Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 213388 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 27, 2022, 12:42:20
Отговор #510

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
2.   Класик и СпортсКар- Ферари Селебрейшън, колите, пилотите, легендата. Масивно юбилейно издание от юли 2017 год, с обем цели 284 стр, по случай 70 год. на фирмата. В него има доста статии, обхващащи карания и представяния на абс. легенди модели на фирмата като 250 ГТО, късата база 250 ГТ, СДайтона 365 ГТБ/4, еволюцията на 80-ската Тестароса, и много други модели, вкл. и Байърс гайд за 8 цил. 4-местни Дино 208-308 ГТ/4 модели. Има и различини есета и истории за някои култови пилоти на фирмата, както и статии и интервюта с отн. известните повече сред коношентите джентълмени-частници пилоти, като Дейвид Пайпър и Майк Паркс, освен разни други.

Бих запазил позиция 2, но мога да изчакам, ако има колега, който иска да вземе всичко накуп, да не му развалям кефа...

Юли 27, 2022, 15:21:16
Отговор #511

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Роска, добре, ако е за купуване на единични бройки, това от 2017 год. го запазвам засега за теб.
Значи чакаме някой да пише тук или на лични, запазване на целия пакет примерно до днес вечерта.
Ако дотогава няма пакетно вземане, този горния брой, ще ти го пратя утре сутринта.  :)

Параметрите на пратката за теб ще са- 30 лв наложен платеж, с право на оглед, и предполагам до оня офис дето ми даде като адрес, последно за книгата за Ферари, дето ти пратих.
Ако има изменения в адреса ти на най-близък до теб куриерски офис, или пък в тел, пиши ми на лични.
« Последна редакция: Юли 27, 2022, 15:32:36 от USfan »

Юли 28, 2022, 20:52:34
Отговор #512

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
За интересуващите се, вкл. и по Фейса писалите, всичките Ферари тематични неща от горния пост, са изпратени вече.

Декември 02, 2022, 11:34:04
Отговор #513

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Време да обновим коледно темата, при това с нещо доста рядко.
А именно, тази доста луксозна и масивна чисто нова, но 1/4 вековна на печатане книга, касаеща развитието на автомобилите в първите му десетилетия /от втората половина на 19 век до 1918 год/, ще е за продаване.
Книгата е писана на руски език, и е издадена от известното списание ЗаРулем в 1998 година, а е отпечатана в авторитетното италианска печатници Дж. Канале и Ко.
С гланцирани твърди корици е, във формат по-голям от А4, и 148 дебели матови страници съдържание.

Освен разглеждането на моделите тогава на известните начални марки като Бенц, Даимлер, Форд, Рено, ДеДионБутон, и други, се акцентира и на ранното автомобилно развитие на колите в Източна Европа и тогавашна императорска Русия, представени чрез марките- Неселсдорфер, Лаурин и Клемент, Вартбург, Руссо-Балт, Яковлев/Фрезе, Пузирев, и Леснер.

Състоянието и е като ново, като чак сега я отворих да я разгледам, макар да я имам от над 2 десетилетия.
Покрай печатането и на руски език, и историята на източно европейското автомобилостроене в нея, ще е идеална за подарък за някой собственик на соц. кола, или примерно да бъде поставена като аксесоар на лавицата под задното стъкло на някоя Лада, Волга, Москвич, Вартбург, или Шкода.  :)

Цената и ще е 50 лв, може пращане по Еконт или Спиди. За запазване за ред за оглед или пращане, писалите първи тук или на л.с, ще са с предимство.

За който я купи, като коледен подарък към нея, ще има добавен тематично и брой на списание За Рулем, също датиращ от 90-те години /откогато списанието става по-дебело и луксозно, и с цветни страници/.

Ето сканове на някои страници от книгата.





















Декември 03, 2022, 11:17:15
Отговор #514

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Книгата и подаръка заРулем брой са запазени, и вече пътуват.

А за някои наши рускоговорящи приятели  :) , които ми звъннаха и проявиха интерес и към разни други такива стари руски автосписания, ето какво си намерих в архива.
Тези 15 броя, които сега си изрових, са били като имена и издателства създадени след промените вече като конкуренция на единственото по соц. време сериозно издавано списание- ЗаРулем.
Такава селекция разбира се, каквато намерих в архива ми, сега ще е много трудно да се намери където и да е извън Русия, още повече, че тези списания са стари, на възраст средно по 16 до 26 години.

Всички тия издания са взимани по време на разни посещения в Русия в богатите за нея ранни капиталистически години, от средата на 90-те, та до първите години на новия Милениум. Разглеждани са само по веднъж само от мен.

Почти всичките от тях- 13 броя, са много луксозно отпечатани във формат А4 или леко по-голям, с твърди гланцирани корици и дебели страници, с обем средно от 98 през 150 до 210 стр, на списания.
Само 2 броя от тях тези което са с формат много по-голям от А4, с марките Авторевю и Клаксон, са с меки корици, и са с обем от съответно 84 и 88 стр.

На състояния почти всичките списания са в много добро до отлично състояние, много добре съхранени.
Като единств. изключение тук е голямоформатното Клаксон, което като се вижда на снимките, има осезаеми дефекти и сгъвания по меката му корица, но и то вътре е в много добро състояние, като и вътр. страници на останалите други списания.

На цена всеки един руски брой, поради възрастта и редкостта им извън федерацията, ще е по- 15 лева на брой.
Разбира се, ако се вземат всичките списания заедно, тогава ще има голяма Коледна отстъпка  )), и тези чудесни и ултраредки списания, ще са общо пакета- само 150 лева, за 15-те им броя.

За запазвания за пращане или гледане на място, пишете тук или на лични.
Ето им снимки на кориците.




















Декември 03, 2022, 16:08:21
Отговор #515

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Видимо, търсенето на постсъветска автопериодика е по-голямо, отколкото търсеното на руски класически романи от 19 век  :)) , така че освен книгата с подаръка- издания на ЗаРулем, и списанията вече са изпратени.



А за колегата който преди време ме пита дали още имам един пакет от няколко броя едни доста голямоформатни руски АвтоМир списания, които са вътре с комикси във всеки брой, показващи там, товарищ Сталин и други съветски партийци  :)) , като там си беседват с видните автоконструктори на Победи и ЗиСове, и се возят на разни коли, информирам, че го намерих къде ми е прибран тоя пакет с АвтоМировете.

Но понеже ми е на друго място от традиционния архив, тези руски 90-ски автосписания с притурки комикси, ще ги комплектовам за продаване и снимам кориците им, сигурно след някоя друга седмица, или след празниците.

Октомври 20, 2023, 23:01:04
Отговор #516

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
Здравей, да не би да ти се намира брошура за BMW E36 или някаква книжка за него.

Октомври 23, 2023, 13:34:09
Отговор #517

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Здравей, да не би да ти се намира брошура за BMW E36 или някаква книжка за него.

Привети, за Е36 тройките, ще видя какво може да имам евентуално останало като литература. Ако намеря нещо сред нещата ми, ще пиша.

По запитвания пък на колеги фенове на италиански коли, специално дали имам останали каталози и други неща за Алфа Ромео, се разрових максимално дълбоко в архива ми, и открих още скрити 7 броя такива Алфа фирмени и и дилърови литератури.
А именно, 2 брошури за лифтовите от пост-1991 моделна година модели 33 и 75 Туин Спарк, 2 брошури за модела 159, както и 2 броя оригинални дилърови /не са давани на широката публика/ брошурки за цветове и тапицерии на моделите 75 и Спидер от 4 Ген /и двете са от 1991 година/, и една 1 пак дилърова брошурка, която е за всички видове тапицерии и интериорни цветове и материи, за цялата гама на Алфа, от 1986 година.

Всички тези 7 броя неща няма да им трябват, така че ще са за продаване.
Като описания за кондиция, размери, страници, и други подробности за тези литератури, и съответни цени, ето ги тук подредени по възходящост на моделните Алфа гами.
4-те броя общи Алфа брошури на моделите 33, 75, и 159 /159 са 2 броя/, са в пълноразмерен или близък до него А4 формат, а 3-те дилърови брошурки за тапицериите и екстрите са по-малки на размери /като се вижда от общите снимки/, като тези за моделите 75 и Спидер са във формат А6, а тази с тапицериите на Алфа цялата гама за 1986 год, е във формат по-голям от А5.

На състояние всички тези брошури са в много добра до отлична кондиция, като единственото изключение е брошурата на Алфа 33, на която по корицата има следи от излагане на слънце, и както и тя, и следващите 2 листа са в горната им част вълнообразно деформирани.
Общите голямоформатни брошури на Алфа 33 и 75 са на италиански език, а двете на 159 са на български език, от 2006 год, издание на тогавашния вносител Милано Моторс.
Трите пък брошури по-малоформатните, които са за тапицериите и цветовете на 75 и Спидер от 1991 год, и за тапицериите на всички гами от 1986 год, са комбинирано на 4 езика отпечатани, както се вижда от скановете на страниците им.

Брошурата на Алфа 33 е обаче най-дебелата и най-луксозно направена от всичките, с отн. твърди корици и гланцирани цели 32 броя страници, и обхваща всички версии на 33- от 1.3 литра до 1.7-16ве Куадрифолио Верде, затова цената и ще е- 40 лева. В нея вътре има оформени 2 плакатчета, едното на предница на 75, а дрегото с техн. данни.
Брошурата на 75 Туин Спарк Серие Лимитата /версия с Рекаро седалки и с 3-компонентни болтирани джанти/ също е интересна, със снимки и на салона и техн. данни, с 8 стр. обем, от които 3 оформени като плакат отстрани на 75, и цената и ще е- 30 лева.
Трите по-малоформатни брошури за цветове и тапицерии са също много интересни и редки, като всяка от тях е с обем от 4 стр, и на цена ще са по- 20 лева на брой за тях. Тези за 75 и Спидер 4 Ген моделите имат приложени вътре истински твърди люспи с мострите им външна боя.
Двете последните и най-нови брошури, от 2006 год, за гамата 159, също са много интересни. Основната брошура за модела 159 е много луксозно направена, с обем от 28 стр, и се отваря хоризонтално. Обхваща всичките версии и двигатели на 159, от 1.9 ТД до 3.2 Ве-6, и на цена ще е– 30 лева.
Малко по-тънката 159 брошура, показваща обстойния сравнителен тест от 2006 год. на немското АМС-списание, на 159 срещу 10 конкурентни модела, е с обем от 12 стр, и на цена ще е– 20 лева.
На тези 2-те 159 брошури сега не съм им сканирал вътрешните страници, понеже обстойни техни сканове съм качвал доста по-назад в темата с Нютаймер брошурите, и там може да бъдат намерени. А който не може отн. лесно да намери тези сканирани преди брошури там, да ми пише,  и ще пратя линк към точната страница в тази тема.

Разбира се, ако някой купи общо всичките тези 7 броя брошури, ще има голямо намаление в цената на общия пакет, като така тези чудесни оригинални Алфа литератури ще са не- 180 лева, а само- 120 лева, ако се купят заедно.
За брошурите поотделно или за целия пакет, може доставка по Еконт или Спиди.

В допълнение,  за който реагира бързо и потвърди тук или на лични съобщения купуването на пакета, заедно с даване на адрес за доставка, ще има още един бонус.  А именно, тази страхотна чисто нова раирана вратовръзка /в комплект с целофан опаковката/, която е дилъров аксесоар от Алфа Ромео, като тя специално е предназначена за дебютирането преди 20 години на модела ГТ, както се вижда от пръснатите ГТ надписчета на плата и. Вратовръзката е изкл. качествено произведена,  като плата е тъкан, както са тъкани върху нея, и Алфа Ромео емблемите, и ГТ надписчетата. За всеки фен на спортните купета с 2 врати на Алфа, или пък собственик на подобно Алфа ГТ Купе, такава вратовръзка е абс. важния, и отникъде ненамираем аксесоар. Ако някой разбира се, иска отделно да купи вратовръзката, цената само на нея ще е- 30 лева.

Уточнявам, че с предимство при запазване и купуване на тия чудесни Алфа неща, разбира се, ще са тези, което искат общо да купят пакета, пред тези искащи единични бройки брошури.

Ето тук общи снимки на кориците на 7-те брошури, Купе ГТ вратовръзката, и сканирани всичките страници на дебелата Алфа 33 брошура.






















Октомври 23, 2023, 13:45:16
Отговор #518

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ето и снимки на общата брошура за 75 Туин Спарк, тези на цветовете и интериорите на 75 и Спидер, и тапицериите на общата 1986-Алфа гама, както и на кориците на 2-те брошури на 159 модела.

















Октомври 23, 2023, 19:59:29
Отговор #519

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Засега са запазени за пращане 4-те голямоформатни луксозни брошури, 2-те за 159 моделите, които са на бълг. език, и тези 2-те на италиански, които на 75 ТуинСпарк, и на гамата на 33.

Остават трите по-малки брошурки, 2-те от 1991 год, специализирани за цветовете и салоните на 75 и Спидер, и за салоните на общата гама на Алфа, от 1986 год.