Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 318664 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 17, 2012, 21:18:06
Отговор #90

Неактивен slaven

  • Публикации: 39
---Това е електрическа шевна машина Волга! Произведена през 1959г.  Работяща перфектно!

Ноември 17, 2012, 21:21:06
Отговор #91

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Днес тези двете:

за утре са ми обещали поне още 1, така че пак ще отида ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 17, 2012, 21:24:57
Отговор #92

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес тези двете:

за утре са ми обещали поне още 1, така че пак ще отида ;)
Честито на Рапида! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 17, 2012, 21:27:47
Отговор #93

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
На мен пък ми падна от небето нещо по основния ми интерес  >:D Вярно, останки за реставрация, при това не от качествената серия, произведена в Германия, а скромно нашенско изделие, но все пак парченце истинска история!  ;D



Ноември 17, 2012, 21:55:56
Отговор #94

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам за немските, ама на нашенската авиаторска чекийка дръжката е много яка!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 17, 2012, 23:14:50
Отговор #95

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
То само за нашенските става въпрос. Проектът е на един български художник/фотограф/авиатор, много интересна личност, а поръчката е дадена в една от най-реномираните солингенски фирми. Резултатът е фантастичен! Великолепен проект, брилянтно изпълнение! Качество, страхотен детайл, острието цялото в ецвани декорации... Даже и очите са много красиви червени рубинчета. Обаче около войната щатът се разраства бързо, вероятно и цената е била висока, затова се правят и български копия - не лоши отливки от немските бронзови части, с обикновено острие без украса по него - такива като моя. А има и по-тежки случаи, в разгара на войната няма време дори такива да правят, затова произвеждат прости алуминиеви отливки, които боядисват с боя - просто нещо като макет, колкото да има там да виси по устав.

Ноември 18, 2012, 00:39:21
Отговор #96

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
То само за нашенските става въпрос. Проектът е на един български художник/фотограф/авиатор, много интересна личност, а поръчката е дадена в една от най-реномираните солингенски фирми. Резултатът е фантастичен! Великолепен проект, брилянтно изпълнение! Качество, страхотен детайл, острието цялото в ецвани декорации... Даже и очите са много красиви червени рубинчета. Обаче около войната щатът се разраства бързо, вероятно и цената е била висока, затова се правят и български копия - не лоши отливки от немските бронзови части, с обикновено острие без украса по него - такива като моя. А има и по-тежки случаи, в разгара на войната няма време дори такива да правят, затова произвеждат прости алуминиеви отливки, които боядисват с боя - просто нещо като макет, колкото да има там да виси по устав.
Teo , това част от униформата на летците на Негово Величество (офицери) ли е ? :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 18, 2012, 11:00:35
Отговор #97

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
да, от 30-те и през войната  :)

Ноември 24, 2012, 22:24:45
Отговор #98

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Не съм сигурен дали е за тук , но за да не разводнявам нещата и да създавам излишна тема реших да го постна тук... Та да представя моята скромна колекция...Ако има подходяща тема или раздел, моля модераторите да я преместят!  А ето и още няколко, за единият няма място на стената

Ноември 27, 2012, 19:17:53
Отговор #99

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Днес се сдобих с машина за смяна на масло и обезвьздушаване на спирачна и хидравлична система.Край на помпенето по педалите, голям е благодат :)
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон