, изписано направо от Мерцедес олдтаймер центъра във Фелбах, преди 8-9 години.
Понеже съм я изчел, книгата ще за продаване.

На цена ще е само 50 лева /което си е доста умерена цена, на фона на това че както се вижда на по долната снимка, по Класик каталога на Мерцедес съм я изписва на листова цена от 50 евро, плюс доставката за България/.
Книгата е във формат А4, с обем над 240 страници, с доста на брой оригинални снимки и чертежи от дейността на инж. Берени.
Всъщност извадих късмет, че при поръчката и Класик центъра ми пратиха, сигурно по погрешка, отдавна изчерпаното по-луксозно и с твърди корици издание на тази книга, печатано още през 90-те години.  ;D
Както се вижда, снимката в сегашните каталози на Класик центъра книга, е вече с по-тънки корици, а и е с по-малко на брой страници издание.

В тази книга, освен разглеждането на многото изобретения на Барени по време на работата му при Мерцедес, има и отделна глава за на почти 9 годишната му битка с фирмата Порше, по повод на идейните и интелектуални първи права върху първоначалната конструкция на Костенурката.

В край на 50-те години, Барени успява да спечели това дело срещу Порше, но за разлика от едно сходно такова дело водено от името на  инж. Ледвинка, където Татра печелят големи обезщетения от Фолксваген, Барени печели само славата на изобретател, но не и парични компенсации, които той, по принцип не е и искал в случая.
Като цяло, страхотна книга за всички Мерцедес, а и Фолц фенове.





За който я купи, пък ще има бонус като подарък към нея, е този над 140 страници дебел Мерцедес Класик център каталог. :)
В него има пълната листа на всички тематични Мерцедес автомоделчета, книги, каталози, списания, часовници, и други аксесоари, които могат да се поръчат от всяко официално Бенц представителство по света, вкл. и българското.

На отделна цена този каталог, за който успее да изпреваря някой кандидат за книгата, ще е само 15 лева.
За запазвания, който има интерес към книга или каталога, пишете тук в темата.




« Последна редакция: Септември 23, 2014, 16:46:31 от USfan »

Септември 23, 2014, 17:57:03
Отговор #327

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз съм мераклия за книгата, ще звънна след малко  ;)

Септември 23, 2014, 20:53:02
Отговор #328

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Роска, ок, разбрахме се, пращам ти я. :)

Септември 30, 2014, 21:19:48
Отговор #329

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Книгата за Барени вече си я разглежда предполагам с удоволствие колегата Росен, ) а ето тоя път едни други немски много интересни, и 70-ски на години на издаване неща.

В случая това са оригинални Упътвания за експлоатация на моделите на Опел - Рекорд тип Д, и Кадет тип Д.
Като всички Опеладжии знаят, тези общоприети в случая означения Д, не са за дизелови двигатели,  а за типа каросерии на съответните моделни семейства.
Съответно, брошурата за Рекорд е издание от 1975 година, а брошурата за Кадет е от 1980 година.
Обхващат се всички правени тогава версии мотори и каросерии на тези два модела, вкл. и версиите с дизелови мотори, както и тези с автоматични скорости.

На състояние книжките са много добри, с изкл. на леко закъсаната както се вижда от снимката, корица на Кадет книжката.
Но пък вътре двете брошури са много добри на състояние, и без никакви омачквания, драскания или липси на страници.

На цена всяка от тях ще бъде по 30 лв. на брой.
За сравнение, по Интернет съответно тези брошури се продават на цени между 10 и 40 евро за Кадет брошурата, и 20 до над 40 евро за Рекорд брошурата.
Като разбира се, като и други пъти, може да сглобим пакетна изгодна цена,  :Dако някой купи двете брошури наведнъж.
А ще има не само голямо намаление, а и още нещо.  ;D
При пакетно купуване, тогава ще ги сметнем на само 20 лв. на брой упътванията, а и ще има и бонус-подарък, една брошура на Кадет комби от 80-те.

За който пък се интересува отделно да купи брошурата за Кадет комби, тя заедно с подлистника и за техн. данни, ще бъде само 10 лв. на брой.

Та, ако се вземат общо трите брошури, цената няма да е: 30+30+10, тоест общо 70 лева, а само 40 лв. за тези три хубави неща.

Ето снимки на кориците на книжките, както и съдържанието на Рекорд упътването.




А ето и сканове от Кадет книжката.




Ето и сканове от брошурата бонус на Кадет Е. Издание е от 1986 година.




« Последна редакция: Септември 30, 2014, 21:23:28 от USfan »