Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 318988 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2015, 10:40:56
Отговор #500

Неактивен 323bg

  • Публикации: 455


проспект на ДС на немски

Февруари 27, 2015, 20:12:46
Отговор #501

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Последното, което НЕ СИ  ;D купих днес е "пълнители" за предните амортисьори на 1чката. Цял де ме разиграваха от една от най-големети вериги за авточасти и на 2 пъти ми носеха пълнители за ... 2ка! След 2рото пристигане на пълнители, които пак не бяха "нашите", с майсторчето се усъмнихме дали изобщо съм с амортисьори от 1ца и какво изобщо има на колата!? Не за друго, пълнителите ги поръчвахме по оригинален номер на частта, като казвахме и модел и какви ли не още данни на колата, но хората упорито носеха пълнители за 2ка и това е! Това, че носеха от 2ка нямаше как да съм сигурен (макар, че беше първото нещо, което ми мина през главата), докато най-накрая ми писна и с целия свален амортисьор се замъкнах при един стар майстор дето цял живот с амортисьори се занимава и ... в крайна сметка се оказа, че съм си с ОРИГИНАЛНИ амортисьори от 1ца и "заводските" !? пълнители в тях. Дали и как "заводските" пълнители са оцелели 32 години не е ясно!? И след като си загубих цял ден и в цяла Варна не намерих пълнители за 1ца утре чакаме Каяби за 1ца (предпоследно и ... твърдо за 1ца  ;) ) от ...Бургас.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 21:08:29 от Nik1600GT »

Февруари 27, 2015, 20:25:08
Отговор #502

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Последното, което НЕ СИ купих днес е "пълнители" за амортисьорите на 1чката. Цял де ме разиграваха от една от най-големети вериги за авточасти и на 2 пъти ми носеха пълнители за ... 2ка! След 2рото пристигане на пълнители, които пак не бяха "нашите", с майсторчето се усъмнихме дали изобщо съм с амортисьори от 1ца и какво изобщо има на колата!? Не за друго, пълнителите ги поръчвахме по оригинален номер на частта, като казвахме и модел и какви ли не още данни на колата, но хората упорито носеха пълнители за 2ка и това е! Това, че носеха от 2ка нямаше как да съм сигурен (макар, че беше първото нещо, което ми мина през главата), докато най-накрая накрая не ми писна и с целия свален амортисьор се замъкнах при един стар майстор дето цял живот с амортисьори се занимава и ... в крайна сметка съм си ОРИГИНАЛНИ амортисьори от 1ца и "заводските" !? пълнители в тях. Дали и как "заводските" пълнители са оцелели 32 години не е ясно!? И след като си загубих цял ден и в цяла Варна не намерих пълнители за 1ца утре чакаме Каяби за 1ца (предпоследно и ... твърдо за 1ца  ;) ) от ...Бургас.
Инат и последователен непримирим сток си , Ники , аз ти казах  сега масово продават моноблокове. И моите на двойката стоково бяха BOGE  с
пълнители , ама бяха. Е , винаги има изключения, ретраци ко да прайш :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 27, 2015, 20:28:44
Отговор #503

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Инат и последователен непримирим сток си , Ники , аз ти казах  сега масово продават моноблокове. И моите на двойката стоково бяха BOGE  с
пълнители , ама бяха. Е , винаги има изключения, ретраци ко да прайш :)

Хаха ...имаше останал и един Боге в Еврото или Косера ... даваха го за 1ца ... ама съм сигурен, че и той е бил за 2ка  :D.

Февруари 27, 2015, 20:33:04
Отговор #504

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Я гледай ти, Каяба пълнители, много хубаво.  :)
Аз така преди на едно Ауди 90 яйце съм си сменял пълнителите, пак с оригиналните Боге и бях много доволен от замяната, а и от принцип от възможността да сменяш само тая част дето е за смяна, а не почти целия Макферсон.  ;D

Ами като ти дойдат ако е удобно, сподели колко им е цената за 2-та броя за отпред, и коя е фирмата дето ги доставя.
И аз на 1-цата ми мисля да сменям не много напред във времето амортисйорите.
Позамекнала ми е малко, най-вече отзад де.
И моите мисля че са оригиналните още, понеже тая 1-ца е кабрио модела, сезонна кола е, и поне в посл. 10 години при мен не е много карана активно извън лятото.
Но мойта 1-ца е късна, 1991 година модел, та почти съм сигурен че амортисйорите заводски сигурно ще са като на двойките.

Февруари 27, 2015, 20:40:29
Отговор #505

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Дюс еднакви са! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 27, 2015, 20:50:54
Отговор #506

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Веднага казвам - по 72 лева парчето мисля ще ми дойдат. А ще видя от коя фирма - същия този "стар" майстор, дето ходих при него ги поръча. Но в София има за 1ца ... поне в Ауто Паура дават, че има 2-3 модела, включително и Каяба.
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 20:54:18 от Nik1600GT »

Февруари 27, 2015, 22:41:53
Отговор #507

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако не си решиш проблема се обади да помагам.

Март 03, 2015, 00:09:36
Отговор #508

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Последно попълнение в настолния гараж е този унгарски красавец - Икарус 55 в експортно изпълнение за СССР. Много прецизен и детайлен модел в мащаб 1:43. В допълнение към моделчето и една книжка за историята на Икарус.




Март 04, 2015, 17:32:09
Отговор #509

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Фабрично нов Блаупункт Бристол 27 ... без драскотина ...




и едно хубаво Пайнерче от края на 70те ...чичко Гугъл го дава да е от 1979 ...ако се съди по снимките в нета този вариант със сребрист преден панел е доста по-рядък и мисля и по-красив ...  Пайнерчето е подарък от колега на работа ... купувано е ново навремето от Кореком ... а демокрацията я е изкарало позабравено в некъв шкаф ... погледнахме набързо и вътре - 6+ е ... утре ще го "просвирим", но не очаквам неприятни изненади ...




 

« Последна редакция: Март 04, 2015, 17:57:55 от Nik1600GT »