Автор Тема: Рейсинг симулатори за PC  (Прочетена 10420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2012, 13:31:14
Прочетена 10420 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В дългите зимни дни и нощи не става за каране много много ,а и в студеното време колата ми гори като Зил  :))

Но пусто ми се кара 2 не виждам ! За това си взех едно кормило с педали ,изтеглих си Live for Speed - страхотен реален авто симулатор с мнооого настройки по машините.След това дръпнах Test drive unlimited ... Доста добра графика и голям кеф  :D В началото беше забавно ,докато не видях какви Хоум мейд симулатори има в нета  :D

Реших ,че трябва да си направя скорости и веднага започнаха да ми се въртят едни мисли в главата как да стане  :D Едни бяха го направили с отвертка и пружини ,други с някакви микропроцесорни контролери... Зяпам си през прозореца и си мисля... А в това време вече бях купил един галант 1986 за донор на моята и ето идеята! Веднага слязох и разглобих скоростния механизъм барабар с шасито и. Роди се идеята да ползвам готовото шаси и да не се занимавам с глупости. С малко доработки с ъглошлайфа и една стара ПЦ кутия шасито е готово ! Остана да накарам компютъра да разбира кога на коя скорост съм и да го отразява в симулатора  :))Трябваше ми USB кабел и контролер...За какви ли не глупости се сетих ,докато накрая ми дойде идеята да ползвам контролер от клавиатура. Нали той знае кога кой бутон се натиска и предава инфото на компа :) Примерно за да отчете буквата А на клавиатурата ,трябва да се допрат червения и черния кабел на контролера.Не беше трудно да го накарам да работи в исканата насока  :D

Точно след около 2 дена по 3-4 часа работа прототипа е готов ! Тестовете бяха на въпросните две игри и имах малко проблеми с 3_та и задна скорост ,но ги коригирах и вече повече от половин година без да е подобряван си работи безгрешно!

Проблемата е,че по-мощните машини в играта имат и 6_та скорост ,а галанта си беше с 5 и една задна  :D Но когато се състезавам с такъв звяр си настройвам задната да е 6_та  :)

Ето малко клипчета от теста на франкенщайн ,все се каня да му подобря външния вид ,но не остава време :-\   Даже в момента си паля колата (в симулатора ) като допирам два кабела като автоджамбазин :)) Имам идеята да вържа патрона от колата донор и да си я паля с ключ  :)) Абе луда работа като нямам какво да правя е така  :D

Тука брат ми е тест пилота ,а монитора вече е сменен ,преди да окьоравеем  :))

&feature=channel

[ Invalid YouTube link ]


Ако някой играе интересни симулатори да споделя! Предлагам това да е темата ,а имам и един мой си мод с ретро машини ,който ще пусна по-нататък :)

Февруари 16, 2012, 13:44:02
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето я и World Racing 2 модифицирана ... Тук забавното е ,че можете да видите волга Газ как дрифти ,както и доста америкаски мускули от едно време  :D

http://www.vbox7.com/play:57b6b387

Февруари 16, 2012, 14:07:12
Отговор #2

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
тези игри са готини но аз знам и една друга казва се Street Legal Racing Redline 2.3.0.Ето ви едно видео
ето и още едно

Тя може да се модне изключително лесно ето и сайта за модове
gom-team.com
Аз например имам голф 2 вр6 гти,голф 3,мицубиши,хипи бус и тн.

Февруари 16, 2012, 14:10:00
Отговор #3

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Радо,тази игра я открих едва преди 3 месеца ,пък си е от отдавна :Д Доста неща могат да се пипат по-машините ,но управлението ми е странно и не можах да свикна.... Иначе е яката работа :D

Февруари 16, 2012, 14:59:35
Отговор #4

Неактивен rado125

  • Публикации: 110
пробвай с волан
доста по лесно е

Февруари 16, 2012, 21:14:15
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пробвах но не ми хареса управлението и не беше така както на клипчето което си дал.То и аз бях изтеглил някакъв готов мод на играта ,може освен части и коли да са барали и другаде :)

Иначе се сдобих с още 2 комплекта педали и едно кормило  :D Сега ще си правя съединител ,щото и двете игри го поддържат. Само не ми е ясно как да си вържа таблото от колата да ми показва обороти и километри на играта... Предполагам някакъв контролер трябва да се изработи...

Смятам някой ден да изглежда по този начин горе долу  >:D



ето още един ненормален кокпит в стаята

&feature=related

Февруари 17, 2012, 00:25:42
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето го контролера:
http://www.symprojects.com/shop/rev-burner/

изглежда лесно за направа ,някой да има схемата ? Трябва да поразпитам във форума за електроника :))   

Февруари 17, 2012, 00:44:14
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И схема , и програма Дидо.
Но не владея езика Асемблер за програмиране на контролера! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 17, 2012, 09:28:44
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз си мисля да ползвам тяхната... ПРи закупуването на на контролера ,теглиш и програмата за настройка и управление... НО ако аз си направя тоя контролер ,не зная дали ще се разпознае :)

Февруари 17, 2012, 10:00:47
Отговор #9

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Колега признах те за маняк просто нямам думи, честно казано и аз играя игри от време на време като също играя ЛФС, иначе ако искаш игра с истински ретражи мога да ти препоръчам "Mafia" особено първата част "The city of the lost heaven" има доста голям набор от автомобили от такива които едва развиват 100 до драгстери които едва се задържат на пътя и развиват над 250, всъщност основният замисъл на играта е че ставаш съвсем неволно част от сицилиянската мафия, но ако не ти се занимава да превърташ играта можеш да ми пишеш ще ти изпратя сейф на който всичко е отключено! Въпросната игра игра съм я играл за сефте преди 4-5 години и повярвай до ден днешен не ми е омръзнала, просто игра с чудесен замисъл е!
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan