Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 321426 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2015, 10:56:03
Отговор #540

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
хахаха момчета не знам защо толкова се възбуждатее :D а Бейб Рут вие може да го помните, но аз съм малък ;))) By the way по някакви спомени от началото на 90-те, мисля че тогава от "Корпуса на мира" бяха подарили една топка (или както там се казва) дето я е пипал тоя, на Стоян Барев!

Люси, почти си си написал домашното :D Само този "Л. А. Таунс" къде го видя не разбрах :D Както си забелязал и двата адреса са в Buffalo на езерото Еrie и ги свързва една улицаа. Та Аlan Young и Robert Schifferle правят яхти  O0 ...през 60-те, 70-те и 80-те години. А по "темата" много е вероятно да са били членове на Lawrance Park Golf Club, защото им е под носа ;)

Душа, па ти откри сезона на възбуждането бе, ние само си констатираме... ))
Ама, дай да си се посмеем нататъка по темата, така за предиобедно забавление.
Та, и какво като са правили яхти?
То през 50-те и 60-те години боат-билдването от пластмаси, хеле пък на по-крехките и лесни за правене сладководни флайери, е било направо масов спорт в САЩ.
Нищо престижно или много мащабно като инвестиция не е било това, особено тогава зад океана. Буквално във всеки гараж, или даже и месарски цех са ги ляли, и особено пък близо до големи отн. спокойни морски площи като големите езера или разни новопостроени тогава язовири като Лейк Тахо, да кажем.

Аз лично имам бегъл интерес по тая тема, и не бих казал,че тези двамата съм ги прочел някъде като да кажем създатели на някой от големите яхт-фирми от последните десетилетия, като Принцес, Сънсийкър, хеле пък мечтата от Миами Вайс- Сигарет.
А па и за времето си да са били тия другари отн. мащабни предприемачи в тоя бизнес, то това въобще не значи, че примерно всяка там хартишка или цигарен или фас от пура, пипан от някой такъв фабрикант в САЩ тогава, има въобще някаква цена сега на ибей-пазара на кинкалерията.
Е, ако е фас от пура от някой световен лидер като Уинстън Чърчил, или пък даже и Кастро, сигурно щеше да е определено ценен.

Иначе, сигурно сред маниаците в автосредите в САЩ някое такова списание, доставено до един друг абонат пластмасов леяр- Калифорнийския създател на бъгитата Майк Майерс, може пък и да струва 5-10 $, нали.
Ама тия твойте броеве, аз по-скоро бих ги сложил в ниските едноцифрени числа, и то заради само интересното Булдог представяне в едното, не за друго.
А ти по колко викаш си ги спечелил по И-бея, по 2 $ или по 2000 $?  ::)

Иначе за Голф-клубовете па леко косвената връзка дето елегантно даваш, е още по-айляк работа като обоснованост за вдигане на цената на тия хартишки.
То и аз началото на 90-те съм бил член за една година на определено престижния за региона Голф-клуб в Александрия, Египет. Па и доскоро играех по-редовно, ако и да не бях член, в най-престижния наш голф-клуб в близост до морето /който покрай уникалния си релеф, определено е напред в класациите за 50-те най добри Голф-клуба в Европа/, и в който един тук наш колега ретрофен работи.
Колегата пък Стефан е член и си играе от години вече, съвсем редовно в най-престижния наш във вътрешността Голф клуб, този до Правец /който също не е много далече в тия класации, покрай интересния и на него релеф и доброто менажиране от страна на един истински британец- Алан Рогът/.
Та по тая дедуктивна връзка с Голф спорта, сигурно всяко списание дето сме пипали аз и Стефан, че и колегата дето работи в Трейшън Клифс, трябва да отиде директно в Народната Библиотека.  :))
И така, весела работа пък с тоя Лоурънс Арабски Голф клуб или кво беше... 

А като за забавление, ако поразчепкаме още тезите ти за нещата за престижа и световната слава, в съпоставка с първия аспект на акцентирането ти тия господа какво били правили, то да се похваля, хехе, че и аз съм бил голям пластикфабрикант навремето, лепил съм пластмасови ГДР и СССР моделчета на самолети като малък /славни времена на самолетопроизводство в нашия семеен хол/.
А пък колегата Стефан и досега ползва предполагам всякакви видове фибростъкла и в някои от сложните си интериорните проекти.

Съответно, по тези логики дето вадиш с леенето на легени, че и игрането на голф, дай и ние със Стефчо да ти подписваме примерно броеве на българския Авто-Билд, па ти ги продавай за много пари по Е-бея, направо ще съсипем пазара за галантерия/кинкалерия. )
После от тлъстата печалба дето ще пада, ще ни дадеш по някой народен лев авторски хонорар, и ние със Стефчо ще сме доволни, и ще забогатееем до ниво да сменим БГ голф клубовете с някои там по Ери, че и по Онтарио. Ех, ще падне луксживот. :D




« Последна редакция: Април 23, 2015, 11:13:07 от USfan »

Април 23, 2015, 11:09:10
Отговор #541

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
Ей, Митак, браво, с подпис от Себастиен Лйоб, готино.  :)
Като ти дойда някой път на гости, да ми го покажеш.
А бартер за нещо си интересно тоя плакат даваш ли го?

« Последна редакция: Април 23, 2015, 11:14:55 от USfan »

Април 23, 2015, 11:32:05
Отговор #542

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Митак, от тези от 2010 ли е твоя, от рали България? Има няколко такива в Борето Палев :) Един занесох миналата година на Scuderia Zagreb да си имат ;)







Април 23, 2015, 11:38:57
Отговор #543

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, пазете ги... след години сигурно ще станат ценност. Не знам Борето как се е сдобил с толкова бройки, но аз дебнах доста дълго около огражденията, докато хвана Себ да ми го подпише ;)
Люси, ще си го пазя засега, преговаряй с Ники щом имал даже няколко бройки...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2015, 11:49:30
Отговор #544

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
ааа сакън! Не са мои, а на Борето - АЗ НЯМАМ! Моя го дадох на Dejan както казах :)
« Последна редакция: Април 23, 2015, 11:52:55 от koruderliev »

Май 04, 2015, 12:03:34
Отговор #545

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 Днес в Монтана е пазарен ден.Ийййййй............вече имам и.......
:D Току що изровен от тъмния килер и виждащ слънце за първи път от доста години:





« Последна редакция: Май 04, 2015, 12:07:02 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 04, 2015, 13:50:52
Отговор #546

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Честито, много добро попадение!

Май 06, 2015, 10:15:56
Отговор #547

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Благодаря.
Зимата няма да скучая.Вече имам занимавка.
Искам само да попитам по-запознатите с тая техника, има ли оригинално, Балкан-че от 1966г с боя металик? Защото това струва Ми се,че е с оригинален син металик.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 06, 2015, 18:39:25
Отговор #548

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да има, имах същото такова, което от глупост на млади години продадох, и заводски беше зелен металик.

Май 06, 2015, 20:45:00
Отговор #549

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 209
Точно така, имало е металик, предимно зелен, но също и син. Моето пък е и с хромиран резервоар.