Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 322073 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2021, 15:36:53
Отговор #1010

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Хм, твоя Фаворит щом си го купил в 1986 год, значи е произв. около година след моя.
И щом е пак син, значи е абс. същия спек и цвят като моя Фаворит, а и като Митковия.
Ами, ако се договорим напролет, или пък дори и сега, когато кажете, вади го и твоя от тавана, и Митко неговия, и аз моя от гаража, и може да им направим една обща фотосесия на 3-те.
Абс. съм убеден,, че поне на Балканския полуостров три броя толкова еднакви на цвят и спек Фаворити, скоро няма да се съберат другаде, че и изобщо.   O:-)

И тук пак аз да се включа с подарък в темата.
Тия дни един приятел, и той виден Порше фен и 911 екс-собственик, ми подари малко рано за Коледа, е тази чисто нова на кондиция книга, издание с над 340 стр. на Хайнес, и касаеща от най-ранните от 1965 год, до късните от 1986 год. Г-модел въздухарки.
Този мой приятел обаче малко бе забравил )) факта, че единственото 911 дето съм имал, всъщност като съсобственик, и то само за 6-7 месеца време, бе едно 1986 Канада-Спек 930, и го продадох още в 2004 год, а след това 930 така и не успях да си купя друг Г-модел,

Така или иначе, ето я този нова на кондиция книжка, издание на английски език.
Не ми се ще да я продавам, съответно или трябва да я подаря на някой друг приятел с въздухарка 911, или да почна пак да се оглеждам за такова въздушно, ако ще и с дефекти, че да пришием балтон към копчето. ))








Ноември 24, 2021, 16:53:15
Отговор #1011

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хм, твоя Фаворит щом си го купил в 1986 год, значи е произв. около година след моя.
И щом е пак син, значи е абс. същия спек и цвят като моя Фаворит, а и като Митковия.
Ами, ако се договорим напролет, или пък дори и сега, когато кажете, вади го и твоя от тавана, и Митко неговия, и аз моя от гаража, и може да им направим една обща фотосесия на 3-те.
Абс. съм убеден,, че поне на Балканския полуостров три броя толкова еднакви на цвят и спек Фаворити, скоро няма да се съберат другаде, че и изобщо.   O:-)
Да, на мен още откакто го купих ми се върти идеята да ги съберем няколко собственици фаворитите си за обща снимка. За съжаление обаче нещо след последното помпане ми се прецака вентила на предната тубуларна гума, та сега ще търся сервиз/човек в Сф, който да го оправи ако е възможано... също си намерих и оригинална задна капла, но без оста в нея, та този човек ще трябва да ми прехвърли също и оста от старата на новата капла.
Колкото до годината на производство, след ровене в нета мисля, че открих къде я пише върху рамката... след като обърнах колелото, открих че моето явно е "янгтаймер", понеже първите 2 цифри са "90", което би трябвало да означава 1990 г.


Мишо, ще бъде интересно да качиш някоя снимка на твоя сребристия Фаворит, след като е толкова запазен.
Между другото по вело Фейс-групите се запознах с един младеж на възраст почти като моя син, който е събрал вече 2 Фаворита - единият наскоро купен от обява зелен туристически, а другият е син бегач обаче прахово пребоядисан... момчето живее някъде в Овча купел, така че и него може го да включим в една евентуална обща фотосесия :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 17:13:57 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 08, 2021, 20:37:01
Отговор #1012

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Брей, значи в рамките на София може да се съберем с поне 5 бройки налични Фаворити от един и същи или сходен модел, това ще е жестоко.
Направо ще поставим нещо като сегашен балкански рекорд по бройки Фаворити на едно място.  :))

Аз преди 10 години си смених присадените в 90-те години тънки бегачови капли и лепящи се към каплите тръбни гуми, със сегашен стандарт пак тесни, да го кажем полубегачови капли, с вътрешни и външни гуми, в магазина на Драг срещу Центъра по Хигиена.
Както май писах по-горе, смених и главините тогава.
Създателя на фирмата Драгомир е съсед и приятел на нашия Стенли, та ми направи тогава отстъпка за частите и монтажа, в този му все още най-главен магазин.

А моите вътрешни гуми спадат отн. бързо, особено като го вадя сега за каране на студено и на минусови температури, и в поредния сняг.
Но когато сте готови за сесия по чешки )) , помпам ги отново, и идвам.




« Последна редакция: Декември 08, 2021, 20:48:42 от USfan »

Декември 11, 2021, 10:53:59
Отговор #1013

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Да, на мен още откакто го купих ми се върти идеята да ги съберем няколко собственици фаворитите си за обща снимка. За съжаление обаче нещо след последното помпане ми се прецака вентила на предната тубуларна гума, та сега ще търся сервиз/човек в Сф, който да го оправи ако е възможано... също си намерих и оригинална задна капла, но без оста в нея, та този човек ще трябва да ми прехвърли също и оста от старата на новата капла.
Колкото до годината на производство, след ровене в нета мисля, че открих къде я пише върху рамката... след като обърнах колелото, открих че моето явно е "янгтаймер", понеже първите 2 цифри са "90", което би трябвало да означава 1990 г.


Мишо, ще бъде интересно да качиш някоя снимка на твоя сребристия Фаворит, след като е толкова запазен.
Между другото по вело Фейс-групите се запознах с един младеж на възраст почти като моя син, който е събрал вече 2 Фаворита - единият наскоро купен от обява зелен туристически, а другият е син бегач обаче прахово пребоядисан... момчето живее някъде в Овча купел, така че и него може го да включим в една евентуална обща фотосесия :)

Съгласен съм.Ще гледам скоро да го снимам.Относно поддръжката на времето ходех на колодрума в Борисовата градина само от там можеше да се вземе бандаж за кормилото :)

Януари 08, 2022, 12:41:01
Отговор #1014

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
подарих си за новата година едно субару аутбек 3.0 с всички екстри - два люка, подгреви, кожа и т.н., швейцарски внос отпреди няколко години :) втората серийна кола в света с 6-цил боксер след порше, и първото комби с такъв мотор :)   така вече съм имал редови, ве-образен и боксерен шестак :) към момента мога да кажа, че редовата конфигурация най-много ми допада, особено на звук

скубито мисля да го ползвам за основна кола, докато си достроя къщата и ми направят хубав път, което не се знае колко ще отнеме хахахах :) ама каквото такова :) важното е да сме здрави!


Януари 09, 2022, 10:53:54
Отговор #1015

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Сдобих се с един страхотен часовник на Фиат произведен 1930-1940 в този период с механизъм на Швейцарската марка baume & mercier 17 рубина.




Януари 09, 2022, 11:12:35
Отговор #1016

Активен USfan

  • Публикации: 10849
... втората серийна кола в света с 6-цил боксер след порше, и първото комби с такъв мотор.   така вече съм имал редови, ве-образен и боксерен шестак

Честито, страхотна придобивка. ))
Да, тия Аутбеци с 6 цил. мотори винаги и на мен много са ми харесвали, и задължително и определено трябва да са и със стъклените люкове, за да е цялостно удоволствието.

Само 2 леки корекции- всъщност вероятно е третата или четвъртата серийна кола с боксерен шестак. Първата е Шеви Корвер, дебютирал в края на 1959 год, няколко години още преди Порше 901-911.
Вътрешнофирмено Аутбека Н6 също има предшественици при леките коли, преди него с такива воднярка шестаци боксери мотори дебютира още в 1988 год ХТ Купе, и в 1991 год. идва и Субару СВХ купето.
Жалко, че в БГ почти не останаха хубави СВХ-хи, повечето са с поизпочупени стоящи.

А и пак по отн. на пионерската позиция на Корвера, Аутбека е и чак второто комби с боксерен шестак мотор, отново след пак Шеви Корвер, който е имал и версия Комби.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Corvair

https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Lakewood
« Последна редакция: Януари 09, 2022, 11:26:05 от USfan »

Януари 11, 2022, 16:24:14
Отговор #1017

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Честито, страхотна придобивка. ))
Да, тия Аутбеци с 6 цил. мотори винаги и на мен много са ми харесвали, и задължително и определено трябва да са и със стъклените люкове, за да е цялостно удоволствието.

Само 2 леки корекции- всъщност вероятно е третата или четвъртата серийна кола с боксерен шестак. Първата е Шеви Корвер, дебютирал в края на 1959 год, няколко години още преди Порше 901-911.
Вътрешнофирмено Аутбека Н6 също има предшественици при леките коли, преди него с такива воднярка шестаци боксери мотори дебютира още в 1988 год ХТ Купе, и в 1991 год. идва и Субару СВХ купето.
Жалко, че в БГ почти не останаха хубави СВХ-хи, повечето са с поизпочупени стоящи.

А и пак по отн. на пионерската позиция на Корвера, Аутбека е и чак второто комби с боксерен шестак мотор, отново след пак Шеви Корвер, който е имал и версия Комби.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Corvair

https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Lakewood

Не може да те пипне човек по отношение на енциклопедични познания хахахха! интересна и полезна информация определено!


За да не е спам, днес купихме на зет ми едно доста рядко Сузуки Джимни - черно кабрио с хардтоп, с климатик и ръчна кутия - перфектната комбинация за модела, в топ състояние... за мен бъдеща класика със сигурност


Януари 17, 2022, 20:53:22
Отговор #1018

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Аз всеки ден се сдобивам с всякакви вехтории .

Но ще споделя тук некщо не толкова екстравагантно,просто спомен, който вероятно мнозина имат .

Съвсем случайно си купих плочата на Lokomotiv GT - BUMMMM .  Албумът е от 1973-а !!

Голям кеф !



Ето и едно парче за припомняне  :)


Януари 18, 2022, 17:38:19
Отговор #1019

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Аз всеки ден се сдобивам с всякакви вехтории .

Но ще споделя тук некщо не толкова екстравагантно,просто спомен, който вероятно мнозина имат .

Съвсем случайно си купих плочата на Lokomotiv GT - BUMMMM .  Албумът е от 1973-а !!

Голям кеф !

Мдааа ... бяха в Бургас '75-та или '76-та ... здраво забиваха на концерта  :)
« Последна редакция: Януари 18, 2022, 17:43:41 от dido1903 »
retrobs.com