Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 320527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2015, 10:57:55
Отговор #590

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз пък си купих старо немско опашно колело. Сега му търся самолет да му пришия  :D


Ай да не ти казвам от какъв самолет е !
 :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2015, 21:52:47
Отговор #591

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Как разбрахте, че е немско? Гумата е Дънлоп, може би от някой Спитфайър или Хърикейн... ::)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2015, 21:57:07
Отговор #592

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Как разбрахте, че е немско? Гумата е Дънлоп, може би от някой Спитфайър или Хърикейн... ::)
Не са били на въоръжение в наште ВВС , но ако е от Спитфайър е турски - два такива са свалени край Созопол на
14 02. 1948 г от нашите граничари с пушки! >:D C:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2015, 22:06:35
Отговор #593

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Може да е също от свален бомбардировач или ескортен изтребител на съюзниците...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2015, 22:13:42
Отговор #594

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Може да е също от свален бомбардировач или ескортен изтребител на съюзниците...
От бомбардировач едва ли Митко , но може да е и от Lockheed P 38 Lightning или North American P 51 Mustang - и двата са
ескортни изтребители , нищо че са mаde in USA -много вероятно е да са обути с Дънлоп. ;)Има свалени над Царство България.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2015, 22:31:13
Отговор #595

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Немска си е, пише "произведено в Германия". Заводите на Дънлоп в Германия си работят и произвеждат всякакви гумени изделия за армията и авиацията  :) Оказаха се нещо малко по-друго - гумата си е като на самолетите, същата такава е слагана на опашните колела. Но масивната стоманена джанта показва, че тези са за контейнерите на немските парашутисти. При парашутен десант, парашутистите са кацали с парашути, а кажи-речи цялата им екипировка и въоръжение е падала до тях също с парашути, в специални контейнери. Оръжие, муниции, храна, екипировка, гориво.... просто всичко! И докато съдържанието на някои контейнери се е раздавало веднага, на място /например оръжието/, то други са били предвидени да бъдат придвижвани заедно с парашутистите /храна, муниции и т.н./. Затова са имали сгъваема дръжка за теглене, а отстрани са им слагали 2 такива колела, така че контейнерът се превръща в количка.

Та така, гумата само е самолетна, но и в този вид, от десантен парашутистки контейнер, колелото е достатъчно интересно  :)

Ноември 08, 2015, 23:30:04
Отговор #596

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Това интересно и незнайно за мен стопче, беше спасено днес. Няма никаква маркировка по него. Със  сулфидна крушка е.





 

Ноември 09, 2015, 09:11:44
Отговор #597

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Същото имах и аз преди доста години, дори си го бях монирал за кратко на мотоциклета докато все още го карах... и аз не разбрах обаче от какво е, имаше си и монтажна планка.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2015, 11:01:36
Отговор #598

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Мистерия . . .  :) Ако някой знае произхода на стопчето, ще се радвам да се включи.

Ноември 09, 2015, 11:10:03
Отговор #599

Неактивен 323bg

  • Публикации: 454
Здр ,стопчето е българско за елкар или универсално имам 10на нови