Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 321557 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 09, 2015, 11:22:39
Отговор #600

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Здравей, благодаря за включването!

Ноември 17, 2015, 23:41:48
Отговор #601

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Две страхотни книги.  :D








Ноември 18, 2015, 10:19:07
Отговор #602

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Чисто нови ли ги купи или на старо?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 18, 2015, 11:53:50
Отговор #603

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Чисто нови  :) от Париж в ръчен багаж.180 евра  :D Имаше и една книга за 980 евро по случай 100 годишнината на Алфа Ромео в формат А2 и на кутията имаше емблема като от предна решетка :) Ограничено издание от 1000 бр. мисля че бяха.Собственика на книжарницата беше страшен тип.Успях да е разгледам и да се снимам с нея :) Взех си една и за Фиата :)






« Последна редакция: Ноември 18, 2015, 12:23:55 от 136 »

Ноември 18, 2015, 12:13:18
Отговор #604

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Тази книга по случай 100 годишнината на Алфа Ромео в странния формат, сега в Падова я гледах на 550 EURO, чудно ми е защо във Франция е била толкова скъпа  :-\

Ноември 18, 2015, 12:46:29
Отговор #605

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Това е книгата за която говорех.Има и голяма картонена кутия на която има същата емблема.Това беше 2011г.

Декември 11, 2015, 19:33:44
Отговор #606

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Аз пък понакичих още малко съветската Кама, за да добие съвсем ретро и сантиментална визия :) Използвах малко скътани аксесоари за реставрацията на балканчето от детството ми, събиращо прах и ръжда в мазата, но неговия ред кой знае кога ще дойде... по линия на СИВ са ползвани съветски фар и динамо, добавих още предна спирачка, звънец, светлоотражатели в спиците и чантичка за инструмени. Ееех, детски спомени... ::)



« Последна редакция: Декември 11, 2015, 19:35:46 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 11, 2015, 20:10:50
Отговор #607

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Супер :)
Мите, а чантичката с инструменти не стоеше ли на задната страна на седалката или се бъркам?
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 11, 2015, 21:05:59
Отговор #608

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
При Балканчетата стоеше или там, или зад багажника, където съм я сложил - тяхната кутийка за инструменти е пластмасова с дупки за закрепяне... но тази чантичка не е точно от това колело и в случая каишките за закрепване са по-широко разположени от дължината на гредичката под седалката, затова няма как да се закачи там. Друго нещо, което липсва е горния "шип" за закачане на помпата под седалката, та ще трябва да приспособя нещо. Чудех се дали да не добавя и хромирано  странично огледало - така лелеяната "екстра" от детството ни, но малкия и без друго е доста завеян и зяпа настрани като кара, та остава само и назад да се разсейва... :)

п.с. А, сещам се за още една модна навремето екстра - кречетало на спиците, но в днешно време околните едва ли ще я разберат и одобрят C:-) То и децата сега едва ли биха го оценили, но за мен усещането при първия тест драйв в парка беше сякаш съм се подмладил поне с 30 г... горе-долу от толкова не бах карал подобно колело.
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 21:52:15 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 13, 2015, 23:14:15
Отговор #609

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Да се похваля с нещо извън автомобилизма, но много ценно за мен, а и за всеки българин, надявам се ...
Става дума за книга, свързана с болната тема за македонизма и македонските говори, тема , за която твърде много хора на знаят нищо, а научната обосновка е твърде лесна, достъпна и бих казал дори елементарна за всеки един средно образован българин.
Книгата, с която се сдобих по случайност е на член коредпондента на БАН Кирил Мирчев - "Сръбската наука за езика на македонските българи " - от 1943-та година. Монографията разбива с научни доводи един напън на един от най-видните сръбски езиковеди- проф А. Белич за доказване общността на сръбските с македонските езикови норми.
Не е необходимо да Ви препредавам цялата монография, само ще спомена , че тя е в основата на излезлият през 1978-а година предговор - " Единство на българския език в миналото и днес" - първи и основен конспект на всеки студент филолог, изучавал "Диалектология"  :)
Накрая ще спомена със съжаление само едно нещо - колите на книгата бяха неразлепени ...