Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 318595 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2012, 20:46:00
Отговор #120

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Жоро! невероятно запазен външен вид има радиото.Чак не е за вярване като се има предвид на колко години е .Със здраве да му се радваш много години!
Брей, специалани пожелания за ползване, с леко благородна завист и от мен!  :D
Наистина е страхотна находка.  :D

Декември 30, 2012, 18:21:28
Отговор #121

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За феновете на съветските моделчета, ако не го знаете този магазин, вижте какво открих днес по София.  :D
Този малък магазин за играчки, е поместен точно в началото на пешеходната зона на Витошка /между Патриарха и 1-та пряка е точно на средата/.  :)
Цените не ги знам какви са, бързах, та само наснимах колите на витрината.
Вътре може да има и по-голям избор.  :)
Тия същите ги бяха пуснали в Метро по 9,90 с ДДС но докато се наканя да ида бяха останали само няколко разновидности на новия УАЗ Патриот и една розова /май сватбарска/ Волга 3102 ... сигурно при доставката е имало голям бой още в ранни зори :)
А това магазинче ще го преслушам обезателно, сигурно има и др. интересни. примерно под руските колички виждам наднича един по-голям Корвет тарга...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2012, 19:34:33
Отговор #122

Неактивен ivan_valchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Повечето ги има и в Хиполенд,има и много подробни модели за сглобяване между които Мерцедес SSK и Трабант 601.

Декември 30, 2012, 20:03:14
Отговор #123

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно, наскоро бях в Хиполенд за подаръци и не видях подобни неща освен дежурните китайски версии Бураго, Маисто и Мажорет... то зависи и от цените де, по магазините за сувенири оригиналните руски колички на Тантал вървят от 20 лв нагоре.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 31, 2012, 09:34:20
Отговор #124

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
В русенският Карфур е пълно с колички на марката Ауто тайм,цената е 8 и нещо,има доста моделчета.Предполагам и по другите карфури ще има такива колички.

Декември 31, 2012, 12:32:26
Отговор #125

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ха, ето значи къде се е дянал червеният ЗАЗ от ул. Ангел Кънчев. В едно супер тясно и дълго  дворно място бяха ЗАЗ-ът и един бял 408 с 4-те фара. И двете коли - тотални съборетини, не местени с години, но ето - някой се е изкефил поне на едната.

Декември 31, 2012, 19:02:50
Отговор #126

Неактивен ivan_valchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Интересно, наскоро бях в Хиполенд за подаръци и не видях подобни неща освен дежурните китайски версии Бураго, Маисто и Мажорет... то зависи и от цените де, по магазините за сувенири оригиналните руски колички на Тантал вървят от 20 лв нагоре.

По 10-ина лв. бяха руските,около 45 лв. 1/18моделите за сглобяване-там са и по-интересните според мен шейсетарски Мустанги,Траби,Голф2 и разни други.

Декември 31, 2012, 19:13:27
Отговор #127

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, днес ги видях и в Кауфланд, ама бяха останали само 2-3 Лади 1110... иначе само моделите са руски, а качеството е типично евтинджоз-китайско.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2013, 20:35:14
Отговор #128

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колеги днес се сдобих с един уред,почти не използван, ако някой знае точно какво е нека да каже, предполагам че е за измерване на компресия в цилиндрите, ето го и него.








« Последна редакция: Януари 13, 2013, 20:37:04 от vasko4 »

Януари 13, 2013, 20:51:44
Отговор #129

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това е къде 40 годишно, като гледам какви коли са написани по уреда. Работата не е сложна ако си работил с по-съвремените уреди за измерване на компресия, този дори е по-добър, че е универсален и мери и бензин и дизел, друг е въпроса доколко е приложим за съвремените дизелови двигатели.И малко познания по руски език иска разбира се.Идеята на уреда е, че се създава налягане в цилиндрите с компресор примерно, и чрез отваряне на винтилите с е проверява къде точно е проблема - в цилиндро/бутална група или газоразпределителен механизъм.Дотолкова виждам нещата без уреда да ми е в ръцете.Имам идване по вашия край за закупуване на един нютаймер и ако нямаш нищо против може да ти се обадя да погледнем уреда, че и на мен ми е интересен.
« Последна редакция: Януари 13, 2013, 20:57:46 от michev »