Автор Тема: На битак в Пловдив  (Прочетена 50849 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 09, 2016, 15:44:33
Отговор #80

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Портретите са на Тодор Живков и Цола Драгойчева.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 09, 2016, 16:56:35
Отговор #81

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Портретите са на Тодор Живков и Цола Драгойчева.
[/quote

Не, не са техни!

Май 10, 2016, 13:13:38
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може и да не са на български дейци, а интересно под тези двата май се показват краищата и на още платна... :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 10, 2016, 16:17:51
Отговор #83

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Може и да не са на български дейци, а интересно под тези двата май се показват краищата и на още платна... :)

Мъжът е си е наш бивш соц. лидер, но ми убягва името му. Може Гриша Филипов да е, не съм сигурен.  За жената не знам.

Май 11, 2016, 20:20:23
Отговор #84

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Да, мъжа е така и ненаучилия български Гриша, а жената по изцъклеността на погледа си личи, че е заклета комунистка.
Малко като Елена Чаушеску да речем мяза, ама ясно че не е тя.
Някоя екс-партизанка сигурно ще е, запасала на пояса си поне 5 скалпа на жандармеристи.  :))
« Последна редакция: Май 11, 2016, 20:23:31 от USfan »

Май 11, 2016, 22:15:16
Отговор #85

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Със сигурност,на портрета не е Гриша Филипов.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 04, 2016, 10:01:52
Отговор #86

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Елена и Н.Чаушеску може би.

Юли 04, 2016, 20:46:48
Отговор #87

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не, неее, колега, Елена Чаушеску беше истинска грозотия, мога спокойно да кажа, покъртително брутална, истински израз на единението на дух с материя в нейното си специфично отвратително олицетворение. Ти си живял в онези времена, би трябвало да имаш спомен от образите им.
Знаете ли, доста търсих, на моменти се приближавах, но не открих прилика с никой от историческите образи от политиката. Възможно е да са образи от науката, изровени от някое запуснато школо, знае ли човек ...

Тук искам да споделя с вас мислите си , споходили ме в тези ми "търсения", понеже интересът към този кадър се оказа висок, а и явно отразил се в много очи и с много гледни точки. Пък и както се казва, близостта, духовната близост с голяма част от форумните потребители е голяма.
Та ... големият извод за мен бе удовлетворителен, дори мога да кажа положителен. Какво имам предвид ? - историята помни и има способността на издига на повърхността съществените, качествените и до голяма степен градивните частици. Тези частици, които имат принос към самата нея - историята. Фактът, че в рамките на двайсетина години от паметта на голяма част от обществото са се изтрили , разбъркали или просто размили ликовете на безстойностните и кухи образи от нашето "минало незабравимо" за мен е доказателство, че същата тази история е свършила своята естествена мисия. А именно - да обгърне в забвение и безпаметност изкуствено издиганите в очите на масите "лидери". Една от характеристиките на фолклорната митология е положителната нагласа на разпространяваните по устен път притчи и легенди за легендарни образи. В безписмени времена това е механизъм за продължителна културна и народностна  идентичност, свързана с положителни и героични образи и събития. Историята обрича на БЕЗПАМЕТНОСТ и забвение нищожните и фалшиви образи, безполезни за обществения ритъм и растеж.
Именно това лутане, тази обърканост и откровено забвение на политобразите от миналото ми даде истинско удовлетварение - историята е отмила излишното и ненужното !

Юли 06, 2016, 12:01:44
Отговор #88

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
Мдаааа.... Живял съм в тези времена и доста култове към различни личности съм прочел, наследил и преживял... Времената си бяха сериозни  и нямаше мърдане "отвъд правата линия"! Каквито и носталгични спомени да имат още по-възрастните хора по манифестациите и задължителните празници - беше една голяма заблуда,насаждана от всички държавни и идеологически органи, контролирана от същите съветски органи! Не може да се обясни носенето на плакати от чавдарчета на спорни личности като Г.Димитров, Хрушчов и пр.диктатори.. Приличахме на Северна Корея в момента! Сещам се за един виц /естествено тогава инкриминиран/. В съветска детска градина децата играят навън и минава едно зайче през тревата. Кажете сега деца - кой мина през градината - всеки ден говорим за него и песни и стихотворения пеем??? Една детенце става и много учудено пита -  Ну , развье ето бъiл Владимир Илич??!!!!. За неизучавалите задължителния руски в училище - превеждам:" Нима това действително е Вл.Илич" !! - тоест -другаря Ленин!!  Темата е много обширна с различни гледни точки, но какво знаят младежите родени преди 25 г . за демокрацията дето я имаме в момента? Къде са незнайните герои министри и депутати, които преминаха и обраха каквото можаха? Кой помни пародийните образи на редица деятели , които заемаха по партийна линия постове за които никога не е трябвало и да си помислят?? Преживяхме феномени, избрани от народното творчество като Ж.Ганчев, който с една китарка щеше да стане Президент... Преживяхме появяването на месии, които идваха да ни "оправят". И в момента се спотайват хора коита са преминали през поне четири политически партии и се появяват пред екрана като журита на всякакви формации. Кой е сега Кошлуков?. Ами министъра на енергетиката Севлиевски, който "танцува само едно лято"? Оправи ни Сидеров / и продължава / . Дойде един Цар. После друг Вожд. Ще се появи ли някой /след Бареков/ който също ще ни оправи? Просто ми хареса разсъждението на hidrometalique и не можах да не споделя тези свои  НЕПОЛИТИЧЕСКИ мисли. Членувам в Класиккар и ловни и риболовни форуми и сдружения.

Октомври 25, 2016, 22:55:46
Отговор #89

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Сега има ли такъв пазар в Пловдив, освен на Руския Пазар в неделя?
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.