Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 212265 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2021, 17:28:46
Отговор #450

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тойота джип каталозите всичките засега са запазени, утре предстои пращане.

Пакета с Нисан джипки каталози още стои, може да се видят снимки на кориците им и съдеържанията, по горе.

Тия дни ще пусна за продаване и една много луксозна 300 странична голямоформатна книга за историята на суперкарите.
В нея има доста снимки и информация за всякакви култови и легендарни суперколи, като се почне от Миура и се стигне до Кйонигсегите...

Февруари 04, 2021, 12:37:45
Отговор #451

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Целия пакет Тойота 4х4 брошури вече са продадени, но през следващите седмици ще окомплектовам за продаване един пакет с редки стари брошури за леки коли Тойота, обхващащ модели от 80-те и 90-те, и ранните след-Милениумни години..

А по запитване на колега, понеже преди в общото описание на Нисан 4х4 модели каталозите им бях постнал само кориците, качвам тук и пълни сканове на страниците на двата луксозни и голямо форматни в размер А4- Нисан Патрол ГР каталози, издания от 1991 год. и от 1994 год,
И двата са обем от по 22 страници, на немски език, и имат освен отварящите се тройни плакати с интериорите на Патрол ГР, и допълнителни 4-странични добавки с техн. им спецификации и оборудване.

Цените им поотделно на брой, както и намалена обща цена за целия пакет 90-ски и по-нови с Нисан джипки и пикапи 4х4 каталози, може да се видят по нагоре в темата
Ето тук снимки на кориците им на тези 2 броя Патрол ГР брошури плюс подлистниците им, а детайлни сканове на страниците им може да се видят в този линк в темата с брошурите.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.430.html






« Последна редакция: Февруари 04, 2021, 12:49:49 от USfan »

Февруари 05, 2021, 14:58:18
Отговор #452

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
            Сетих се, че освен преди 2-3 месеца постнатите ми Инфинити каталози, не съм качвал за продажба брошури или каталози на леки коли модели от други премиумни японски марки.
Затова по запитване на колега, който е фен и на луксозни оризарки, си изрових от архива и последните ми останали 8 броя Лексус каталози.

Всичките тези 8 броя брошури на състояния са много добри до отлични, само по веднъж разглеждани, и имат съвсем минимални забележки.
Най-вече, в две от тях, има леко маркиране и надписване с химикалка в текстовите описания, чийто тези 2 участъка се виждат и на снимките в линка от съдържанията.
По-надолу им има снимки на кориците им, а в този линк може да се видят и детайлни сканове на съдържанията на брошурите, с повечето им страници.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2392.190.html

Тези Лексус литератури са издания отпреди 5-10-15 и повече години, като 5 от от тях са на български, правени за офиц. вносител тук, на немски са 2 броя, и на английски 1 брой от тях.
Повечето са доста луксозно печатани и дебели издания, и са в пълноразмерен формат А4, или квадратни формати правени.

Най-старото издание от тях, от 2003 год, е и и най-луксозното, дебело, и масивно направено с твърди корици, реално представляващо луксозна книга, и касае 6 и 8 цил. версии на серията седани ГС, за 2003 год. Отпечатано е на немски в формат подобен на А4, и е с цели 66 стр. обем. Има и отварящ се троен плакат с каросерията на модела.
На цена тази супер луксозна ГС книга ще е- 30 лева.

Пак на немски, но от 2006 год, е тази 16 стр. в квадратен формат брошура, разглеждаща екстрите, нива на оборудване, техн. данни и цени на същата серия ГС и моделите и- ГС300 и ГС430. Цената на тази специализирана за екстрите на ГС серията, и само с печатани данни брошура ще е- 15 лева.

Също много луксозно и дебело направената в голям квадратен формат малко по-широка от А4, и на англ. отпечатана брошура от 2013 год. издание, е с обем цели 64 стр, и разглежда дебютиралите тогава нови модели ИС300х и ИС250. Цената и ще е- 30 лева.

А двете по-тънки, но пак луксозно отпечатани на български в пълен формат А4 брошури с обем по 12 стр. всяко, издания от 2015 год. с надпис- Ценова листа 2015, разглеждат екстрите, оборудването, цените, и техн. данни на двете моделни гами- ИС и ГС.
Всяка от тези две само с текст и данни направени брошури ще е само- 10 лева на брой.

Пак на български издание и луксозно отпечатана във формат А4 и с обем цели 48 стр, е тази брошура с черна корица за цялата гама на Лексус за 2013 год. с надпис- Ценова Листа 2013.
Тя разглежда екстри, оборудване, цени, и техн. данни, вкл. и има и много съпътстващи цветни снимки, на всичките няколко моделни линии в гамата на Лексус за тази година.
Поради обема и, пълността на данните, и луксозността и на изработка, тя ще е на цена- 25 лева.

А двата тук общи годишни Лексус каталога, разглеждащи всички модели в годишните им гами за 2001 и 2013 години, отпечатани в квадратен формат малко по-малък от А4, са издания на български, и са също луксозно отпечатани и с голям обем.

Каталога от 2011 год. е с обем 46 стр, с черна матова твърда корица, и с по-тънък шрифт напечатан надписа- Гамата на Лексус.
В него, освен всички други гами, се разглежда и ултраредките за Европа бутикови модели ИС250С кабриолет, и мъсъл седана с 8 цил. мотор ИС-Ф. На цена той ще - 30 лева.

Каталога с гамата за 2013 год е с обем 44 стр, с тъмносиня за осн фон гланцова твърда корица, и в него се разгл. освен всичките им серийни гами, отново и върховите им и редки за Европа Лексус модели, като ЛС600х, и ИС-Ф. На цена и този каталог ще е- 30 лева.

Разбира се, както при при другите досега по-горе постнати каталози, при купуване на всичките 8 броя Лексус брошури, ще има специална отстъпка.
При желание за купуване на целия пакет с отстъпката, и за повече подробности за запазване и купуване на тези Лексус красоти, пишете на лични.





























« Последна редакция: Февруари 05, 2021, 16:23:30 от USfan »

Май 29, 2021, 11:44:09
Отговор #453

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Горните Лексус неща отдавна са пратени, така че да освежим темата с няколко много редки и интересни Прес-рилийзи на модели на Ламборгини и Ферари, издавани в 1-то десетилетие на Милениума, както и с една брошура на саунд системата на Ферари 612 Скалиети.
Тези италиански литератури си ги изнамерих тези дни отново, скрити дълбоко в необятния  :)) ми архив с каталози и брошури.

Прес-рилийзи и Китове за бутикови марки като тези двете италиански, са печатани в малко бройки, и са доста рядко срещани, особено повече от 10-15 години след издаването им. Брошурата за саунд системата на 612 Скалиети модела, също предполагаемо е издавана в малко бройки, и ще е доста трудна за намиране сега.

Ето първо снимки от страниците и вътрешността на Ламбо нещата.
Тези 2 броя луксозно направени Пресрилийзи/Прескитове на марката с бика, издания за Женевските автосалони в 2006 и 2007 година са луксозно направени, с черни матови твърди корици-папки.
Освен СД-та в тях, те вкл. и по 2 броя листи с цветни снимки на моделите и версии от 2006 и 2007 моделни години гамите на фирмата, а този от 2006 год. вкл. и представяне на Миура стайлинг Концепта от 2006 год.
В допълнение има и 2 отделни брошури с текст и техн. данни, като в Прескита за 2006 год текста е 11 стр, а в този за 2007 год. е цели 41 стр.

Моделите които се разглеждат в 2006 год. рилийза, са Роадстер и Купе версиите на Галардо и Мурсиелаго.
В 2007 год. рилийза се разглеждат и СуперЛегера версията на Галардо, както и ЛП640 версиите на Мурсиелаго Купе и Роадстер.

Цената на всеки от тези два ултраредки и луксозни Ламбо Прескитове, намиращи се в отлично състояние и отваряни само веднъж, ще е само по 25 лева, на годишен Прескит.












« Последна редакция: Май 29, 2021, 12:25:52 от USfan »

Май 29, 2021, 12:04:59
Отговор #454

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това пък са 5 те броя Пресрилийзи на Ферари, и луксозната брошура за аудио и навигационната система на модела 612 Скалиети.

Петте Пресрилийза са давани само на журналисти присъствали на съответните автосалони, не са разпространявани сред публика, и са официални печатни издания на Ферари Спа, издавани за Женевския и Франкфуртски автосалони в периода 2005-2007 години.
Те са с обем 3-4-6, и 12 страници, като в тях се разглеждат детайлно и представят новите тогава модели 430 Купе, Спидер, и Чалъндж, 575 СуперАмерика Роадстер, 612 Скалиети, 599 Фиорано /при 599 има и листа с техн. данни/, както и болида победител на Ф-1 шампионата от 2004 год- модела Ф2004.
Цената на този Сет от 5 броя официални и печатани от Ферари Пресрилийзи, ще е общо- 25 лева /тоест, по 5 лв. на брой рилийз/.












В добавка към тези 5 броя Рилийзи, не по-малко интересна е и тази луксозна брошура за аудио и навигационната система Босе на Ферари 612 Скалиети, издание на английски от 2007 год, за Женевския автосалон.

Тя включва дебела матово червена папка-корица, а вътре има 2 листа с цветни снимки на модела 612 и таблото му със системата Босе, както и приложени 11 стр. А4 текст.
Цената на Ферари 612-Босе брошурата, която също се намира в ново състояние, само еднократно разлиствано, ще е- 20 лева.





Май 31, 2021, 11:21:15
Отговор #455

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ферари и Ламборгини прес-рилийзите са запазени, а покрай тях си намерих в архива и пет други брошури на още по-бутикови и екзотични производители, които ще е много трудно да се намерят и преди и сега по света, поради екстремно малкото произвеждани бройки модели, които те разглеждат.

А именно, брошурите са на- 2003 Битер СД2 Концепт, 2006 Лотус Европа еС, 2006 Кйонигсег ССХ, 2007 Артега ГТ, и 2012 Маруся В2.
Всички те са във пълноразмерен формат А4 /само Лотус брошурата е малко по-тясна/, и са в много добро до отлично състояние.

По-старите 4 от тях са взимани от мен от разни годишни автосалони в Европа в периода 2003-2007 години.
А тази на Маруся пък съм я взимал по време на Хисторик Гранд При-то в Монако през началото на м. Май 2012 год, от единственото им задгранично извън Русия представителство, което за краткото съществуване на този руски екзотичен производител, бе току-що тогава открито, и поместено отстрани до сградата на Хотел де Пари в Княжеството.

Спомената брошура на Маруся е и най-малка на съдържание, само с 2 страници, но е луксозно отпечатана на твърд лист във формат А4.

Други 2 брошури, на Лотус Европа /с обем 4 стр/ и на Битер СД 2 /с обем 6 стр/, също са масивно и луксозно отпечатани, въпреки неголемия им обем страници.

Прес-Кита на кратко съществувалата немска фирма Артега е най-луксозния и обемен артикул тук, като корицата му е твърда папка в която са поместени 2 листа с цветни снимки, и отделни приложения с 2х10 стр. текст, както и отделно СД с представянето на модела ГТ.

Брошурата на модела Кйонигсег ССХ също е с неголям обем от 4 стр, но пък тя вероятно е и в най-малко бройки отпечатваната, предвид на цената на Кйонигсегите въобще, а и че ССХ модела е произведен само в 29 бройки.

Останалите брошури също са отпечатвани в малки тиражи, предвид че от модела Европа еС Лотус правят само 400 и нещо бройки, а моделите В2 на Маруся и ГТ на Артега, също са произведени само в по 500 броя, преди фирмите им да прекратят дейността по правене на коли.

Брошурата на Битер също е малко отпечатвана, понеже тази студия СД2, проектирана и направена на базата на Холден Монаро купе, макар и замислена като наследник на легендарния оригинален Битер СД от 70-те години, така и не влиза в производство в началните след-Милениумни години.

На цени тези брошури ще са-
1. 2012 Маруся В2- 15 лева.
2. 2006 Лотус Европа С- 20 лева.
3. 2006 Кйонигсег ССХ- 25 лева.
4. 2003 Битер СД2- 30 лева.
5. 2007 Артега ГТ Прескит с СД- 30 лева.

Разбира се, ако някой почитател на крайно редките коли реши да вземе тези 5 брошури наведнъж, тогава ще има отстъпка, и сумарната им цена от 120 лева, ще може да се намали на само 90 лева общо, за пакета от тези 5 броя редки красоти.
Пращане само по Еконт, или лично предаване.

За запазване и данни за пращане, пишете тук или на лични.



































Май 31, 2021, 18:14:23
Отговор #456

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мейнстрим екзотиккар брошурите на Ферари и Ламбо, както и пакета с брошурите на бутиковите Кйонигсег-Артега-Битер-Маруся производители, са изпратени.

А който се интересува от различни други дадени марки и конкретни модели, вкл. и всякакви японки, американски, английски, германски, италиански, и прочее производители да пише, понеже имам в библиотеката ми доста количество от най-разнообразни брошури, издания чак от 60-те години, та до сега, и повечето са в много добри до отлични състояния.
Например имам и много интересни по-стари брошури на Волга ГАЗ-24, както сигурно имам и издания от 70-те години и на други соц. марки, които така ми седят, скрити и непокътнати, и в отлични състояния.

А пък специално на немските премиум производители като Порше, Бенц, и БМВ, сега си намерих добре скрити в архива ми, една купчина каталози от 60-те години, вкл. и на БМВ мотоциклети, които повечето бройки са буквално чисто нови на състояние.
Тези на БМВ моделите, вкл. и на мотоциклетите, са и в някакъв доста голям мащаб отпечатани, нещо подобно между А3 и А4 на големина, така че определено са впечатляващи артикули.

Специално БМВ автокаталозите, обхващащи модели като 1600-2, 2002, 1800, 2000, 2000 ЦС/ЦА, и върховия им тогава 6-цил. седан 2500, вероятно са взимани в края на 60-те години от БМВ-представителства от баща ми, като е обмислял смяната си на Фолца Тип 3 1600 ТЛ фастбек, но пък не са му стигнали вероятно парите за нова баварка.
Затова и малко по-късно, в 1971 год. пак си купува Фолц Тип 3, но лифтовата версия с дебели брони и инжекция мотор.
Бенц 60-ските каталози, вкл. и на еС-класи седани в108, и купе-кабрио версии на в111, пък трябва да са взимани от дядо ми някъде в средата на 60-те год, когато си купува в111 300еСЕ купето.
Така че в този аспект, поне 60-ските ми каталози на южногермански производители, са от първи собственици, както се казва.  :))
За съжаление предполагам на някои по-сериозни колекционери на каталози или просто ценители на тези описани марки, точно тия 60-ски Бенц и БМВ каталози скоро няма да ги снимам и поствам за продаване, понеже си ги харесвам много, и сега отново си ги разглеждам.

Но пък имам все още налични страхотни Бенц брошури и каталози от 70-те, 80-те, и 90-те години останали, вкл. и общи на годишни техни гами.
На тях през следв. седмици или месеци може да ги им снимам кориците и някои страници /всъщност, доста от тия Бенц неща съм ги сканирал вече в темата с Брошурите от едно време, та да ги имаме в архива на форума/ и да ги групирам и тях за продажба.
Въобще, гледайте тук темата, ще има доста интересни автолитературни неща и за в бъдеще.
« Последна редакция: Май 31, 2021, 18:41:02 от USfan »

Септември 02, 2021, 17:53:38
Отговор #457

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже в една друга тема постнах линк с кратък тест на екс-Джейсън Бътъновата Порше 964 турбо, в еволюционната и версия с 3.6 литра мотора, се присетих да си разровя Порше рекламните неща, свързани с тази версия.
Разни рекламни материали за нея получих при едно представяне и тестдрайв на 3.6 турбото, от Виенското представителство на фирмата, през пролетта на 1993 година.

Плаката на 964 турбо и цялата им Порше гама за 1993 год, както и каталога на 964 версиите ще си запазя за сега, но за продаване ще е тази луксозна и тежка Порше възпоменателна монета, направена от, или покрита с бронзова сплав.

Тя е с диаметър няколко сантиметра, и от едната и страна има щампован заден профил на разбузената турбо 3.6 версия на 964, със съответния надпис.
Поставена е в кръгла прозрачна плоска кутийка, и е в абс. безупречно състояние, без драсканици или ощърбвания, с изкл. на очакваемо, силното потъмняване на бронза от почти трите десетилетия изминало време от производството и.

На цена монетата ще е- 20 лева, а за който купи някои от доста назад в темата тук постнатите пакети с Порше брошури и каталози на моделите им от 90-те години, ще е тематичен подарък към някои от тези избрани за пращане пакети.






Септември 13, 2021, 13:25:28
Отговор #458

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ровейки се във всеобятната ми библиотека )) , тази дебела книга с биографиято на М. Шумахер, останала ми подарък за мой рожден ден, се появи сред другите ми автолитератури.
Тя е луксозно издание от 2016 година, във формат приблизително А4, с твърди корици и обем цели 262 страници, от които 16 са с цветни снимки от различни етапи на състезателната кариера и живота на Михаел.
Писана е от известната немска спортна журналистка Карин Щурм, и разглежда детайлно живота на 7-кратния Ф1-шампион, до и вкл. трагичния му инцидент със ски падането през Декември 2013 година.

На цена ще е само 15 лева, което е и листовата и цена, видима отзад, от българското издателство Сиела.
Сега предполагам, вече я няма налична по повечето книжарници.
На състояние е като нова, само по веднъж разлиствана.
Понеже е само един артикул, не ми се занимава да я пращам поотделно, и предаването и може да е само лично в района на центъра на София, до НДК или басейн НСА-Мадара.

Разбира се, ако някой си купи пакет каталози и брошури, от качените по назад в темата ми останали такива пакети за продаване на немски марки автомобили, като Мерцедес, Порше, и прочее, тази книга ще е подарък, към купения пакет с такива автокаталози.
Ето някои сканове на съдържанието и, и снимки на кориците на книгата.









« Последна редакция: Септември 13, 2021, 13:31:00 от USfan »

Септември 14, 2021, 22:28:50
Отговор #459

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
Ако книгата е налична я взимам.
Как ще е удобно да ми я пратиш?
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.