Автор Тема: Volvo 240 GLE B230E 1983 г.  (Прочетена 12272 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2013, 01:00:43
Отговор #20

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
Инжекторите ти не са под колектора, а са над него.  Онези маркучи, които влизат в самата глава над всмукателните тръби са бензинови маркучи. Инжекторите имат отделно място в главата и не са закрепени към всм. колектор.  Демонтират се лесно. Не ги чисти на ултразвук, а ползвай някоя машинка за импулси+препарат.  Виж, дори Кирето може да подаде схема на някоя такава работа.  :))  Масметърът и разпределителната глава седят под колектора.  И заради това, клапата се отваря нагоре, за разлика от тези монтирани върху колектора, които се отварят надолу.

 Прецених възможностите си и нещата от които имам нужда и реших окончателно, че няма да правя нищо по тази кола. Купих я само заради много запазеното купе, салон и детайли, никога не съм искал да притежавам автоматик и инжекцион. Имам прекалено много коли и само се разпилявам докато живота ми минава :) Аз съм фен само на опростени атмосферни дизели и на обикновени карбураторни бензинови двигатели. Неща които не мога да ремонтирам и поддържам сам не ми дават сигурност и дори да работят отлично аз не се чувствам добре с тях. Това Волво ще си стои така в гаража за да знам че имам едно здраво купе за 240....ако случайно останалите ми 3 здрави купета се съсипят след 100тина години :)