Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 318594 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2017, 23:54:09
Отговор #760

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Честито за BXa! Видимо специална версия е този Спорт.
Мен ме впечатли теглото.
Наистина ли е 1010 килограма?! Това е супер супер леко и ще се кара като побъркана тази кола.

Какви са разликите в окачването спрямо стандартния BX?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 03, 2017, 07:57:15
Отговор #761

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Митко, мерси.
За килограмите - толкова пише, да  :D Не знам всъщност колко са, още дори не съм сядал в нея, но като сложим десетилетната кал, мазно в коша и други налепи сигурно е вдигнала още 30-40 килца  >:D
Майтап да става, тука толкова въпроси а аз се кълна, че ще я оставя на заден план, заради започнатите проекти, направо не устоявам на напрежението.
Иначе колата абсолютно в духа на Ситроен е със заложени много стъклопластови елементи - преден капак, заден капак, част от тавана, ако не се лъжа ( карам по спомен от първия си ВХ, който имах през 94-96 година ) . Освен това има олекотена изолация на купето. Онзи ден разговарях с едно момче от Варна, има същия , та ми каза някои подробности, които не се намират описани из нета. Тd килцата сигурно са си тия и са предимство в спортен смисъл.
Иначе окачването не би трябвало да се различава драстично. Има разлика в сферите спрямо другите базови ВХ. Предполагам може да са му пуснали усилени стабилизиращи щанги отпред, поне на Турбо СХ са по-дебели . Иначе колегата ми каза, че има малко по-широка стъпка отпред отново спрямо стандартно по-ниските версии. Но на хидравличен автомобил е малко трудно да се говори за коренно различно окачване, има много условия, които го държат в определени рамки .
Много е рано да говоря за скоростни качества. Има дълъг път да измина, за да добия някакво впечатление. Засега само гледам и чета. Ето едно примерно ревю и съпоставка на колата спрямо преки конкуренти от конкретния период -

Видеото е занимателно,правено е все пак по поръчка на фабриката , та може и да има избирателни моменти. Но конкретната съпоставка е направена с добри автомобили. Примерно с Lancia Delta Turbo ( предполагам 1,6 HF произв 83-86 г ) в характеристиките са 1:1 , което за мен лично е впечатляващо.
Та така, ще има занимавка  :)

Февруари 04, 2017, 13:27:47
Отговор #762

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ха и от Мен честито(макър и със закъснение) за хубавата колица.Със здраве да я стегнеш по-бързо и много години да Те радва.
Митко напълно е възможно ВХ-са да е 1010кг в предвид многото пластмаса.Преди време имах Рено 21 Невада беше огромно комби с 2100 дизелов мотор.Та веднъж се наложи (защото нямаше от къде другаде) да мина през кантар.Реното с Мен вътре(82кг човек) в багажника с две джанти от ремарке за камион, електрожен (трансформаторен правен 70-те години от приятел на баща Ми без жалене на материял), два ъглошлайфа, дрелка голама и малка Елпром, комплект инструменти и два трижилни доста сериозни удължитела Х 25м излезе 1320 кг.   
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 04, 2017, 21:51:54
Отговор #763

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нещо кантара ще да е бил бая дефектен, само колата ти е 1200 кг! Справка тук - https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Renault/6617/Renault-Nevada-21-D.html

Февруари 06, 2017, 13:47:38
Отговор #764

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Нещо кантара ще да е бил бая дефектен, само колата ти е 1200 кг! Справка тук - https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Renault/6617/Renault-Nevada-21-D.html

Възможно е и кантара да е дал някаква грешка защото погледнах в движение без да спирам.Но и сайтовете дават различни килограми.
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=10387
А на тоя кантар тогава минаваха дневно между 40 и 60 камиона от 12 до 58 тона тегло.Моя камион излизаше с една и съща тара с разлика до 200кг в зависимост от наличното гориво.
Но както и да е.Мисълта Ми беше че Френските коли с минимум екстри не са чак толкова тежки за размерите Си.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 14, 2017, 09:36:18
Отговор #765

Неактивен 136

  • Публикации: 546

Март 14, 2017, 11:01:16
Отговор #766

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Хмм... я като я прочетеш кажи какви са най-интересните моменти от книгата, че доста съм и се чудил... :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 20, 2017, 13:40:48
Отговор #767

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Специални благодарности на колегата "S 15" с жокерът за медния спрей. ;)

пп Трябва да взимам уроци от някой тийнейджър, как се правят "селфи"-та...

Март 26, 2017, 01:20:28
Отговор #768

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799

Март 26, 2017, 09:58:50
Отговор #769

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Честито, Боби и като пристигне, непременно да се похвалиш с обстоен снимков материал в съответният раздел ;) :))