Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 318740 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2014, 21:03:23
Отговор #420

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да се похваля с нещо нестандартно - буркани  :o

Купих ги на старо от битака в неделя. Бурканите са немски WECK и  MONOPOL
Поразрових и се оказа, че са много стара марка. Моите от кога са - един Господ знае  :D





Декември 30, 2014, 00:04:02
Отговор #421

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Охоо, честито! Ще има да ядеш ретро туршии и компоти от маркови буркани Siemens glass :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 05, 2015, 09:07:08
Отговор #422

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
И още нещо от днешния битак. Чудех се дали да не пусна материала в темата - Познайте кой е този автомобил, понеже е истинска рядкост, но в крайна сметка ще пусна нещата тук, така или иначе съм сигурен, че повечето потребители четат като мен наред темите  :P
Та, иде реч за следното нещо :












Интересът ми предизвика от една страна редкият автомобил, за който се е водила надлежната документация. Не бях чувал за автомобил Темпо досега.
От друга страна се сдобих с книжка за регистрация и описание на автомобил от 40-та година на ХХ век, който просто ме впечатли с прецизността си и описателността.
В книжката има даже пътен лист за пътуване на автомобила при прехвърлянето му, неофициален договор за покупко-продажба между втория и третия собственик и друга документация.
На някои от докуентите има и лични имена, ако модераторите решат можем да ги заличим, просто не ми се занимаваше , а и е минал вече над половин век оттогава  :D
« Последна редакция: Януари 05, 2015, 09:18:07 от hydrometalique »

Януари 05, 2015, 12:16:49
Отговор #423

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
В един от броевете на Автокласика отпреди 2-3 години имаше обширна статия точно за марката Темпо.

Януари 05, 2015, 23:02:43
Отговор #424

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Този документ е истинско злато. Не бях чувал до сега за такова превозно средство. Изглежда доста интересно в клиповете от Ютюб и реставрирано и като хамбарна находка. Някой дали има спомен за това Темпо дали се е мяркало из Бг, или най вероятно преди много години е изчезнало.
- от хамбара
- реставрирано
0890192949 / 0887192949

Януари 06, 2015, 10:50:17
Отговор #425

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Такова триколесно Темпо имаше и в една морга във Варна преди доста години.Мой приятел ми прати снимки и аз доста се изненадах.Запали ми се чергата,но като ми каза някаква четирицифрена сума ентусиазмът ми охладня.Просто нявах възможност да дам тези пари,а и състоянието изискваше намирането на доста части и още повече работа.

Януари 06, 2015, 12:02:17
Отговор #426

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Много готини документи!! Темпо е имало из България. Не много, но е имало. Едно триколесно вариант "баничарка" стоеше десетилетия наред в един двор в София, на Цар Борис преди Княжево. За съжаление през годините го разграбиха - откраднаха му предното окачване с колелото и двигателя, а ръждата го доунищожи почти напълно. Това не беше пречка дори в полу-унищожен вид да му искат някаква твърде амбициозна цена  :D И все пак миналата година някой го е взал, май към Пловдив е отишло? Дано да го запазят и направят. Чувал съм и за още едно, тип камионетка, но не знам къде е.

Иначе и Полицията преди 9 септември е имала няколко автомобила Темпо. Но специални, военен модел с повишена проходимост, с 4 колела и.... 2 двигателя! Преден и заден.  За съжаление най-вероятно това е било твърде сложно за поддръжка от страна на инженер Ганчев /внука на Бай Ганя/, така че отдавна са станали на пирони, както хиляди други интересни стари возила, имали лошия късмет да попаднат в милата рОдина.

Иначе ето, имало е внос, даже и представителство е имало: http://www.lostbulgaria.com/?p=588
« Последна редакция: Януари 06, 2015, 12:09:46 от Teodor »

Януари 06, 2015, 13:41:38
Отговор #427

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много готини документи!! Темпо е имало из България. Не много, но е имало. Едно триколесно вариант "баничарка" стоеше десетилетия наред в един двор в София, на Цар Борис преди Княжево. За съжаление през годините го разграбиха - откраднаха му предното окачване с колелото и двигателя, а ръждата го доунищожи почти напълно. Това не беше пречка дори в полу-унищожен вид да му искат някаква твърде амбициозна цена  :D И все пак миналата година някой го е взал, май към Пловдив е отишло? Дано да го запазят и направят. Чувал съм и за още едно, тип камионетка, но не знам къде е.

Иначе и Полицията преди 9 септември е имала няколко автомобила Темпо. Но специални, военен модел с повишена проходимост, с 4 колела и.... 2 двигателя! Преден и заден.  За съжаление най-вероятно това е било твърде сложно за поддръжка от страна на инженер Ганчев /внука на Бай Ганя/, така че отдавна са станали на пирони, както хиляди други интересни стари возила, имали лошия късмет да попаднат в милата рОдина.

Иначе ето, имало е внос, даже и представителство е имало: http://www.lostbulgaria.com/?p=588
Във филма ,,Кръвта остава" ( партизански с участието на Стефан Данаилов) той взриви   точно такава!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 06, 2015, 20:30:34
Отговор #428

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477


За скромна трицифрена сума, самооо :D

Януари 06, 2015, 21:46:51
Отговор #429

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Браво, Ники, честито! Като казваш "трицифрена", нямаш предвид 2,90лв., нали :)