Автор Тема: На битак в Пловдив  (Прочетена 50904 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2012, 08:57:26
Прочетена 50904 пъти

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Опитвам се да сьздам тема за нещо което може би вече не съществува.Пловдивския битак го помня от детството си а аз сьм на 47г и макар няколко пъти да е бил преместван никога дори и през комунизма не е бил така преследван от полицията и данъчните.Хората бягат и се крият като партизани. :D.Настанаха тежки дни за пловдивските вехтошари.Чудя се с какво толкова им пречим?

Февруари 06, 2012, 12:53:50
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Жалко, Румене.
Хубав битак ставаше. Бил съм два пъти, но определено се намираха интересни дреболии.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 06, 2012, 13:17:14
Отговор #2

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Казват, че било заради птичките.Има там един мангал продава кардарини и 100 пъти го хващат и 100 пъти го пускат.Ми да вземат да го вкарат в затвора за 6 месеца и ще му мине мерака.Но нещата едва ли са толкова прости най вероятно истинската причина е по сериозна.Лошото е ,че Пловдив за сега е без най хубавия си вехтошарски магазин. :D.Е всяко чудо трае три дни като в приказката.Последния пьт когато ходих си купих предшественика на контролната лампа за подгряване на свещите при дизеловия мотор на мерцедес.Знаете го прилича на солница с много дупки и нажежаема жичка вътре поставя се май до 80г.Чисто новичко и на него си пише БЕРУ ,продавача дори не знаеше какво е.Цена -1лв.Такова нещо и в центъра на Берлин да отида сигурно няма да го намеря.Ето за това говоря.

Февруари 06, 2012, 13:36:46
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Можеш ли да го снимаш и да го пуснеш в раздела с вехториите? :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 06, 2012, 17:40:42
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да Митко в края на седмицата като остана по свободен ще го снимам и даже на някой ако му е нужна такава джаджа ще го направим горд неин собственик! :D

Февруари 12, 2012, 21:53:31
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Освен птичарите, гонят и нелегалния тютюн, и крадените вещи - най-вече касетофоните. Въпреки че не знам как точно ограничават търговията с крадени вещи като , ако иска някой да продаде краден касетофон просто го пуска на обява в интернет  :-\

Февруари 12, 2012, 22:03:19
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Дааа, прекрасният, стар битак вече отива към заличаване. Ако знаете, колко интересни и ценни ценности съм си купувал от там !  Даже и наистина иначе скъпи части, които се продаваха на килограм или 5 за 2 лева+1 бакшиш.  Колко инструменти, ама стари, хубави, от Соц. времена.  Индикаторни часовници, стойки, микромери, шублери, ножици, гедорета, комплекти. Имаше и много ценни немски инструменти. Скъпи автомобилни комплекти инструменти, за реглаж на механични инжекциони, литература полезна за тях....пазарлък и на далавера отново. Книги на автомобили на всякакви езици, всякакви издания. Безценно.  Всякакви работи имаше. Даже и оригинални, нови части за MZ / ETZ съм си купувал преди години от там. Много ме е яд.   То и боклуци много имаше, предимно.  :))  Но се намираха безценни предмети.    Жалко че го разсипаха.  Всички имаха/имахме полза от този битак. 

Февруари 12, 2012, 22:52:24
Отговор #7

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Разказват ми, че в Асеновград всеки четвъртък имало голям пазар за вехтории.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 13, 2012, 07:40:54
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Така е те продавачите от Пловдивския битак  се разпръснаха като глухарчета.Виждал съм ги чак в Димитровград  да ходят да продават,но това са българи прекупвачи.Истинските  ценни търговци които са ни нужни това са ромите.Единствено от тях човек може да си купи добра стока на добра цена.

Февруари 13, 2012, 14:16:49
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всичко от кофите... и от тавани и мазета :) Наистина се срещат страхотни находки и добре, че са братята роми да обикалят и да събират... лошото е само, че има и крадени неща C:-)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.