Автор Тема: Volvo 240 GLE B230E 1983 г.  (Прочетена 12166 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2012, 22:15:36
Прочетена 12166 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Това е последната ми придобивка, наистина съм щастлив че я взех  :)  Колата е много добре запазена и всичко работи без проблеми. Двигателя е 2.3к/см , 131кс, механичен инжекцион, скоростите са автоматични, има стандартното оборудване за GLE широки лайсни по вратите и тавана, 4ел. стъкла, ел.огледала, кожен салон, лети джанти, шибидах. Собственика се е грижил добре за нея и инвестирал доста в обслужването на отделни агрегати. Ще имам доста технически въпроси към знаещите колеги тук, на за сега само се радвам на колата :)  Снимката която пускам е на предишния собственик, тези дни ще направа подробни снимки на колата и почваме технически и естетически коментари.
 
 
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 13:47:58 от dido1903 »

Февруари 11, 2012, 22:38:12
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Tанка е много хубав! Честит да ти е Ивайло! :)
Живот и здраве , на линия съм!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 11, 2012, 22:50:13
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Честито, чудесна кола!  :D Много и безаварийни километри!

Февруари 12, 2012, 03:05:32
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, честито! Още един прекрасен КОЛОС ! Ц-ц. Много е хубав, поне така отдалече. Предполагам върви много равномерно и еластично. Събирай годни живини, защото не след дълго няма да се намират такива.   Много хубав цвят е това таковка. Ц-ц. По-лесно се намира Волво, от колкото Мерцедес 123 годен. Желая ти да си я пазиш и поддържаш в изправност.  Ама, трябва да си прегледаш тенекиите, че на места силно корозират и не е добре да се оставят без намеса. 

Надписът, напдисът.  Абревиатурата В230Е, сама говори за себе си. Колко легендарно звучи.  Бе, не е лоша тая механика, ама да работи само на бензин.  Пък, тея инжекции......като за инжекции са си доста апетитни.  Ако беше електронна, щеше да е поне 140 к.с. и да харчи поне литър надолу, ама явно действително си решил да не поглеждаш електронни джаджи повече. Няма лошо.   Надявам се  и за твое добро, предишния собственик да е обръщал внимание, както се полага на дебитомерът най-вече. 

Февруари 13, 2012, 11:18:11
Отговор #4

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Eйййййййййй,Иво!
ИЗПРЕВАРИ МЕ!

Точно си търсех такава с автоматични скорости!!!

Честито!
Радвам се ,че е в твоите ръце!
Желая ти много безаварийни километри!

Февруари 13, 2012, 11:58:52
Отговор #5

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Такава кола се купува когато я има а не когато ти трябва :)  Въпреки, че изобщо не ми беше до купуването на друга кола, също и зловещия разход на това 240 - нямах право да го пропусна :) Ето и няколко снимки от вчера, тези дни ще измия двигателя за да го огледам хубаво и махам газовата.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Февруари 13, 2012, 14:45:33
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Брутално яка машина!
Обичам Волво и шведските автомобили, това е....  :-[

Адски цвят, който си подхожда с тонираните в синьо стъкла.... много стегнато изглежда, а и джантите са съвсем на място!
Много ми харесва!
Надявам се някой топъл ден да съберем старите машини и да повозиш малко на този лайнер.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 13, 2012, 17:08:05
Отговор #7

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Да дочакаме пролетта само и ще се возим яко  8))  Истинска R'N'R машина, страшно ме кефи  :)

Февруари 14, 2012, 22:17:09
Отговор #8

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Има ли идея някой тази горивна система дали е обслужваема и надеждна ? Като начало ще махна газовата, защото не мога да понасям това гориво, дано не съсипала нещо :(  Двигателя със сигурност ще иска някаква профилактика, но като начало искам да разбера нали има сервиз в който поне да се прегледа този инжекцион и ако трябва нещо да се почисти и регулира, защото на студ не пали много лесно :(

Февруари 16, 2012, 19:40:10
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ивчо , като за начало да се просветиш за горивната система К - Jetronic - погледни ето тук: :)
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2144.10
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987